Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita DCS 3410 TH - naprawa cewki wysokiego napięcia

hhep 15 Maj 2017 19:04 468 0
  • #1 15 Maj 2017 19:04
    hhep
    Poziom 7  

Witam. Jako że wiosna w pełni więc czas na koszenie traw, uzupełnianie opału itp. Ponieważ ja od paru dni borykam się z różnymi awariami sprzętów ogrodniczych postanowiłem sięgnąć po stojącą od roku pilarkę Makity. Awaria w Makicie dość często, i droga...Cewka zapłonowa. Pilarka została odstawiona na "boczny tor" właśnie z powodu tej awarii. Brak iskry, a cena nowej to,bagatela...650 zł i ponad miesiąc oczekiwania. Postanowiłem dokładnie jej się przyjrzeć, i rzuciły mi się w oko przetarcia izolacji na przewodach idących z jednego modułu cewki do drugiego. Próbnie zaizolowałem je taśmą izolacyjną, i to był strzał w dziesiątkę. Pojawiła się iskra. Ponownie zdemontowałem oba moduły, poodpinałem konektory zdejmując izolację z przewodów. Zdemontowałem konektory i na każdy przewód nałożyłem kawałek rurki termokurczliwej. Po podgrzaniu całość zamontowałem do piły. Nie jest to może sposób idealny, ale na chwilę obecną pilarka ponownie pracuje, problem z gubieniem iskry tymczasowo ustąpił. Nie wiem jak długo podziała to rozwiązanie ale na razie zdaje egzamin. Zamieszczam fotki naprawionego modułu.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson