Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WISL 105 PLV nie startuje - kod błędu F04?

dlewando 17 Maj 2017 12:23 345 2
  • #1 17 Maj 2017 12:23
    dlewando
    Poziom 2  

Witam,
    Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z moją pralką.

Sprawa wygląda tak - parę dni temu wymieniłem szczotki silnika (ponieważ po zatwierdzeniu programu załączała się odpowiednia kontrolka i nic się więcej nie dzieje, kiedyś już tak miałem i wystarczyło wyczyścić szczotki... teraz już je wymieniłem). Pranie wystartowało normalnie, zakończyło się chyba normalnie... chyba dlatego, że przeszły wszystkie etapy, pranie czyste, pachnące, drzwi się odblokowały, ale migały diody: zielona (szybko) z ikoną brudnej koszulki i czerwona (wolno).

Pralki teraz nie da się wyłączyć, po naciśnięciu resetu albo power miga tylko czerwona dioda i tyle.
    Odłączenie zasilania nie pomaga. Po podłączeniu z powrotem miga j/w i przyciski tak samo j/w.

Wydaje mi się, że wskazuje to na kod błędu F04, czyli zbyt dużo wody w pralce... ale ta jest pusta.

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

Pozdrawiam,
    Darek

• #2 17 Maj 2017 14:03
    Gobro
    Poziom 27  

Trzeba przeczyścić kubek hydrostatu, po jego wyczyszczeniu pomierzyć przełączanie styków gdy nie ma wody w pralce oraz gdy jest w niej woda. Wodę można wlać przez drzwiczki.

• #3 18 Maj 2017 09:09
    dlewando
    Poziom 2  

Dziękuję za podpowiedź. Po pracy zajmę się hydrostatem i zobaczymy efekt.
    Ciężko tylko go będzie przemierzyć z wodą, ponieważ pralka nie chce w ogóle wystartować... chyba, że można ja zalać ręcznie, przez szufladę na proszek, tylko czy tak można i do jakiego poziomu.

Dodano po 18 [godziny] 56 [minuty]:

Hydrostat wygląda ok. Wyczyściłem go, dmuchnąłem w rurkę do bębna, sam hydrostat klika bez problemu.

Czy może mieć jakieś znaczenie, że dzień wcześniej przy wymianie szczotek położyłem pralkę na boku, żeby się do niej dostać od spodu?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME