Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dps-168bp dla tv 37 i 42 cale - Rożnica miedzy zasilaczem dla tv 37 a 42 cale.

17 Maj 2017 12:18 729 9
  • Poziom 11  
    Witam.
    Posiadam TV PHILIPS 42PFL3312/10 w którym prawdopodobnie padł zasilacz dps-168bp .
    Objawy usterki:
    Tv po włączeniu pilotem zapala poprawnie obraz na mniej niż 1 sekundę i gdy się pospieszę to nawet menu udaje mi się włączyć.
    Na dole po prawej stronie ekranu przy okazji pojawia się napis gesperrt.
    Następnie ekran TV gaśnie i niebieska dioda w TV zmienia się na czerwono.
    Dioda czerwona wyświetla kod: jeden długi i dwa krótkie mrugnięcia. Ten kod ponawiany jest ciągle aż do wyłączenia TV.
    TV nie reaguje już na pilota ani przyciski do czasu jego ponownego włączenia.
    Pierwsze co zrobiłem to przeczytałem wszystko co mogłem dotyczące tej usterki.
    Na podstawie mrugania diody wygląda to tak jakby linia 12V miała uszkodzenie.
    Jednak na początek wymieniłem przypalone kondensatory od świetlówek (33pF 6KV) co nie przyniosło żadnego skutku.
    Zanim zdecyduje się na dalsze grzebanie w zasilaczu (oby to był tylko zasilacz...) spróbowałem poszukać tego zasilacza w sieci.
    Ma ktoś niby identyczny lecz dla telewizora 37 cale. Jednak muszę go najpierw kupić aby cokolwiek sprawdzić.
    Na moim zasilaczu wyraźnie widać, że dla obu wersji TV zasilacz czymś się różni.

dps-168bp dla tv 37 i 42 cale - Rożnica miedzy zasilaczem dla tv 37 a 42 cale. dps-168bp dla tv 37 i 42 cale - Rożnica miedzy zasilaczem dla tv 37 a 42 cale.

Stąd pytania:
    1. Czym różni się wersja 37 od 42 cale?
    2. Czy wystarczy przelutować rezystory widoczne na zdjęciach?
    3.Jeżeli nie wystarczy przelutować rezystory to co należy jeszcze wykonać aby zaadoptować kupiony zasilacz do mojego TV?
    4.Czy objawy aby na pewno wskazują na uszkodzony zasilacz?? Co mogę jeszcze sprawdzić aby się upewnić?
  • Poziom 39  
    Przyjrzyj się czym są te "rezystory" i wykoncypuj jaką rolę pełnią :)
  • Poziom 11  
    Wygląda to, że są to zwory.
    Oznaczenie 000 wskazuje na zworę.
    Więc w moich pytaniach zmieńmy rezystor na zwora i pytania pozostają te same :)
  • Poziom 43  
    Azar napisał:
    4.Czy objawy aby na pewno wskazują na uszkodzony zasilacz?? Co mogę jeszcze sprawdzić aby się upewnić?

Nie.
    Wszystko inne oraz sam zasilacz.
    A chyba najlepiej sprawdzić adresy serwisów RTV, bo nawet podstawowe podstawy elektroniki cię przerastają. ;)
  • Poziom 11  
    Częściowo spodziewałem się odpowiedzi bez odpowiedzi.
    Zaraz może się zacząć słowny bełkot i przepychanki na słowa.
    Nie rozumiem co stało się z elektrodą...
    Czyżby próby obrażania ludzi to już norma?
    Gdybym chciał oddać tv do serwisu nie pisałbym tutaj.
    Może chcę spróbować naprawić go samodzielnie i wcale nikomu chleba nie odbieram.
    Proszę tylko o odpowiedzi na moje pytania.
    Na pytanie 4 najłatwiejsze do odpowiedzi częściowo odpowiedz dostałem. Tyle co w drugiej odpowiedzi przeczytałem to sam się domyślałem - popatrz na moje pierwsze zdanie jakie w tym temacie napisałem.
  • Poziom 43  
    A nie pomyślałeś, że to ty obrażasz elektrodę i nas pytaniem o akurat te "rezystory"?
    Zadam to samo pytanie, co ty - co się stało z elektrodą, że padają w działach serwisowych takie pytania? ;)
    Ponawiam propozycję - oddaj do fachowca, będzie szybciej, możliwe że taniej, do tego z gwarancją.
  • Poziom 11  
    Niestety oczy mnie zawodzą więc dopiero po pierwszej odpowiedzi dokładnie przyjrzałem się "rezystorowi".
    Nie jest to powód do takiej odpowiedzi jak od Ciebie dostałem.
    Poza tym piszę w dziale dla początkujących więc gorsze wpadki powinny być tolerowane.
    Nie chce taniej i szybciej bo po prostu jestem w pewnych sprawach uparty.
    Lubię się uczyć ale nie oznacza to, że z tego powodu muszę iść do szkoły.
    Nie jest to temat na zwierzenia co robiłem w życiu i dlaczego.
    Po prostu chcę się czegoś nowego nauczyć.
    Taki TV widzę od środka pierwszy raz w życiu a z elektroniką mam do czynienia od lat osiemdziesiątych więc "podstawy" po prostu mam.
  • Poziom 43  
    Azar napisał:
    Niestety oczy mnie zawodzą więc dopiero po pierwszej odpowiedzi dokładnie przyjrzałem się "rezystorowi".

Widocznie niedokładnie lub jednak z podstawami gorzej niż myślisz. Popatrz jeszcze raz. Może lupę kup.
  • Poziom 11  
    Wygląda na to, że po za trollowaniem nic na razie w tym temacie się nie ruszyło.
    Chętnych do pomocy zapraszam a puki co nie kupię zasilacza od wersji 37 cali gdyż nie znam odpowiedzi czy można i jak jego zaadoptować.
    Co do mirex to z mojej strony eot.
  • Poziom 11  
    Temat nie wyjaśniony lecz telewizor naprawiłem.
    Wymieniłem 10 świetlówek i telewizor śmiga.
    Świetlówki wziąłem z innego używanego w którym uszkodzona była matryca.
    Z całego zamieszania mam trochę świetlówek do sprzedania, zasilacz, płytę główną oraz resztę elektroniki z tego tv bez matrycy. Wszystko sprawne. Ewentualnie jakbym kupił matrycę byłby drugi sprawny TV lecz obawiam się, że to nie opłacalne.