Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe, zintegrowane moduły PMIC od Intersila

ghost666 16 Maj 2017 19:34 1554 0
 • Nowe, zintegrowane moduły PMIC od Intersila
  Intersil wprowadził do swojej oferty nowy PMIC. Układ tego typu to programowalny system zarządzania zasilaniem. ISL91211 to wysoce zintegrowany układ scalony, oferujący wydajność na poziomie 91% przy napięciu wyjściowym 1,1 V. Dedykowany jest on do zasilania procesorów, układów programowalnych (FPGA) i układów GPU. PMIC ten posiada zintegrowane tranzystory MOSFET o niskim RDS(on). Dzięki programowalnemu generatorowi sygnału PWM pozwala on na stworzenie kompletnego zasilacza z bardzo niską ilością dodatkowych układów.

  Dzięki wykorzystywaniu technologii modulacji R5, opracowanej przez Intersila, nowy PMIC tego producenta oferuje najszybszą w branży odpowiedź impulsową, jak i bardzo wysoką częstotliwość przełączania równą 4 MHz, co zmniejsza wielkość przetwornicy na PCB jak i upraszcza konstrukcję.

  ISL91211 pracować może z trzema lub czterema wyjściami napięciowymi. Układ ten jest idealny do aplikacji takich jak smartfony, tablety, dyski SSD czy sprzęt sieciowy itp.

  Kluczowe parametry układu:

  * Dokładność napięcia 0,7%
  * Zasilanie od 2,7 V do 5,5 V.
  * Programowalne poprzez I²C lub SPI napięcie wyjściowe od 0,3 V do 1,2 V.
  * Możliwość zamówienia układów z napięciem wyjściowym do 2 V.
  * Wydajność prądowa do 5 A na wyjście.
  * Czterofazowa praca w dwóch trybach: 2+1+1 (trzy wyjścia) lub 1+1+1+1 (cztery wyjścia).
  * Niezależne dynamiczne skalowanie napięcia na każdym wyjściu.
  * Niski pobór mocy w trybie Low Power.
  * Automatyczna emulacja diody dla zwiększenia wydajności.
  * Soft-Start
  * Zabezpieczenia: nadprądowe, nadnapięciowe i termiczne.
  * Możliwość zdalnego pomiaru napięcia.
  * Obudowa WLCSP na 54 kulkach: 2,551 mm x 3,670 mm.


  ISL91211A to czterofazowy programowalny kontroler zasilania z trzema wyjściami. ISL91221B to analogiczny układ z czterema wyjściami. Są one zoptymalizowane do realizacji synchronicznych przetwornic typu buck, zdolnych do pracy wielo- i jednofazowej. Układ ten dostarcza do 5 A na fazę. Wbudowane w układ cztery kontrolery przetwornicy typu buck pozwalają na rekonfiguracje stopni mocy układu, co dodaje układowi dużej elastyczności. Dzięki temu bardzo łatwo zastosować opisany PMIC w dowolnej aplikacji, gdzie wymagana jest duża moc wyjściowa i niewielka objętość systemu.

  ISL91211A oraz ISL91211B posiadają wbudowane tak tranzystory polowe o niskim oporze, jak i generatory PWM. Dzięki pracy przy wysokiej częstotliwości układ potrzebuje niewielkich indukcyjności i pojemności do pracy. Tryby automatycznej emulacji diody i jak i pomijania impulsów pozwalają na poprawę wydajności zasilania i wydłużają czas pracy układu przy zasilaniu z baterii. Dzięki zastosowaniu modulatora R5 opracowanego przez Intersila układ dostarcza napięcia o wysokiej precyzji i krótkim czasie odpowiedzi na zmiany obciążenia bez konieczności implementowania dodatkowych układów kompensujących.

  Oprócz standardowych wyjść: przerwań, watchdoga etc te PMIC posiadają cztery wyjścia MPIO i dwa GPIO, co umożliwia im wspieranie interfejsów komunikacyjnych takich jak SPI czy I²C, co znacznie ułatwia implementację ich w systemie zasilania.

  Aplikacje

  * Smartfony
  * Tablety
  * Zasilacze do notebooków
  * Zasilacze FPGA
  * Dyski SSD.
  * Systemy multimedialne.

  Źródło: http://www.intersil.com/en/products/power-management/pmic/integrated-fet-regulators/ISL91211.html