Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Svchost.exe 100% procesora - Aktualizacje autom. wykorzystują 100% procesora

Emil57 16 Maj 2017 00:59 774 11
  • #1 16 Maj 2017 00:59
    Emil57
    Poziom 3  

Witam.
    Mam problem z aktualizacjami automatycznymi Windows XP. Dotychczas wykorzystywał przy aktualizacji 100% procesora przez jakieś kilka godzin, a teraz tzn od maja 2017r zabiera 100% procesora i już przez parę dni nie może pobrać aktualizacji. Mam pytanie czy to można naprawić lub obejść bez wyłączania aktualizacji, czy to może wina Microsoftu ?

• #3 16 Maj 2017 07:56
    Kolobos
    Spec od komputerów

Jezeli masz juz zainstalowane wszystkie aktualizacje to mozesz wylaczyc WU, nowych aktualizacji i tak juz nie bedzie.

• #4 18 Maj 2017 00:46
    Emil57
    Poziom 3  

Do tego , że trzeba wyłączyć aktualizacje automatyczne już doszedłem, wyłączam je w usługach bo inaczej bym nic nie zrobił na komputerze. W kwietniu jeszcze zdołał pobrać aktualizacje a w maju już nie może, chyba szkoda prądu i wyłączę je na stałe skoro już ich nie będzie. Tylko czy to jest pewne czy tylko tak przypuszczasz?

• #5 18 Maj 2017 07:39
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Pewne, choć ostatnio wyszła łatka do wirusa wannacrypt.
    Co do wysokiego użycia svchost, to zawsze możesz zostawić komputer na kilka dni włączony to aktualizacje się powinny znaleźć. Też pytałem czy masz office - potrafi wydłużyć szukanie aktualizacji.

• #7 18 Maj 2017 16:10
    Emil57
    Poziom 3  

Pakiet oficce mam zainstalowany. Aktualizację na razie wyłączyłem w panelu sterowania zaznaczając kwadrat "wyłącz aktualizacje automatyczne" bo już przez tydzień cały a może nawet dłużej aktualizacji nie pobrał a tylko komputer był zablokowany przez svchost.exe. Jak wyłączyłem w usługach to po ponownym uruchomieniu kompa usługa włącza się automatycznie. Spróbuję jeszcze zainstalować podaną aktualizację, może coś pomoże. Chociaż już ściągnąłem ze strony Microsoftu dostępne aktualizacje i zainstalowałem. Natomiast po uruchomieniu Windows Update uruchamia się przeglądarka IE-8 ale strona się nie chce otworzyć tylko mruga szybko ikonka i przeglądarka się blokuje.
    Dodano po 3 [minuty]:
    Chciałem jeszcze dodać , że dotychczas pobierał aktualizacje do Windows Defender i narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania.

• Pomocny post
    #8 18 Maj 2017 16:18
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Zainstaluj Agenta windows update w wersji 3.0: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=100334
    Usługę windows update możesz wyłączyć zmieniając w usługach tryb uruchamiania usługi Windows Update na wyłączony. Pakiet office zauważyłem, że drastycznie może wydłużyć czas szukania aktualizacji, na laptopie z pentium m nawet do kilku dni.

• #9 18 Maj 2017 23:12
    Emil57
    Poziom 3  

Oczywiście, przy wyłączeniu usługi uzyskam to samo co przez wyłączenie aktualizacji. Zainstaluję jeszcze tego agenta zobaczę czy coś pomoże. Na razie dzięki za podpowiedzi dla obu forumowiczów.

EDIT
    Agent WU 3.0 nie instaluje się, tylko odpisuje że jest już instalowany. Tak więc pozostało wyłączenie aktualizacji , lecz nie w usługach tylko w panelu sterowania bo wtedy można aktualizować programy na komputerze. I tak już zostanie dopóki nie okaże się , że trzeba zainstalować nowszy system operacyjny.

Scaliłem. RADU23

• #10 22 Maj 2017 07:41
    badyl666
    Poziom 16  

Witam. Miałem na XP taki sam problem i pomogła aktualizacja KB2898785

• #11 22 Maj 2017 19:42
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Z doświadczenia wiem, że aktualizacje od IE w tym ta co wymieniłeś nie pomaga, lub pomaga w nieznacznym stopniu. Robiłem dużo eksperymentów i niestety w różnych kombinacjach czas szukania wynosił 7:30-9h testy raczej miarodajne robione na klonach VMWare.

• #12 24 Maj 2017 00:25
    Emil57
    Poziom 3  

Zgadza się bo tą aktualizację zainstalowałem, ale żadnych efektów nie zauważyłem, czyli bz.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo