Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206 prędkościomierz

27 Lip 2005 22:59 9799 10
  • Poziom 13  
    Czy sygnał pedkościomierza do deski w 206 idzie przes BSI czy bezpośrednio z impulsatora ? Nie działa prędkościomierz tzn dojdzie max do 20km/h i to skokami, impulsator wymieniony dalej to samo zasilania mam i chce sprawdzić kabel sygnałowy ale musze działać troche po omacku a może ktoś ma schemat albo zna francuski i przetłumaczy ten z elektrody :D Aha rocznik 2000 1.9D
  • Poziom 13  
    ktos pracowal nad licznikiem,sprawdz luty przy cewce w liczniku
  • Poziom 13  
    Jest to możliwe ale auto przez rok jezdziło bez problemu
  • Poziom 20  
    jeżeli maz silnik DW8 to sygnał z czujnika idżie przez komputer silnika [niekture modele nie mają komputera] miałem takie dwa przypadki że uszkodzony był właśnie komputer.
  • Poziom 13  
    tytan58 napisał:
    jeżeli maz silnik DW8 to sygnał z czujnika idżie przez komputer silnika [niekture modele nie mają komputera].

Nie wiem czy DW8 w każdym razie to ten starszy diesel z pompą wtryskowa nie HDI ale przez sterownik silnika czy przez skrzynke połączeń BSI
    tytan58 napisał:
    miałem takie dwa przypadki że uszkodzony był właśnie komputer.

Miałeś taki sam objaw?
  • Poziom 20  
    przez sterownik silnika
  • Poziom 14  
    w mojej 206 1.1 z 1999r. dzieje się podobnie, ale tylko w temperaturze otoczenia poniżej ok. 15st.C bądź dużej wilgotności. W "górę" wskazówka idzie ok, ale wracając zacina się, porusza się skokowo i tak zostaje np. po zgaszeniu auta na 30 km/h. Muszę wtedy kilka razy włączyć i wyłączyć zapłon i wtedy "startuje" od "0". Licznik przejechanych km pokazuje prawidłowe wartości pomimo faktu, że jadę przez o np 60 km/h wolniej, niż wskazuje prędkościomierz. Opisywałem ten problem tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic284098.html
  • Poziom 12  
    psit napisał:
    ktos pracowal nad licznikiem,sprawdz luty przy cewce w liczniku

Jakiej cewce - obrotomierz i prędkościomierz napędzane są silnikami krokowymi z przekładnią - a że całość jest z plastiku to sie rozsypuje - opisywałem to TU https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic284098.html
  • Poziom 11  
    A tak dla jasności to który rok tego Peugeota?
  • Poziom 26  
    kolego nie odgrzewaj tematow sprzed roku!! a poza tym czytaj,na poczatku pisalo ktory rok!
  • Poziom 10  
    Witam!!!
    Dołączam się do słów kolegi GRETZ-a w tych licznikach są silniczki krokowe które w niskich temp. siadają.Sam wymieniłem w samych francuzach ze 100sztuk już.:D