Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Dobór pasywnych kolumn do szkoły.

15 May 2017 20:31 2040 17
 • Level 12  
  Witam,
  w ostatnim czasie przymierzamy się do zakupu nowych głośników pasywnych, ponieważ stare są spalone (12 calowe, pasywne IMG Stage line PAB-112MK2)
  (padły na jakiejś próbie przedstawienia). Myślałem żeby zakupić kolumny 15' ze względu na to że na tych 12 calowych graliśmy też dyskoteki, więc bass na 15 calowych głośnikach by brzmiał trochę lepiej :D . Niestety budżet jest ograniczony do max. 1500 zł, potrzebne są same głośniki pasywne wzmacniacz już posiadamy (IMG Stage line STA-1000) na 4Ω ma 500W, a na 8Ω 350W. Liczę na to że znajdą się jakieś głośniki co miały by "zapas" mocy (przy 8Ω około 400W), bo wiadomo jak to w szkole. :P
  Jeszcze dodam że posiadamy 10 calowe głośniki aktywne IMG Stage line PAK-110MK2 , więc dźwięk z mikrofonów brzmi "w miarę" czysto. ;)
 • Level 12  
  Myśleliśmy bardziej o zakupie nowych bo kolumna padła podczas normalnego mówienia na średnim poziomie głośności. Zastanawiałem się nad wymianą głośnika w tych 12' ale samorząd (sprzęt jest właściwie własnością samorządu) stwierdzili że wymiana części po raz -enty w tych głośnikach się już po prostu nie opłaca.
 • Level 12  
  Nie wątpię że ktoś prędzej czy później popali ;) ale zastanawiałem się nad kolumnami behringera B215XL (aż się boje o brzmienie tego '~' ) i podpięciem ich pod power mikser z mocą nominalną 250W przy 8Ohm , który leży pogrzebany gdzieś w szafie.
 • Helpful post
  Level 41  
  Jeśli już takie kolumny to może Wharfedale Pro EVP-X15 lub Wharfedale Pro IMPACT-15. 350W, i 98dB przy 96dB Behringera.
 • Helpful post
  Level 41  
  W SVP driver był 1" z wyjściem 0,5", w EVP i Impact driver jest 1,75" z wyjściem 1".
 • Level 41  
  Nie ma tragedii, przez rok grałem nimi imprezy w małej sali i dawały radę, nikt się nie skarżył.
 • Level 43  
  Tyle, ze z Wharfedale jest taki problem, że jak znowu ktoś spali głośniki, o co w szkołach wcale nie trudno, to nowe są praktycznie nieosiągalne.
  Ja do placówek oświatowych zazwyczaj polecam kolumny LDM. Wychodzą nieco drożej, ale są sporo bardziej idiotoodporne i nie ma problemów z ew. serwisowaniem.

  Pozdrawiam.
 • Level 41  
  Kierowałem się budżetem, LDM 15"+driver jednak będą znacznie droższe.
 • Level 12  
  Budżet wiem że nie zbyt duży :/ dlatego właśnie założyłem temat :p . Myślę że kupienie używek nie będzie problemem :) (a przynajmniej tak mi Pani od samorządu powiedziała).
 • Helpful post
  Level 43  
  Za 1500 PLN, już kupisz LDM na 15" midbasach. Poszukaj, jak trafisz coś ciekawego, to wrzuć, ocenimy,

  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  Level 41  
  Może PLP 315 lub PLP 515?
 • Helpful post
  Level 43  
  W tej kasie można trafić dobre PLP-515, PXP-515 (widziałem na OLX) czy PDP-612. Mimo iż to 2x12", to jest z nich więcej basu, jak z niejednych paczek na 15" midbasie.
  Niewiele drożej można już wyrwać PDP-615 a do 1015. już by trza dołożyć ok. 3 stówki.

  Pozdrawiam.
 • Level 42  
  Górki pod power mikser podłącz. W ramach pracy technicznej zróbcie lub kupcie subbas i pod drugi wzmacniacz. Na akademię czy inny apel tylko góry i powermikser targasz. Na większe imprezy basik i koniec do niego. W sumie Kross by się przydał jeszcze. I operator który wie co robi bo nieumiejętną obsługą to można wszystko zajechać.
 • Level 12  
  Do teraz nie zostały zakupione żadne kolumny z uwagi na budżet jakim dysponowała szkoła, podobno mają wymieniać sprzęt w przyszłym roku więc podsunąłem kilka propozycji od kolegów wyżej.
  Dziękuję za odpowiedzi

  Temat zamykam.