Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka 7kg może więcej z kryteriami jakich jeszcze nie było, lub nie znalazłem

17 May 2017 13:06 1956 11
  • Level 2  
    Witam.
    Ponieważ moja obecna pralka pomimo że działa (indesit MOON)brudzi jednak ubrania zostawiając niezmywalne plamy( czyściłęm wszystko regularnie a plamy dalej powstają które są niespieralne...) postanowiłem kupić nową
    - ładowność 7kg (moze być więcej , tyle że jak większe sa to cena od razu skacze ponad 2 tysiace jak widzę)
    - ładowana od przodu
    - ilość obrotów czytałem że max 1200 bo później są problemy więc ... jak radzicie, nie znam sie :(
    -wielkość obojętna bo i tak będzie stałą w pralni, ale dobrze jak by można było włożyć pościel czy koc (jakiś wiekszy bęben)
    -gwarancja 5 lat ( jeśli nie ma to dokupie w sklepie -koszt około 15% ceny pralki a słyszałem że przy dzisiejszej jakości wyrobów to obowiązek)
    - bęben ze zmienianymi łożyskami by w razie problemu nie trzeba było nowej pralki kupować i by koszt tej naprawy nei był drogi
    - cena ..hmm jak najtansza ale mogę dopłacic kilka stówek jak coś będzie lepsze i warte swojej ceny, nie chce przepłacac bezsensownei za firmę czy bajery . Myślę że cos w granicach +/- 1500?
    - jakies przemyślane programy typu szybkie pranie czy wysoka temperatura
    - nie potrzebuję bajerów wymyślnych typu drzwiczki w drzwiczkach dla dorzucenia pary skarpet itp...

Wiem że temat wałkowany wiele ale nie widziałem bieżących propozycji spełniających te kryteria.
    Z góry dzięki za rady.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się

• Level 39  
    Bosch Serie 4 VarioPerfect WAN2427EPL
    BOSCH WAN2417FPL
  • Level 11  
    Piotr2608 wrote:
    BOSCH WAN2417FPL

Takie propozycje bez zdania uzasadnienia to o kant d potłuc. Zwłaszcza jak dotyczą Boscha który jest u nas ciągle postrzegany jako symbol niezawodności mimo że po dokładniejszym wczytaniu jest często okazuje się że jest podobnie jak z TSI VW itp.
    W dodatku jak widzę zgość serwisu AGD - ciekawe czy serwisancji polecają je bo są takie dobre czy też dlatego że dają im dobrze zarobić :)

PS. Żaby nie było że tylko krytykuje - to też właśnie szukam pralki dla rodzinki ( gdzie własnie zepsuł się Bosch - choć ten był faktycznie stary)
    Ja mam od Beko ( WMB 81045 LA ) od prawie 5 lat i działa jak nowa - ale wybrałem Beko bo wtedy miało 5 lat gw na ten model. Teraz już takiej nie dają więc szukam czegoś innego.
    Dlatego pytałem już w innym wątku o Candy - które właśnie ma taką ale tylko na mało popularne lub droższe modele.
    Dotatkowo zniechęciła mnie trochę opinia jakiejś pani że podobno bęben Candy niszczy ubrania ( ???) więc szukam dalej.

Pozatym wpralkach nie widzę większych innowacji - wszelkie selektory skupiają się na szybkości wirowania która jest nikomu ( prawie ) niepotrzebna, wszystkie nowe mają jakość prania w kategorii A co oznacza że nie róznią się specjalnie w tym względzie.
    Eco buble i inne systemy prania w niskiej temperaturze to mniejsza lub większa ściema
    zastanawiam się jeszcze czy warto dopłacać do prania parowego ( zdaje się w Elektroluxie i LG )

Przydał by się aby dorwać gdzieś wiarygodne statystyki napraw gwarancyjnych i po gwarancyjnych z kosztami ( ala warantydirect )

• Level 39  
    karroryfer wrote:
    Takie propozycje bez zdania uzasadnienia to o kant d potłuc.

Wymagana jest jakaś kultura osobista. Jakie chcesz uzasadnienie? Naczytałeś się jakiś opinii opłaconych tzw. marketing szemrany i masz pretensje do całego świata tylko nie do siebie.
    Autor podał konkretne dane - otrzymał precyzyjną odpowiedź. Przede wszystkim, pralka ma rozbierany bęben, elektronika prosta w naprawie pod warunkiem, że piorun jej nie zniszczy. Wsad 7 kg, wirowanie 1200 obr/min, program szybki do codziennego prania.
    Ja na Twoim miejscu kupił był tare i prał w bali w szarym mydle.
    Postępu nie zatrzymasz.
    Obecnie w Electrolux-ach coś za często wysypują się procesory.
  • Level 11  
    Pozwolę się podpiąć pod temat. Kryteria mam takie jak kolega maszpil jednak zastanawia mnie jedno, czy istnieje jakiś model z serii WAE którego warto poszukać zamiast WAN ? Trochę przeraża mnie mnie myśl o wymianie łożysk razem z wanną.
    Pozdrawiam
  • Level 39  
    HOTPOINT'y mają ładowność 7kg. Zajezdzam juz drugiego, ale zarówno obecny jak i poprzedni to pralko-suszarka. Tani, a 7 lat powinien wytrzymać.
  • Level 11  
    @sanfran a jak ma się sprawa z łożyskami ?
  • Level 39  
    Łożyska nie sprawiały kłopotu.
    Poprzedni HotPoint sprawiał następujące problemy:
    - po roku zaczęło padać podświetlenie panelu LCD (w przeciągu 2-3 tygodni poleciały wszystkie diody). Wstawiona jedna duża biała dioda, służyła do końca;
    - awaria grzałki do do suszenia (wymiana na nową)
    - skorodowane przewody przy sterowniku (umieszczone na dole przy tylnej ściance). Ta awaria trochę na własne życzenie bo wtedy pralka stała w garażu (i tam była używana), a na dole przy ścianie gromadziła się wilgoć;
    - ułamana klamka otwierania drzwiczek - najbardziej upierdliwa awaria bo za kawałek plastiku musiałem dać w przeliczeniu ok 80 zł (tyle co za grzałkę)
    Ponadto pralka musiała być rozbierana od czasu do czasu (tak co dwa lata) aby oczyścić filtry, zwłaszcza chodziło o kondenser (skraplacz par) suszarki.
    Służyła ok 7-8 lat po czym padło suszenie (ale tym razem sterowanie), ale że pralka już zdradzała objawy totalnego rozpadu została zmieniona. Głównie chodziło o bardzo głośna pracę, co było o tyle problem, że zmieniłem domek i pralka wróciła do kuchni gdzie jej miejsce. Zwłaszcza, że przedni panel był na potęgę zalewany cieczami kleistymi z blatu kuchennego więc się wkurzyłem i kupiłem następnego Hotpoint'a tym razem dostosowanego do zabudowy. Pomimo napomnień Pani Sanfran, która chciała taką ładną z pokrętłem. Niestety pokrętła mają to do siebie, ze są urywane/uszkadzane przez manewrowanie "czterema literami" nieopodal więc zadecydowałem, że pralka ma prać a nie wyglądać.

Tutaj jest zdjęcie mojego sprzętu - dzieci zrobiły mema:

http://www.wiocha.pl/1293365,IPralka
  • Level 1  
  • Level 11  
    my41s wrote:
    Od ca. 3 lat mam w domu H-A. Nie ma tragedii. Kupiłem, bo była tania i spełniała moje oczekiwania (m.in. wtedy dokupiłem gwarancję do 5 lat). Reklamy robić nie zamierzam, ale po 3 latach prań i wirowania wszystkiego na pełnych obrotach jeszcze jest cała, ale mam przeczucie, że jeszcze z rok, dwa pociągnie i łożyska do wymiany. Póki co się nie odzywają, luzów nie ma. Pompa zaczyna głośno pracować, więc niedługo wymiana.
    Ogólnie, jak na dosyć intensywne użytkowanie domowe - jest dobrze.
    Polecam silnik trojfazowy. Pralka jest podczas prania faktycznie cicha.
    U rodziny mam też HA 32,2cm, ale z silnikiem szczotkowym. Też ma ~3 lata. Mało używana. Łożyska jeszcze się nie odzywają.
    Może miałem szczęście...?

A jakie pralki mają silniki 3 fazowe ????

Dodano po 5 [minuty]:

Piotr2608 wrote:
    karroryfer wrote:
    Takie propozycje bez zdania uzasadnienia to o kant d potłuc.

Wymagana jest jakaś kultura osobista. Jakie chcesz uzasadnienie? Naczytałeś się jakiś opinii opłaconych tzw. marketing szemrany i masz pretensje do całego świata tylko nie do siebie.
    Autor podał konkretne dane - otrzymał precyzyjną odpowiedź. Przede wszystkim, pralka ma rozbierany bęben, elektronika prosta w naprawie pod warunkiem, że piorun jej nie zniszczy. Wsad 7 kg, wirowanie 1200 obr/min, program szybki do codziennego prania.
    Ja na Twoim miejscu kupił był tare i prał w bali w szarym mydle.
    Postępu nie zatrzymasz.
    Obecnie w Electrolux-ach coś za często wysypują się procesory.

Jak widać czasem trzeba użyć mocniejszych słów aby zadziałało -wczesniejsze podrzucenie 2 modeli tego samego producneta bez zdania uzasadnienia to nie jest żadna pomoc - może kiedyś tak ale teraz każdy ma internet i problem dotyczy zbyt DUŻEGO wyboru a nie tego aby znaleźć produkt spełniający jakiś jeden ( mało istotny ) parametr.

Postępu nie zatrzymasz - cóż za tekst. Niby niektórzy mówią o postępie a potem ciągle te same ( niemieckie zwykle ) marki. Zaiste postępowe.
  • Level 1  
  • Level 2  
    Piotr2608 wrote:
    BOSCH WAN2417FPL

A jaka jest różnica pomiędzy nimi? w porównywarce parametry są 1 do 1 praktycznie a cena 100zł różnicy...