Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kanapa z głośnikami na bluetooth szum

15 Maj 2017 22:48 933 1
 • Poziom 1  
  Witam mam kanapę z subwooferem z głośnikami na bluetooth gdy podłączam wszystko ładnie łączy się ale jak puszczam jakiś utwór to z głośników wydobywa się tylko szum i jak jest większy bas w muzyce to sycza mocniej. Rozebralem wszystko ale w środku znajduje się tylko płyta która załączam z opisem i od niej idzie zasilanie i podłączenie głośników nic więcej.
  Czy ktoś wie o co chodzi jak to naprawić?
 • Poziom 11  
  Witam.
  Czyli ma się rozumieć, że telefon widzi urządzenie bluetooth i się z nim łączy, tylko słychać szumy w czasie słuchania muzyki? A w czasie pauzy również? Proszę o więcej info o zasilaniu, z czego zasilana jest ta płytka? Jakim napięciem?
  Sercem tego układu jest ten moduł bluetooth (niebieska płytka) przylutowany do tej zielonej. Sprawdź co to za układ i jaki ma pinout (jeżeli OVC3860 to informacje masz tu na jego temat: https://abc-rc.pl/modul-bluetooth-xs3868 - wyniki google = https://www.google.pl/search?q=OVC3860&oq=OVC....69i57j0l5.1144j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8e ). Może być również coś nie tak z samym wzmacniaczem czyli całą tą płytką, lecz sam wzmacniacz powinien być opisany (układ scalony na tejże płytce) prawdopodobnie któryś z tych dwóch większych kości. Jeżeli posiadasz jakiś wzmacniacz, czy to radio, czy głośnik bluetooth a gniazdem AUX to możesz przylutować się przewodem JACK do samego modułu bluetooth i podłączyć do odbiornika i sprawdzić, czy muzyka idzie i czy szumi. Jeżeli wszystko będzie ok to wina po stronie wzmacniacza. Lub na odwrót przewód jack podłączyć do telefonu obciętą końcówkę do wzmacniacza (tego z sofy co szumi), włączyć PLAY i słuchać czy wzmacniacz z sofy poprawnie chodzi.
  Jest to taka diagnostyka problemu, przyczyny, ponieważ jest tu sporo niewiadomych. Może to być wina samego zasilania a może i jeszcze czegoś innego...