Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja Nat na konsoli xbox one

Forwardnoob 17 Maj 2017 17:57 915 8
  • #1 17 Maj 2017 17:57
    Forwardnoob
    Poziom 2  

Witam temat wałkowany pewnie setki razy ( czytalem większosc poradników tutaj i na innych stronach ) lecz niestety jest to dla mnie niezrozumiale. Posiadam xbox one od okolo roku gdzie nat byl ciagle otwarty lecz po jakims czasie zmienil sie z zamkniętego a potem na umiarkowany. Moj dostawca to vodafone ( jesli to wazne ) router TP link TL-WR941ND. Statycznego IP nie posiadam a dostawca portow otworzyc nie chce. Dziekuje za pomoc

0 8
  • #2 17 Maj 2017 19:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Forwardnoob napisał:
    Statycznego IP nie posiadam a dostawca portow otworzyc nie chce.

Pewnie zmienili Ci IP z zewnętrznego na prywatne i dlatego takie schody.

Forwardnoob napisał:
    Moj dostawca to vodafone ( jesli to wazne )

I tu pytanie, jakie to IP dokładnie masz - z puli prywatnej czy publicznej:
    http://whatismyipaddress.com/pl/moj-ip

0
  • #3 17 Maj 2017 20:29
    Forwardnoob
    Poziom 2  

Pokazuje mi inny niz na routerze ( taki mam na tej stronie91.65.208.181) znalazlem port triggering w routerze lecz nie wiem co wpisac w trigger range i target

0
  • #5 17 Maj 2017 23:17
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

Forwardnoob napisał:
    Pokazuje mi inny niz na routerze
    Który adres na routerze? Tam są dwa adresy: WAN i LAN. Jeśli adres WAN (podaj jaki jest) jest inny, niż ten, który pokazuje ci strona, to masz na nim adres prywatny - prawie na pewno. To, co pokazuje strona, to ostatni adres publiczny widoczny z internetu - to może być adres routera ISP, a dalej jest sieć prywatna.

0
  • #6 23 Maj 2017 07:24
    Forwardnoob
    Poziom 2  

192.168.0.87 - wan na routerze 91.65.208.181 ip na tej stronie ( na modemie tez jest inne ip )

0
  • #7 23 Maj 2017 15:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Forwardnoob napisał:
    192.168.0.87 - wan na routerze 91.65.208.181 ip na tej stronie

To ile masz tych routerów?

Jakim sprzętem i czym dokładnie dostarczony net do mieszkania (sprzęt operatora)?

0
  • #8 24 Maj 2017 16:31
    Forwardnoob
    Poziom 2  

Modem cbn ch6640e a router tl wr941nd. Po podlaczeniu kablem porty glownie sa otwarte ( czasem na chwile zamkniete ) ma routerze zamkniete

0
  • #9 24 Maj 2017 18:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Forwardnoob napisał:
    Modem cbn ch6640e

To nie modem a modemorouter - w trybie modemoroutera ma swój własny NAT, Ty podłączając swój router tworzysz kolejny NAT.
    Dlatego problemy z portami.

Musisz na tym CBN włączyć opcję modemu (jeśli jest dostępna taka opcja) - wtedy Twój router otrzyma zewnętrzne IP i będziesz mógł na TP Linku przekierować porty.
    W instrukcji obsługi szukaj GATEWAY Basis Seiten - tam wskazano co zrobić i ustawić.

Jeśli ten sprzęt nie ma opcji przełączenia na modem, musisz w nim podać IP TP Linka w jego DMZ - dopiero wtedy TP Link otworzy i przekieruje porty.

Niestety dostępne info jest po niemiecku i tu nie pomogę - musisz sam przez to przebrnąć.

0