Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung czy to dobry wybór?

16 Maj 2017 21:04 2739 7
  • Poziom 7  
    Witam,

razem z żoną stanęliśmy przed wyborem sprzętu do kuchni. Ogółem naczytaliśmy się sporo i w zasadzie nic lub prawie nic z tego nie wynika. Każdy chwali co innego jednocześnie odradzając konkurencyjne firmy. W wielu opiniach, również na tym forum przewija się informacja o słabej żywotności aktualnie produkowanych sprzętów. Dziwi mnie to, tym bardziej, że od 10 lat mamy lodówkę i pralkę BEKO, które działają bez żadnych kłopotów. Sprawę komplikuje fakt, że kilkanaście pierwszych stron google to jedynie oceny na sklepach internetowych, które uznaję za mało wiarygodne.
    Ogółem doszliśmy do wniosku, że w takim wypadku może lepiej kierować się ... wyglądem. I tak też wybraliśmy zestaw takich oto urządzeń:
    1. lodówka - Samsung RB37K63612C
    2. piekarnik - Samsung Dual Cook NV70H5787CB
    3. zmywarka - Bosch SMV46KX00E
    4. mikrofala -Samsung FW87SUB
    5. płyta - Samsung NA64H3010AK

I teraz pytanie. Czy ktoś może ocenić ten wybór, ma jakieś informacje co do żywotności wybranego przez nas sprzętu? Będę bardzo wdzięczny za wszelkiego rodzaju sugestie.

pozdrawiam serdecznie
  • Poziom 28  
    Jeśli AGD to beko, bosch, Samsung ma dobre telewizory. Nie może być dobry we wszystkim.
    luklog7 napisał:
    lepiej kierować się ... wyglądem

Jeszcze serwisem w razie "W", ceną, funkcjonalnością.
    Ja jeśli chodzi o agd nie brałbym Samsunga. Mam boscha Pralkę suszarkę lodówkę i nie narzekam ale maja po 15 lat. teraz jakość może inna jest.
  • Poziom 31  
    Ogólnie na sprzet AGD , RTV itd. nie ma reguły dobry zły , w tym przypadku wchodzi w gre szczęście bo ktoś zakupi daną dobrą firmę i za pół roku wzywa serwis a zakupisz mniej renomowaną i działa nawet ponad czas gwarancji :D !!! Ważny jest czas użytkowania . dbanie , konserwacja i to coś :D
  • Poziom 28  
    marqqv napisał:
    Ogólnie na sprzet AGD , RTV itd

RTV Samsung jest dobry. Nawet bardzo. Ale AGD nie sądzę.
  • Poziom 31  
    barteksmrek napisał:
    Mam boscha Pralkę suszarkę lodówkę i nie narzekam ale maja po 15 lat. teraz jakość może inna jest

I własnie o tym pisze to już nie ta jakość gwarantowana przez znaczek :D
  • Poziom 7  
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Brałem pod uwagę Bosha ale jakoś zawsze bardziej niż ze sprzętem do kuchni kojarzył mi się z pralkami. Widzę jednak, że warto jeszcze się przyjrzeć sprzętowi tej firmy. Beko jak już sam pisałem mam w domu i nie narzekam. Wykluczyłem je jednak po przeczytaniu wielu niezbyt pochlebnych opinii dotyczących jakości wykonania/żywotności itp.

Widzę, że w najbliższym czasie ponownie czeka mnie wycieczka do sklepu. Dam znać co tym razem wpadło Nam w oko:)
  • Poziom 7  
    Z każdą wizytą w sklepie mam coraz większy mętlik:/

Tym razem w MM namawiali nas na sprzęt Boscha, za to Euro na Whirpoola. Ostatecznie Z WYGLĄDU bardziej by nam jednak odpowiadał Bosch. Jak jest jednak z żywotnością tego sprzętu (wiem wiem trzeba mieć dużo szczęścia).

LODÓWKA NO FROST BOSCH KGN39KW35
    OKAP KUCHENNY KOMINOWY AMICA OKC626S CZARNE SZKŁO
    PIEKARNIK BOSCH HBG 633NB1
    Płyta gazowa BOSCH POP6B6B10 59cm 4 Pola
    ZMYWARKA DO ZABUDOWY BOSCH SMI 25AS02E

To nasza wstępna lista. Naczytałem się o jakiś plastikowych dnach w zmywarkach czy ta nasz ma takowe czy może jednak stalowe, gdzie to sprawdzić?

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszelkiego rodzaju sugestie
  • Poziom 1  
    Witam, niestety odradzam firmę Samsung. Na początku maja kupiliśmy lodówkę Samsung Family Hub side by side. Po 4 dniach lodówka przestała chlodzic, jak się okazało padł kompresor. W zgłoszeniu reklamacyjnym zazadalismy wymiany lodówki na nową, żądanie wymiany zostało zaakceptowane. Jest 10.06 a my nadal czekamy na lodówkę. W międzyczasie napisaliśmy już jedną skargę, na którą otrzymaliśmy odpowiedź składająca się z korporacyjnych formulek, jednak nie wpłynęło to w żaden sposób na załatwienie sprawy. Dziś napisaliśmy kolejną skargę, bezpośrednio do dyrekcji. Firma Samsung jest dla mnie nieprofesjonalna i niepowazna. Wymiana powinna odbyć się w rozsądnym czasie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego. My na nową lodówkę czekamy już prawie miesiąc. Musieliśmy wynająć inną lodówkę żeby mieć gdzie przechowywać żywność. Także nie rekomendujemy firmy Samsung