Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WISL 105 PLV nie startuje - kod błędu F04?

dlewando 17 Maj 2017 12:23 411 2
  • #1 17 Maj 2017 12:23
    dlewando
    Poziom 2  

Witam,
    Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z moją pralką.

Sprawa wygląda tak - parę dni temu wymieniłem szczotki silnika (ponieważ po zatwierdzeniu programu załączała się odpowiednia kontrolka i nic się więcej nie dzieje, kiedyś już tak miałem i wystarczyło wyczyścić szczotki... teraz już je wymieniłem). Pranie wystartowało normalnie, zakończyło się chyba normalnie... chyba dlatego, że przeszły wszystkie etapy, pranie czyste, pachnące, drzwi się odblokowały, ale migały diody: zielona (szybko) z ikoną brudnej koszulki i czerwona (wolno).

Pralki teraz nie da się wyłączyć, po naciśnięciu resetu albo power miga tylko czerwona dioda i tyle.
    Odłączenie zasilania nie pomaga. Po podłączeniu z powrotem miga j/w i przyciski tak samo j/w.

Wydaje mi się, że wskazuje to na kod błędu F04, czyli zbyt dużo wody w pralce... ale ta jest pusta.

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

Pozdrawiam,
    Darek

0 2
  • #2 17 Maj 2017 14:03
    Gobro
    Poziom 27  

Trzeba przeczyścić kubek hydrostatu, po jego wyczyszczeniu pomierzyć przełączanie styków gdy nie ma wody w pralce oraz gdy jest w niej woda. Wodę można wlać przez drzwiczki.

0
  • #3 18 Maj 2017 09:09
    dlewando
    Poziom 2  

Dziękuję za podpowiedź. Po pracy zajmę się hydrostatem i zobaczymy efekt.
    Ciężko tylko go będzie przemierzyć z wodą, ponieważ pralka nie chce w ogóle wystartować... chyba, że można ja zalać ręcznie, przez szufladę na proszek, tylko czy tak można i do jakiego poziomu.

Dodano po 18 [godziny] 56 [minuty]:

Hydrostat wygląda ok. Wyczyściłem go, dmuchnąłem w rurkę do bębna, sam hydrostat klika bez problemu.

Czy może mieć jakieś znaczenie, że dzień wcześniej przy wymianie szczotek położyłem pralkę na boku, żeby się do niej dostać od spodu?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo