Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa paliwa - Passat

27 Lip 2005 23:11 3909 10
  • Poziom 12  
    Witam

Mój problem polega na głośno działającej (brzęczącej) pompie paliwa w takim aucie jak WV Passat 94r. Jeżdżę na gazie i mam zamontowany przekaźnik wyłączający pompę więc nie ma problemu, ale mam teraz trochę czasu i mógłbym się tym zająć więc czekam na jakieś rady i z góry dzięki.
  • Poziom 28  
    niestety pompa się kończy i bedziesz musiał ją wymienić (nie jest tania)
  • Poziom 12  
    Na pewno nie da się jej rozebrać i co trzeba poprawić żeby było OK??
  • Poziom 34  
    Rozebrać się da ale się nie złoży z powrotem.
  • Poziom 12  
    A tak w ogóle to na jakiej zasadzie działa ta pompa???
  • Poziom 17  
    Prawdopodobnie jest to pompa zębata dwustopniowa ( benzyna zostaje przepompowana za pomocą dwóch kółek zębatych) ja mam passata z 92r i miałem ten sam problem. Kupiłem na giełdzie tania pompe od BMW, troche przerobiłem orginalną obudowe od passata i na razie działa bez zarzutu już ponad rok. Za używaną pompe od BMW zapłaciłem chyba ok 100zł więc sie chyba opłacało. Dokładnie nie wiem czy ty masz podobną ale może ci podejdzie jakaś inna.
  • Poziom 28  
    Ważne jest ciśnienie robocze pompy dobrze byłoby mieć dane zarówno twojej pompy jak i tej jaką chcesz ewentualnie zaadoptować.
    z wydajnością raczej nie będzie problemu.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Z pompami jak z każdym urzadzeniem. Jak stoi to też się niszczy :-(
    Nie trza było ją traktować przekaźnikiem, ona lubi sobie czasami "popracować" w czymś "tłustym".
    Spróbuj ją zalać zwykłym olejem i ręcznie obrócić kilka razy by "poślizgała się" trochę. Potem wyp...cz ten przekażnik i zacznij ją używać zgodnie z przeznaczeniem. Ku pamięci - oszczędzanie na tych kilku kroplach paliwa, które musi mieć w sobie podczas pracy nie idzie w parze z oszczędzaniem na częściach w przypadku ich wymiany ;-)
  • Poziom 13  
    wlej sobie trochę miksolu. Ja wlałem poł litra oleju na 15 litrów benzyny
    Przesmarowało mi pompe i wtryski. Autko chodzi lepiej i co do katalizatora to nic mu się nie stało
  • Poziom 11  
    Miałem wczoraj podobny problem w Audi a4.Klient jeździł na gazie a w zbiorniku benzyny jak na lekarstwo.Siłą rzeczy pompa włącza się co pewien czas a to, że miała sucho spowodowało je przytarcie-efekt był taki, pracowała głośno i miała nieregularne zacięcia.Stosowanie dodatkowych przekaźników przy sprawnych innych podzespołach nie ma sensu(producent by to przewidział).W baku ma być odpowiednia ilość benzyny i po sprawie.U mnie pompa została wymieniona-koszt 370 zł.