Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Derbi Senda xtreme - Brak iskry

Michu7563 16 May 2017 23:46 4377 6
 • #1
  Michu7563
  Level 7  
  Witam!
  Mój problem polega na tym, że gdy ostatnio jeździłem sendą, którą zaparkowałem pod domem i po pewnym czasie zaczoł padać mocno deszcz i padało na nią na cało elektryke i wogóle. Wsiadłem odpaliła normalnie, przejechałem może z 3 km i nagle podczas jazdy mi zgasła. Zdziwiłem się, próbuje ja znowu odpalić i normalnie odpaliła przejechałem z 500 m i znowu zgasła. Zaprowadziłem ją do garażu. Następnego dnia (było już sucho na dworze) próbuje ją odpalić. Normalnie odpaliła przejechałem z 1,5 km i zgasiłem ją po pewnym czasie chciałem ją zapalić, zapaliła na chwile i zgasła.Następnego dnia próbuje ją zapalić i odpaliła też na chwile i zgasła. Przed odpaleniem sprawdziłem czy jest iskra i była lecz po odpaleniu gdy sprawdziłem znowu iskre jej juz nie było.
 • #2
  BANANvanDYK
  Level 41  
  Jaki zapłon? Leonelli, Ducati czy Kokusan?
  Zacząłbym od odłączenia gaszenia od modułu, w zależności od rodzaju zapłonu inaczej jest rozwiązane.
  Bardzo możliwe że zalało stacyjkę, wyłącznik zapłonu lub instalację i powstające przebicie odcina iskrę.
  W przeciwnym wypadku mogło wystąpić uszkodzenie cewki zasilającej na statorze (zwarcie międzyzwojowe), to byłyby zbieg okoliczności z tym deszczem, zdiagnozować to można tylko miernikiem.
 • #3
  Michu7563
  Level 7  
  Zapłon ducati energia
 • #5
  Mateusz154
  Level 2  
  Zrobiłem tak i ma iskrę czyli co mogę to podpiąć i będzie iskra czy jak
 • #6
  rafik54321
  Level 29  
  A jak potem zgasisz motor? Wrzucając bieg, trzymając hamulec i puszczając sprzęgło, aż zdusisz silnik? :P

  Po prostu już wiesz, że usterkę masz gdzieś w obwodzie gaszenia. Czyli do sprawdzenia przewody od modułu, przez przełącznik na kierownicy (jeśli występuje) aż po stacyjkę, a na koniec do masy :) .
  Więcej już ci nikt nie podpowie. Szukaj oznak korozji, takiego białego nalotu, syfu, wody itp. Wszelkie kostki, złączki po drodze też do sprawdzenia.
 • #7
  Mateusz154
  Level 2  
  No jedynie czyli tak iskrownik jest okej moduł też jedynie wiązka i stacyjka i masą wiem że z tyłu mam odpięte coś co idą dwa czarne kable z tyłu na śrubie i nie wiem od czego to jest