Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Colt - Podłączenie sterowania z kierownicy do nowego radia

downwid84 17 Maj 2017 16:32 1275 3
  • #1 17 Maj 2017 16:32
    downwid84
    Poziom 2  

Witam
    Kupiłem nowe radio (ezonetronics ct 0009) do Mitsubishi Colt (2006), jest w nim możliwość sterowania z kierownicy. Mam pytanie jak podłączyć kable żeby to zadziałało?
    Załączam zdjęcie ze schematem kostek w starym radiu oraz opis kabli w nowym (to pierwsze)

0 3
  • #2 25 Maj 2017 10:33
    djlj24
    Spec od car audio

Do czego służy KEY1 i KEY2? Jeżeli to jest wejście sterowania to łączymy z REM1 i REM2 a następnie radio uczymy nowego pilota.

0
  • #3 25 Maj 2017 10:37
    downwid84
    Poziom 2  

Tak Key1 i Key2 służy do sterowania z kierownicy. Próbowałem tak podłączyć ale niestety nie zadziałało. A czy nie trzeba podłączyć jeszcze masy do tego?

0
  • #4 04 Lut 2018 01:25
    tofurman2
    Poziom 13  

Trochę późno to zobaczyłem, ale napiszę, żeby nie zostawić tematu bez rozwiązania.
    Twoje nowe radio jest przygotowane na inny system sterowania z kierownicy, których jest (jak się można domyślać) kilka.
    1. sterowanie cyfrowe (po szynie CAN) i tutaj nic nie wykombinujesz, jeśli nie zastosujesz specjalnego modułu.
    2. Sterowanie analogowe:
    Tu możesz trochę pokombinować i uruchomisz. Generalnie są 2 główne rozwiązania analogowego sterowania (2 i 3 przewodowe), które są stosowane w większości samochodów (są też inne np. niektóre Renault mają sterowanie na 7 czy 8 przewodach)
    W 3 przewodowym sprawa jest jasna czarny (najczęściej jest tego koloru) przewód to GND (masa) a pozostałe to KEY1 i KEY2
    W 2 przewodowym, jak w twoim jeden z przewodów to masa (GND) a drugi to KEY1, a więc REM1 na masę sterowania a REM2 na KEY1

Dla lepszego zobrazowania fragment z instrukcji radia PEYING, które też ma tak, jak Ty sterowanie GND, KEY1 i KEY2.Mitsubishi Colt - Podłączenie sterowania z kierownicy do nowego radia

Dla potomnych jeszcze fragment schematu samochodu na którym pokazano sterowanie w kierownicy:
    Link do pliku w innym poście na Elektrodzie

Temat chyba wyczerpany i do zamknięcia

0
  Szukaj w 5mln produktów