Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Navroad Nexo smart Duo - Kłopotliwe ładowanie w samochodzie - nie ładuje

16 Maj 2017 22:55 1224 4
  • Poziom 17  
    Witam.
    Mam problem z ładowaniem w/w tabletu.
    W dłuższych trasach przy wykorzystywaniu pełnej jasności, Google maps, yanosika i Open fm , tablet powoli się rozładowuje zamiast się ładować.
    Nie wiem czy ma jakiś ogranicznik ładowania czy ładowarki są lipne.
    Często jest tak, że doładowuje przez jakiś czas % baterii, jednak po 15-20min zamiast ładować, spadaja.. zmieniam wtedy kabel na inny i na chwile pomaga, jednak problem się powtarza.
    Najchętniej kupiłbym oryginalną ładowarkę samochodową jednak nie mogę takowej nigdzie znaleźć.
    Kupiłem taką :
    Ładowarka samochodowa 2A NAVROAD miniUSB

Moderowany przez RADU23:

Linki do Allegro usunąłem. Zastąpiłem je nazwami produktów o których mowa.
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

Niestety nie zwróciłem uwagi na wtyk mini usb - u mnie jest microUSB, kupiłem więc przejściówkę miniUSB>>MicroUSB i podłączyłem pod tablet.
    Efekt ? Dalej to samo, niby ładuje a procenty powoli lecą w dół :/
    Może to być wina przejściówki ?>
    Ładowarka niby oryginalna 5v, 2A.

Mam jeszcze na oku taką :
    Ładowarka do auta Navroad Nexo Smart Duo

Jednak jeżeli będzie znowu to samo to się chyba załamie.

• Poziom 43  
    Używasz maksymalnej jasności, modułu GPS, modemu, miliona aplikacji i dziwisz się że nawet mimo podłączenia pod ładowarkę brakuje mu zasilania i korzysta z baterii?
  • Poziom 17  
    Miesiąc temu z Zamościa do Koszalina udało mi się zajechać z pełną baterią z zestawem tych miliona aplikacji jak to Ująłeś, dodatkowo nagrywałem trase dodatkowym programem.
    Nie mogę się jednak połapać na którym kablu mi tak ładowało, bo ktoś zabrał go do domu i wszystkie się pomieszały ( Ładowarka 1x2A, pierwsza lepsza z elektronika )
    Na innych kablach niestety powoli się rozładowuje.

Myślę, że nie tylko ja jezdze na takim zestawie, może ktoś jeszcze się wypowie ?
  • Poziom 39  
    Podstawa doboru ładowarki to albo zakup dedykowanego osprzętu producenta, albo amperomierzem pomierzyc. Mam mnóstwo ładowarek opisanych 2,1 A, 2A, 1A i amperomierz pokazuje ile ładują - większość daje 0,5A, nieliczne 1A, a 2,1A to praktycznie tylko markowe. Chińczyka z marketu nikomu nie polecam.