Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć TV z kinem domowym i dekoderem telewizji cyfrowej?

emziem 16 Maj 2017 20:51 2538 24
  • #1 16 Maj 2017 20:51
    emziem
    Poziom 8  

Witam serdecznie!!!

Mam do podłączenia:

- Telewizor Sony Bravia KDL-46W5500
    - kino domowe Sony BDV E370
    - dekoder z Vectry

Jak to optymalnie podłączyć (aby zarówno z odtwarzacza jak i TV był dźwięk przez kino ). Co mam z czym połączyć i jakim kablem? Miełem do tej pory to popodłączane, ale po wymianie dekodera przestało działać. Dźwięk z telewizji nijak nie chce mi przez kino iść. Wdzięczny będę za pomoc...

Z góry dziękuję i pozdrawiam

emziem

0 24
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 16 Maj 2017 21:01
    sosarek

Poziom 43  

Telewizor z kinem za pomocą kabla optycznego (Digital Optical In TV).
    Dekoder kablem HDMI do telewizora.
    Na koniec w kinie wybrać odpowiednie źródło sygnału.

0
  • #3 16 Maj 2017 21:33
    emziem
    Poziom 8  

Dziękuję za szybką odpowiedź, w telewizorze mam gniazdo z napisem tylko "optical", a w kinie domowym według instrukcji "DIGITAL IN OPTICAL". Czyli to połączyć? Przy wybieraniu źródła sygnału w instrukcji jest napisane :
    Funkcja TV:
    Urządzenie (telewizor itp.)
    podłączone do gniazda TV
    (DIGITAL IN OPTICAL) na
    tylnym panelu lub telewizora
    obsługującego funkcję Audio
    Return Channel lub telewizora
    podłączonego do gniazda
    HDMI OUT na tylnym panelu.

Czyli tak będzie OK?

0
  • Pomocny post
    #4 16 Maj 2017 21:37
    sosarek

Poziom 43  

emziem napisał:
    w telewizorze mam gniazdo z napisem tylko "optical", a w kinie domowym według instrukcji "DIGITAL IN OPTICAL". Czyli to połączyć?

Tak, za pomocą kabla optycznego, chyba że w tv masz gniazdo HDMI ARC.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 16 Maj 2017 21:53
    emziem
    Poziom 8  

Mam chyba tylko HDMI :)

0
  • #6 16 Maj 2017 21:56
    sosarek

Poziom 43  

Czy przy którymś z nich jest dopisek ARC?

0
  • #7 16 Maj 2017 22:17
    emziem
    Poziom 8  

Nie mam takiego dopisku. Telewizor jest z 2010 więc chyba nie było wtedy takich bajerów :)

0
  • Pomocny post
    #8 16 Maj 2017 22:20
    sosarek

Poziom 43  

W takim razie pozostaje kabel optyczny.

0
  • #9 17 Maj 2017 06:33
    emziem
    Poziom 8  

Dzień dobry, podłączyłem w taki sposób i efekt podobny tzn . nie ma dźwięku, jak wyłączę kino domowe to dźwięk idzie przez głośnik telewizora. Może kabel optyczny uległ uszkodzeniu?

0
  • #10 17 Maj 2017 08:44
    sosarek

Poziom 43  

Możliwe, sprawdź czy na jego końcu(tym który podłączasz do kina) widać czerwone światło.
    Prócz tego czy w ustawieniach tv ustawiłeś zewnętrzne głośniki?

0
  • #11 17 Maj 2017 09:21
    emziem
    Poziom 8  

Witam ponownie, na końcu kabla czerwone światełko jest, więc może kabel jest OK?. Jak w ustawieniach TV wybieram głośniki zewnętrzne (system audio), to załącza się kino domowe i znowu głucha cisza i muszę kino wyłączyć wtedy dźwięk idzie znowu przez głośniki TV. Czyli nadal w punkcie wyjścia... a można to jakoś inaczej podłączyć, aby wykluczyć lub potwierdzić awarię kabla optycznego?

0
  • #12 17 Maj 2017 09:30
    sosarek

Poziom 43  

Kabel sprawny, wtyki dobrze docisniete?
    W ustawieniach kina wybrane odpowiednie wejście sygnału?

0
  • Pomocny post
    #13 17 Maj 2017 11:31
    Polon_us
    Poziom 41  

W obu urządzeniach - TV & kino - kolega wyłączy Bravia-Sync, o ile ta funkcja jest uaktywniona.
    W kinie ustawić "TV" - to uaktywnia wejście optyczne.

0
  • #14 17 Maj 2017 13:25
    emziem
    Poziom 8  

Wszytko niby tak zrobione, a efektu póki co nie ma... Zrobiłem już nawet reset kina do ustawień fabrycznych. Samo kino jest sprawne, bo jak włączę płytę DVD to wszystko działa, tylko kłopot z podłączeniem tak, aby dźwięk podczas oglądania kanałów telewizyjnych szedł przez kino domowe.

0
  • #15 17 Maj 2017 13:56
    Polon_us
    Poziom 41  

emziem napisał:
    szytko niby tak zrobione

Niby co? Proszę precyzyjnie odpowiadać.
    Polon_us napisał:
    W obu urządzeniach - TV & kino - kolega wyłączy Bravia-Sync, o ile ta funkcja jest uaktywniona.
    W kinie ustawić "TV" - to uaktywnia wejście optyczne.

Czy te rzeczy kolega zrobił?
    emziem napisał:
    jak w ustawieniach TV wybieram głośniki zewnętrzne (system audio), to załącza się kino domowe

Czy ten efekt nadal występuje? Jeśli tak,co to dokładnie oznacza - "załącza się"?

I tak na koniec .... Osłonki z tworzywa na końcówkach przewodu optycznego zostały zdjęte?

1
  • #16 17 Maj 2017 15:52
    emziem
    Poziom 8  

Dzień dobry,

czyli tak podłączone wszystko jest tak: Telewizor z kinem za pomocą kabla optycznego a dekoder kablem HDMI do telewizora. Funkcja Bravia-Sync jest wyłączona, na kinie ustawiona jest funkcja TV, osłonki z końcówek kabla optycznego zdjęte - on już zresztą działał kiedyś, tylko potem miałem zmiany dekoderów, mieszkanie było kilka miesięcy wynajmowane i nawet nie wiem kiedy to przestało mi działać, ale teraz chciałem to naprawić i nijak nie mogę się z tym dogadać... Kino samo w sobie działa, bo jak włączam płytę DVD to wszystko idzie przez głośniki elegancko. Problem występuje jak przełączam na HDMI 3, gdzie mam podpięty dekoder kino przestaje działać tzn kino działa tylko nie ma dźwięku przez głośniki kina. Dźwięk się pojawia jak kino wyłączę pilotem, ale oczywiście dźwięk idzie wtedy przez głośnik telewizora.

Pod tym adresem jest instrukcja mojego kina domowego:

http://pdf.crse.com/manuals/4178247741.pdf

może tam coś ktoś z Panów doczyta, co ja może przeoczyłem. Sam już nie wiem co jest nie tak, że to mi nie chce działać.

Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi i wdzięczny będę ze ewentualne kolejne:)

Jak podłączyć TV z kinem domowym i dekoderem telewizji cyfrowej? Jak podłączyć TV z kinem domowym i dekoderem telewizji cyfrowej? Jak podłączyć TV z kinem domowym i dekoderem telewizji cyfrowej?

Pozdrawiam:)

0
  • #17 18 Maj 2017 00:43
    Polon_us
    Poziom 41  

Ze zdjęć widać od razu, gdzie kolega popełnił błąd.

emziem napisał:
    Telewizor z kinem za pomocą kabla optycznego

Z tego co widzę, kabel optyczny podłączony jest do dekodera!

Także, :

- może zostać tak jak jest - tylko zmiana w ustawieniach audio dekodera -> wyjście S/PDIF
    - lub przełożyć kabel optyczny do wyjścia w TV

0
  • #18 18 Maj 2017 08:08
    emziem
    Poziom 8  

Dzień dobry,

ma Pan rację, ponieważ w akcie desperacji próbuję różnych konfiguracji i zdjęcie wykonałem akurat podczas takiej. Do telewizora kabel optyczny podłączałem również. Teraz korzystając z Pana rady przy połączeniu kablem optycznym dekodera z kinem domowym próbuję znaleźć w ustawieniach audio dekodera -> wyjście S/PDIF i nigdzie takiej opcji nie ma. Jak rozumiem w ustawieniach kina domowego nic nie zmieniać?

0
  • #19 18 Maj 2017 08:20
    Polon_us
    Poziom 41  

Model dekodera?

Z strony Vectry ->

"Jak podłączyć kino domowe?

Najlepiej za pomocą kabla optycznego. Oba typy dekoderów posiadają wyjście optyczne.
    W menu dekoderów należy dodatkowo włączyć przesyłanie dźwięku w standardzie AC3.
    Dla dekodera SD: MENU -> USTAWIENIA -> USTAWIENIA AUDIO/VIDEO pozycja DOLBY DIGITAL (AC3) ustaw na: WŁĄCZONY
    Dla dekodera HD: MENU -> KONFIGURACJA -> USTAWIENIA -> OPCJE JĘZYKOWE pozycja DOLBY DIGITAL ustaw na: AC3 "

0
  • #20 18 Maj 2017 08:40
    emziem
    Poziom 8  

Model: ADB-3831 CDX, a Vectra ma go nazwanego VEC - 3831 CD.

0
  • #21 18 Maj 2017 09:07
    Polon_us
    Poziom 41  

O ile opcje napisane przeze mnie uprzednio nic nie wniosły, to w ustawieniach HDMI dekodera zmienić tryb na DVI.
    To niejako ma wymusić przesyłanie dźwięku poprzez wyjście optyczne.

Zakładam, że Bravia-Sync jest wyłączona, zarówno w TV i kinie - prosze to potwierdzić.
    W kinie ustawić wejście optyczne pilotem - wyświetlacz powinien pokazać "TV".

0
  • #22 06 Lis 2017 21:04
    zed251
    Poziom 2  

Witam.
    Chciałbym się podłączyć do tematu, mam podobny problem. Nie mogę połączyć kina z telewizorem za pomocą kabla HDMI, kabel raczej jest 1.4 bo jest opisany jako high speed. TV ma funkcję ARC, kino ma dwa gniazda out oraz in, kabel podłączam do gniazda out, gdy sparuje kino z tv za pomocą funkcji simplink z automatu kino przełącza się na wejście optyczne. Na wyjściu optycznym kino cicho gra i chciałem spróbować przez HDMI. Kino LG HT903, TV LG 47LV5500.

0
  • #23 12 Lis 2017 00:09
    Polon_us
    Poziom 41  

@zet251 - aby wykorzystać ARC obydwa urządzenia muszą wspierać tę funkcję.
    Kino nie ma tej opcji.
    Jeżeli dźwięk jest zbyt cichy, to można spróbować wykorzystać wyjście słuchawkowe w TV, o ile jest w takowe wyposażony.

0
  • #24 18 Lis 2017 09:39
    zed251
    Poziom 2  

Przez wyjście słuchawkowe jest to samo. W telewizorze jest opcja, że można regulować moc dźwięku na wyjścia audio, dałem na maksa i jest lepiej, chociaż to nie jest jeszcze to. Może z kinem jest coś ie tak, już kilka lat ma.

0
  • #25 19 Lis 2017 12:44
    grzes1903
    Poziom 2  

Witam, ostatnio zakupiłem Tv Sony (43XE70) i Soundbar Sony ( Ht-Ct180). Podłączyłem Tv do sieci przez kabel, Tv i Soundbar połączyłem kablem optycznym a Tv i Dekoder (multimedia) przez hdmi. Problem jest z głośnością - z dekodera gra normalnie a jak włączę np YouTube to Jest bardzo głośno i muszę ściszać soundbar, a jak przełączę z powrotem na dekoder to prawie nic nie słychać i trzeba podgłaśniać. Czy można zrobić tak aby z dekodera i aplikacji internetowych była taka sama głośność?

0