Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja ew tablet czy laptop z gps co wybrac pod ciezarowke na UE

17 Maj 2017 17:52 2250 3
  • Poziom 12  
    Panowie co polecacie glownie anglia, niemcy , holandia, belgia, francja czasem dania austria szwecja szwajcaria, rzadko hiszpania I portugalia. Najlepiej jakasnawigacja z mozliwoscia ustawiania punktu przelotowego na powiekszonej mapie taka funkcje np stare mio. No I jak najlepsze pokrycie map I szybki interfejs tak zeby nie gubila zasiegu I nie prowadzila pod zakazy. Sporo zyczen. Bede wdzieczny za wasze opinie I propozycje. Wiem ze za otwartego laptopa I nawigacje powyzej 7 cali mozna dostac mandat :) wszystko pod ciezarowke. Moze wypowiedza sie kierowcy zawodowi.
  • Poziom 2  
    Obecnie moim zdaniem zakup nawigacji nie ma sensu.Lepiej tablet.Cenowo podobne.Na androida polecam sygic,tylko zwykły nie truck,choć sam go(truck) nie używałem.Masz dostawę gdzie jest 3,5 t navi krzyknie,nie ma możliwości wjazdu,zmień ustawienia pojazdu.Lepiej przejrzeć trasę,opracować jakąś alternatywną w razie w.Poza tym używałem kiedyś mapy z transixa typowo pod ciężarowe,to niech ją szlag.Pomijała dobrą krótką drogę,opracowując 100 km dłuższą bo uznała,że dla ciężarówki jest lepsza.Co prawda Sygic jest płatny,za całą Europe dałem chyba czterdzieści coś eur,mam aktualizacje map,mogę instalować wybrane kraje,nawet konkretne regiony kraju.Ma możliwość ustawiania punktów przelotowych.Alternatywnie może być Here z Google Play za free.Co do sygnału to bardziej kwestia sprzętu.Raz miałem problem z prawie ciągłym brakiem sygnału.Szukałem nawet pomocy u producenta mapy,bo był jakiś komunikat.Ale nic nie pomogło.Dopiero po zainstalowaniu wspomnianego Here maps,coś się odblokowało.
  • Poziom 39  
    90% Tirowców, których znam jeździ teraz na Igo Primo na tabletach albo 7" GPS z Win CE
  • Poziom 12  
    Jakies jeszcze propozycje Panowie? Mysle nad porzadnym tom tomem I do tego gps do laptopa, to chyba najlepsze rozwiazanie?a jakie mapy proponujecie? Mozna na laptopa kupic oryginal I uzywac jak nawigacji(wspimagajaco)?co myslicie nad takim rozwiazaniem?jak zjade za kilka dni to musze cos kupic bo jezdxe na automapie I starym tom tomie. Gubia sie I slabe pokrycie map.