Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siec bezprzewodowa w domu

sajn 28 Lip 2005 00:28 1953 14
  • #1 28 Lip 2005 00:28
    sajn
    Poziom 10  

Na poczatek napisze ze szukalem w archiwum ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie..

Otoz mam kompa z WIN XP i z neostrada, modem thomson speedtouch 220

I teraz, kupilem sobie laptopa i chcialbym w nim rowniez miec internet, na poczatek chcialem polaczyc oba kompy kablem ale pozniej pomyslalem ze lepiej byloby to zrobic bezprzewodowo...

No wiec jak kupilbym sieciowke bezprzewodowa do laptopa to co dalej?
    Co musze wpakowac do kompa-serwera z neostradą? Jakis nadajnik czy co?

Poradzcie mi bo w ogole sie na tym nie znam.. :|

0 14
  • Pomocny post
    #2 28 Lip 2005 00:33
    trocse
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak chcesz oba kompy polaczyc radiowo to na jednym i drugim musi byc karta radiowa , chyba ze posredniczacy ap ale to jest inny wariant i moze troche drozszy, posiadasz w kazdym kompie radiowke, xp ma w sobie ladny suport do radiowek dajes siec typu Ad-hoc i juz, adresacje sam sobie dobierzesz. to tak w skrocie

0
  • #3 28 Lip 2005 00:39
    sajn
    Poziom 10  

trocse napisał:
    Jak chcesz oba kompy polaczyc radiowo to na jednym i drugim musi byc karta radiowa , chyba ze posredniczacy ap ale to jest inny wariant i moze troche drozszy, posiadasz w kazdym kompie radiowke, xp ma w sobie ladny suport do radiowek dajes siec typu Ad-hoc i juz, adresacje sam sobie dobierzesz. to tak w skrocie

Aha, juz rozumiem... To chyba bedzie dosyc droga zabawa wiec musze zostac przy kablu..

0
  • #4 28 Lip 2005 14:34
    sajn
    Poziom 10  

Mam jeszcze jedno pytanie..
    Jaka jest różnica miedzy sieciówkami bezprzewodowymi na PCI i na USB?
    Czy taka na USB jest duzo gorsza? :|

0
  • Pomocny post
    #5 28 Lip 2005 17:30
    trocse
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie jest gorsza ogolnie, zalezy od systemu jeszcze, ale polecam PCI, nie ma z nimi tyle klopocikow co usb np linux monitoring itd

0
  • #6 28 Lip 2005 18:26
    sajn
    Poziom 10  

trocse napisał:
    Nie jest gorsza ogolnie, zalezy od systemu jeszcze, ale polecam PCI, nie ma z nimi tyle klopocikow co usb np linux monitoring itd

Dzieki po raz drugi :D

0
  • Pomocny post
    #7 30 Lip 2005 00:44
    NeoX
    Poziom 15  

Jeszcze podobno te pod PCI mają większą moc :/... nie wiem... Poza tym pod pci podłączysz zewnętrzną antene...

0
  • Pomocny post
    #8 30 Lip 2005 01:55
    KJ
    Poziom 31  

sieciówki radiowe na USB szczerze odradzam majom bardzo małą czułość i moc co skutkuje małym zasięgiem lepiej dołożyć trochę kasy i kupić na PCI zwłaszcza jeśli chcesz mieć zasięg w całym domu/mieszkaniu. Z praktyki wiem że karty usb mają problemy z komunikacją nawet do sąsiedniego pokoju.

0
  • #9 30 Lip 2005 14:10
    sajn
    Poziom 10  

KJ napisał:
    sieciówki radiowe na USB szczerze odradzam majom bardzo małą czułość i moc co skutkuje małym zasięgiem lepiej dołożyć trochę kasy i kupić na PCI zwłaszcza jeśli chcesz mieć zasięg w całym domu/mieszkaniu. Z praktyki wiem że karty usb mają problemy z komunikacją nawet do sąsiedniego pokoju.

OK, dzieki :D Tak wiec sobie odpuszcze te na USB

0
  • Pomocny post
    #11 07 Sie 2005 12:31
    bartplus
    Poziom 13  

Ja bym to rozwiazal tak: wywalil modem od neostrady, kupil router z modemem adsl (dlink) i karte wlan do laptopa...i teraz zaleznie od potrzeb i zasobnosci portfela albo: desktopa kabelkiem polaczyc z routerem, albo dokupic karte wlan do desktopa i tez przez radio smigac...
    Pomysl uważam jest niezly i wcale nie taki drogi, a pozwala na rozbudowe sieci (sasiedzi) i odpada problem wlaczaczonego desktopa przy korzystaniu z laptopa (oszczednosci energii)...

0
  • #12 07 Sie 2005 22:53
    sajn
    Poziom 10  

bartplus napisał:
    Ja bym to rozwiazal tak: wywalil modem od neostrady, kupil router z modemem adsl (dlink) i karte wlan do laptopa...i teraz zaleznie od potrzeb i zasobnosci portfela albo: desktopa kabelkiem polaczyc z routerem, albo dokupic karte wlan do desktopa i tez przez radio smigac...
    Pomysl uważam jest niezly i wcale nie taki drogi, a pozwala na rozbudowe sieci (sasiedzi) i odpada problem wlaczaczonego desktopa przy korzystaniu z laptopa (oszczednosci energii)...

Hej, a mozesz mi odpowiedziec czy te karty sie nadają co dałem w linkach? A moze jakies rady jakie karty powinienem kupic, o jakich parametrach i w ogole... Jedna na PCMCIA a druga na PCI tak zebym polaczyl oba komputery ze sobą...

help :cry:

0
  • #13 08 Sie 2005 00:58
    bartplus
    Poziom 13  

moze i zadzialaja.... ja tam jestem "wierny dlink`owi" i jakos nie narzekam.... dwl 520 w pci i chyba 610 w pcmcia...albo jakos tak musialbym sprawdzic.. i pod linuxem smijaja bez problemow.

0
  • #14 12 Sie 2005 10:17
    G0lab
    Poziom 10  

A jakie rozwiazanie polecacie do netu dostarczonego do mieszkania, ale z maskarada ? Siec identyfikuje odbiorce po MACadresie karty, chcialbym aby desktop byl podlaczony kablem, a w laptopie byla karta PCMCIA Wlan

0
  • #15 12 Sie 2005 16:46
    bartplus
    Poziom 13  

... tez router z access pointem (di614-lub cos nowszego) wystarczy - w wiekszosci z nich jest mozliwosc wpisania jaki ma miec adres mac ten router i po klopocie... gorzeje jesli ustawiaja ttl (tak to sie chyba nazywa) - wtedy pakiety docieraja tylko do pierwszego urzadzenia u klienta i koniec... ale nie sadze...

0
  Szukaj w 5mln produktów