Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy COS125D - co może powodować ponowne uszkodzenia tego układu VIPer12A

18 Maj 2017 06:09 1629 7
  • Poziom 3  
    Witam.
    Miałem taką sytuację, że w pralce spaliło mi VIPer12A. Został wymieniony na nowy. Po trzech praniach znów go spaliło. Więc znów go wymieniłem... Pralka chodziła miesiąc po czym znów spaliło VIPer12A. Moje pytanie więc brzmi co może powodować palenie tego VIPer12A i za co dokładnie on jest odpowiedzialny.
  • PCBwayPCBway

• Poziom 39  
    Albo VIPer12A to jakaś wadliwa seria która Ci się trafiła albo masz uszkodzony w obrębię przetwornicy jakiś element. Jaki tego nie wiem, więc miernik w dłoń i do dzieła. Przede wszystkim trzeba sprawdzić pojemność oraz ESR kondensatorów - to na początek.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 3  
    @Piotr2608 co masz na myśli pisząc obręb przetwornicy? O jaką przetwornicę dokładnie chodzi?

• Poziom 39  
    VIper12A jest układem przetwornicy a w jego obrębie znajdują się elementy typu diody i kondensatory. Przetwornica ma za zadanie "przetworzyć" napięcie sieciowe na napięcie stałe o stosownym potencjale 5V, 12V do zasilenia układów na module sterowania. Nie domaganie jednego z tych elementów może doprowadzać do uszkodzenia się układu VIPer.
  • Moderator
    C4NiB4L napisał:
    O jaką przetwornicę dokładnie chodzi?
    Proszę zatem obrazowo i dla przykładu bo nie wiem w tym przypadku jaka PCB :D
    Candy COS125D - co może powodować ponowne uszkodzenia tego układu VIPer12A
  • Poziom 3  
    Wszystko sprawdzone. Wydaje się ok.
  • Moderator
    C4NiB4L napisał:
    Wszystko sprawdzone. Wydaje się ok.
    Takie traktowanie swego tematu nie prowadzi do niczego nawet nie wiadomo, które PCB jest u Ciebie jakie i gdzie Masz napięcia itd... Zatem na co ten temat?
  • Poziom 3  
    PCB te z dolnego zdjęcia. Nie mierzyłem napięć. Sprawdzałem diody i pojemność kondensatorów. Co dokładnie mam zmierzyć pod napięciem?