Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka listwowa - Regulacja obrotów

15 May 2017 19:45 1266 2
  • Level 7  
    Witam
    Posiadam Kosiarkę listwową z silnikiem Tecumseh BH-153. Problem tkwi że ma ona jakby dwa tryby pracy. Wolniejszy i szybszy po przesunięciu jakby w przód takiego przełącznika przy gaźniku. Gdy dam na ten szybszy silnik prawie nie reaguje na ruch przełącznika gazu tylko wchodzi na wysokie obroty, bardzo proszę o wyjaśnienie jak to wszystko wyregulować. W załączniku zdjęcie gaźnika, jeśli nie wyraźne to napiszcie a zrobię lepsze.

dziękuję pozdrawiam
  • Level 26  
    Miałem kiedyś kosiarkę Tecumseha i była tam też sprężynka połączona z jakimś zaworkiem w gaźniku. Nie pamiętam już jak, ale było to związane z obciążeniem noża. Jak kosiarka wjeżdżała na wyższą trawę i zwiększały się opory na nożu (spadały obroty), to otwierała się jakaś iglica, przepustnica (?) i silnik zwiększał obroty. Jak silnik dawał rade z koszeniem to obroty były niższe, więc było to coś w rodzaju "dopalacza" :-) Jeżeli więc silnik pracuje równo na całym zakresie "gazu", wydaje mi się, że nie wymaga regulacji.
  • Level 7  
    Silnik równo pracuje, tylko dziwne, że na tym szybkim biegu wkręca się na wysokie obroty i cały czas je utrzymuje, a wydaje mi się, że powinny być większe, ale nie aż takie. Jakby silnik za bardzo nie reagował na przesunięcie manetki gazu. A jeśli chodzi o ten "dopalacz" to właśnie chyba go brakuje bo jak wjadę w dużą i gęstą trawę to już dwa razy złamało kosę. Wiem że niektóre kosiarki mają jakąś blokadę przeciążeniową ale moja chyba nie ma....w ogóle to ciekawe czy takie coś można założyć? :)