Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka 7kg może więcej z kryteriami jakich jeszcze nie było, lub nie znalazłem

maszpil 17 Maj 2017 13:06 1530 11
  • #1 17 Maj 2017 13:06
    maszpil
    Poziom 2  

Witam.
    Ponieważ moja obecna pralka pomimo że działa (indesit MOON)brudzi jednak ubrania zostawiając niezmywalne plamy( czyściłęm wszystko regularnie a plamy dalej powstają które są niespieralne...) postanowiłem kupić nową
    - ładowność 7kg (moze być więcej , tyle że jak większe sa to cena od razu skacze ponad 2 tysiace jak widzę)
    - ładowana od przodu
    - ilość obrotów czytałem że max 1200 bo później są problemy więc ... jak radzicie, nie znam sie :(
    -wielkość obojętna bo i tak będzie stałą w pralni, ale dobrze jak by można było włożyć pościel czy koc (jakiś wiekszy bęben)
    -gwarancja 5 lat ( jeśli nie ma to dokupie w sklepie -koszt około 15% ceny pralki a słyszałem że przy dzisiejszej jakości wyrobów to obowiązek)
    - bęben ze zmienianymi łożyskami by w razie problemu nie trzeba było nowej pralki kupować i by koszt tej naprawy nei był drogi
    - cena ..hmm jak najtansza ale mogę dopłacic kilka stówek jak coś będzie lepsze i warte swojej ceny, nie chce przepłacac bezsensownei za firmę czy bajery . Myślę że cos w granicach +/- 1500?
    - jakies przemyślane programy typu szybkie pranie czy wysoka temperatura
    - nie potrzebuję bajerów wymyślnych typu drzwiczki w drzwiczkach dla dorzucenia pary skarpet itp...

Wiem że temat wałkowany wiele ale nie widziałem bieżących propozycji spełniających te kryteria.
    Z góry dzięki za rady.

0 11
  • #2 18 Maj 2017 08:45
    Piotr2608

Poziom 37  

Bosch Serie 4 VarioPerfect WAN2427EPL
    BOSCH WAN2417FPL

0
  • #3 19 Maj 2017 19:25
    karroryfer
    Poziom 10  

Piotr2608 napisał:
    BOSCH WAN2417FPL

Takie propozycje bez zdania uzasadnienia to o kant d potłuc. Zwłaszcza jak dotyczą Boscha który jest u nas ciągle postrzegany jako symbol niezawodności mimo że po dokładniejszym wczytaniu jest często okazuje się że jest podobnie jak z TSI VW itp.
    W dodatku jak widzę zgość serwisu AGD - ciekawe czy serwisancji polecają je bo są takie dobre czy też dlatego że dają im dobrze zarobić :)

PS. Żaby nie było że tylko krytykuje - to też właśnie szukam pralki dla rodzinki ( gdzie własnie zepsuł się Bosch - choć ten był faktycznie stary)
    Ja mam od Beko ( WMB 81045 LA ) od prawie 5 lat i działa jak nowa - ale wybrałem Beko bo wtedy miało 5 lat gw na ten model. Teraz już takiej nie dają więc szukam czegoś innego.
    Dlatego pytałem już w innym wątku o Candy - które właśnie ma taką ale tylko na mało popularne lub droższe modele.
    Dotatkowo zniechęciła mnie trochę opinia jakiejś pani że podobno bęben Candy niszczy ubrania ( ???) więc szukam dalej.

Pozatym wpralkach nie widzę większych innowacji - wszelkie selektory skupiają się na szybkości wirowania która jest nikomu ( prawie ) niepotrzebna, wszystkie nowe mają jakość prania w kategorii A co oznacza że nie róznią się specjalnie w tym względzie.
    Eco buble i inne systemy prania w niskiej temperaturze to mniejsza lub większa ściema
    zastanawiam się jeszcze czy warto dopłacać do prania parowego ( zdaje się w Elektroluxie i LG )

Przydał by się aby dorwać gdzieś wiarygodne statystyki napraw gwarancyjnych i po gwarancyjnych z kosztami ( ala warantydirect )

1
  • #4 19 Maj 2017 19:59
    Piotr2608

Poziom 37  

karroryfer napisał:
    Takie propozycje bez zdania uzasadnienia to o kant d potłuc.

Wymagana jest jakaś kultura osobista. Jakie chcesz uzasadnienie? Naczytałeś się jakiś opinii opłaconych tzw. marketing szemrany i masz pretensje do całego świata tylko nie do siebie.
    Autor podał konkretne dane - otrzymał precyzyjną odpowiedź. Przede wszystkim, pralka ma rozbierany bęben, elektronika prosta w naprawie pod warunkiem, że piorun jej nie zniszczy. Wsad 7 kg, wirowanie 1200 obr/min, program szybki do codziennego prania.
    Ja na Twoim miejscu kupił był tare i prał w bali w szarym mydle.
    Postępu nie zatrzymasz.
    Obecnie w Electrolux-ach coś za często wysypują się procesory.

1
  • #5 21 Maj 2017 23:25
    herbert109
    Poziom 10  

Pozwolę się podpiąć pod temat. Kryteria mam takie jak kolega maszpil jednak zastanawia mnie jedno, czy istnieje jakiś model z serii WAE którego warto poszukać zamiast WAN ? Trochę przeraża mnie mnie myśl o wymianie łożysk razem z wanną.
    Pozdrawiam

0
  • #6 21 Maj 2017 23:47
    sanfran
    Poziom 35  

HOTPOINT'y mają ładowność 7kg. Zajezdzam juz drugiego, ale zarówno obecny jak i poprzedni to pralko-suszarka. Tani, a 7 lat powinien wytrzymać.

0
  • #7 22 Maj 2017 10:17
    herbert109
    Poziom 10  

@sanfran a jak ma się sprawa z łożyskami ?

0
  • #8 22 Maj 2017 11:50
    sanfran
    Poziom 35  

Łożyska nie sprawiały kłopotu.
    Poprzedni HotPoint sprawiał następujące problemy:
    - po roku zaczęło padać podświetlenie panelu LCD (w przeciągu 2-3 tygodni poleciały wszystkie diody). Wstawiona jedna duża biała dioda, służyła do końca;
    - awaria grzałki do do suszenia (wymiana na nową)
    - skorodowane przewody przy sterowniku (umieszczone na dole przy tylnej ściance). Ta awaria trochę na własne życzenie bo wtedy pralka stała w garażu (i tam była używana), a na dole przy ścianie gromadziła się wilgoć;
    - ułamana klamka otwierania drzwiczek - najbardziej upierdliwa awaria bo za kawałek plastiku musiałem dać w przeliczeniu ok 80 zł (tyle co za grzałkę)
    Ponadto pralka musiała być rozbierana od czasu do czasu (tak co dwa lata) aby oczyścić filtry, zwłaszcza chodziło o kondenser (skraplacz par) suszarki.
    Służyła ok 7-8 lat po czym padło suszenie (ale tym razem sterowanie), ale że pralka już zdradzała objawy totalnego rozpadu została zmieniona. Głównie chodziło o bardzo głośna pracę, co było o tyle problem, że zmieniłem domek i pralka wróciła do kuchni gdzie jej miejsce. Zwłaszcza, że przedni panel był na potęgę zalewany cieczami kleistymi z blatu kuchennego więc się wkurzyłem i kupiłem następnego Hotpoint'a tym razem dostosowanego do zabudowy. Pomimo napomnień Pani Sanfran, która chciała taką ładną z pokrętłem. Niestety pokrętła mają to do siebie, ze są urywane/uszkadzane przez manewrowanie "czterema literami" nieopodal więc zadecydowałem, że pralka ma prać a nie wyglądać.

Tutaj jest zdjęcie mojego sprzętu - dzieci zrobiły mema:

http://www.wiocha.pl/1293365,IPralka

0
  • #9 24 Maj 2017 11:47
    my41s
    Poziom 32  

Od ca. 3 lat mam w domu H-A. Nie ma tragedii. Kupiłem, bo była tania i spełniała moje oczekiwania (m.in. wtedy dokupiłem gwarancję do 5 lat). Reklamy robić nie zamierzam, ale po 3 latach prań i wirowania wszystkiego na pełnych obrotach jeszcze jest cała, ale mam przeczucie, że jeszcze z rok, dwa pociągnie i łożyska do wymiany. Póki co się nie odzywają, luzów nie ma. Pompa zaczyna głośno pracować, więc niedługo wymiana.
    Ogólnie, jak na dosyć intensywne użytkowanie domowe - jest dobrze.
    Polecam silnik trojfazowy. Pralka jest podczas prania faktycznie cicha.
    U rodziny mam też HA 32,2cm, ale z silnikiem szczotkowym. Też ma ~3 lata. Mało używana. Łożyska jeszcze się nie odzywają.
    Może miałem szczęście...?

0
  • #10 24 Maj 2017 18:24
    karroryfer
    Poziom 10  

my41s napisał:
    Od ca. 3 lat mam w domu H-A. Nie ma tragedii. Kupiłem, bo była tania i spełniała moje oczekiwania (m.in. wtedy dokupiłem gwarancję do 5 lat). Reklamy robić nie zamierzam, ale po 3 latach prań i wirowania wszystkiego na pełnych obrotach jeszcze jest cała, ale mam przeczucie, że jeszcze z rok, dwa pociągnie i łożyska do wymiany. Póki co się nie odzywają, luzów nie ma. Pompa zaczyna głośno pracować, więc niedługo wymiana.
    Ogólnie, jak na dosyć intensywne użytkowanie domowe - jest dobrze.
    Polecam silnik trojfazowy. Pralka jest podczas prania faktycznie cicha.
    U rodziny mam też HA 32,2cm, ale z silnikiem szczotkowym. Też ma ~3 lata. Mało używana. Łożyska jeszcze się nie odzywają.
    Może miałem szczęście...?

A jakie pralki mają silniki 3 fazowe ????

Dodano po 5 [minuty]:

Piotr2608 napisał:
    karroryfer napisał:
    Takie propozycje bez zdania uzasadnienia to o kant d potłuc.

Wymagana jest jakaś kultura osobista. Jakie chcesz uzasadnienie? Naczytałeś się jakiś opinii opłaconych tzw. marketing szemrany i masz pretensje do całego świata tylko nie do siebie.
    Autor podał konkretne dane - otrzymał precyzyjną odpowiedź. Przede wszystkim, pralka ma rozbierany bęben, elektronika prosta w naprawie pod warunkiem, że piorun jej nie zniszczy. Wsad 7 kg, wirowanie 1200 obr/min, program szybki do codziennego prania.
    Ja na Twoim miejscu kupił był tare i prał w bali w szarym mydle.
    Postępu nie zatrzymasz.
    Obecnie w Electrolux-ach coś za często wysypują się procesory.

Jak widać czasem trzeba użyć mocniejszych słów aby zadziałało -wczesniejsze podrzucenie 2 modeli tego samego producneta bez zdania uzasadnienia to nie jest żadna pomoc - może kiedyś tak ale teraz każdy ma internet i problem dotyczy zbyt DUŻEGO wyboru a nie tego aby znaleźć produkt spełniający jakiś jeden ( mało istotny ) parametr.

Postępu nie zatrzymasz - cóż za tekst. Niby niektórzy mówią o postępie a potem ciągle te same ( niemieckie zwykle ) marki. Zaiste postępowe.

0
  • #11 24 Maj 2017 19:28
    my41s
    Poziom 32  

karroryfer napisał:
    A jakie pralki mają silniki 3 fazowe ????

Może to bełkot marketingowy, ale opis z oferty, akurat HA:
    "Pralki Super Silent wyposażone są w trójfazowy silnik z systemem zawieszenia, który ..."
    Niemniej swoja pralkę oglądałem od spodu i na silniku stoi jak byk: 3 phase induction motor"
    Ogólnie pralkę kupiłbym tylko z silnikiem bezszczotkowym że względu na ciche pranie.

0
  • #12 30 Cze 2017 10:50
    maszpil
    Poziom 2  

Piotr2608 napisał:
    BOSCH WAN2417FPL

A jaka jest różnica pomiędzy nimi? w porównywarce parametry są 1 do 1 praktycznie a cena 100zł różnicy...

0