Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowa Lumia 950 DS w 2017 - opinie użytkowników

18 May 2017 07:49 2049 6
 • Level 14  
  Przymierzam się do zmiany telefonu po wieloletnim użytkowaniu Samsunga Galaxy S2. Android mnie drażni - chciałbym spróbować czegoś innego. Padło na W10M, ponieważ obecnie zarówno na prywatnym, jak i służbowym komputerze mam Windows 10 i liczę na dobrą współpracę sprzętów.
  Nie gram, nie mam szczególnych wymagań odnośnie aplikacji. Jedyne, co potrzebuję, to tak na prawdę aplikacja bankowa (mBank), terminal (coś, jak JuiceSSH w Androidzie), możliwość przeglądania plików PDF, MS Office (mile widziana możliwość edycji) oraz dokumentów ODS (tu nie jestem pewny czy Windows wspiera). Zależy mi natomiast na dobrym aparacie (dzieci;) ), GPS, WIFI itp.

  Czy jest sens kupowania Lumii (nowej) w 2017 roku?
 • Admin of GSM Group
  System WM w telefonach już dogorywa gdyż nie zyskał uznania użytkowników, zresztą moim zdaniem słusznie.
  Nokia próbuje wrócić na rynek telefonami na androidzie, ale będzie jej trudno gdyż zostali daleko w tyle.
  To są powody które nie przemawiają za kupnem telefonu z WM na pokładzie. Już teraz przychodzą klienci którym przestają działać poszczególne aplikacje a co dopiero będzie za rok.
 • Level 14  
  Dziękuję Ci za podjęcie tematu.
  tino2003 wrote:
  System WM w telefonach już dogorywa...

  Twoje argumenty są jednoznaczne, brutalne i nie pozostawiają cienia zachęty.
  Czytając opinie w Internecie, nawet w miarę świeże, można spotkać ludzi używających mobilnego Windowsa od zawsze i nie wyobrażających sobie zmiany na Android oraz osoby, które zaryzykowały migrację z Androida na Windows i sobie chwalą. Prawda, że Ci pierwsi mogą być wyjątkiem od reguły "cudze chwalicie..." i najzwyczajniej nie spróbować poznać Androida, a drugim może być wstyd przyznać się do błędu. Nie jest to jednak intrygujące?
  Czy brak aplikacji jest jedynym argumentem, by zrezygnować z Lumii?

  tino2003 wrote:
  Już teraz przychodzą klienci którym przestają działać poszczególne aplikacje a co dopiero będzie za rok.

  Co to znaczy, że przestają działać? Rozumiem, że mogą być usuwane ze sklepu oraz że producent zaniechuje aktualizacji.

  Moja wypowiedź zabrzmiała trochę propagandowo - nie było to moim zamierzeniem.
 • Moderator of GSM
  Wszystko zależy od tego do czego chcesz wykorzystywać telefon? Jeżeli ma być tylko do dzwonienia i wysyłania sms i sprawdzania poczty to się nada. Jeżeli chcesz optymalnie wykorzystać telefon to zapomnij o systemie Microsoftu.
  tino2003 wrote:
  Już teraz przychodzą klienci którym przestają działać poszczególne aplikacje a co dopiero będzie za rok.

  Ostatnio znajomy wysłał mi właśnie lumie 720 z takim objawem i zażyczył sobie wgrania W10 Mobile.
  Kudzu wrote:
  Android oraz osoby, które zaryzykowały migrację z Androida na Windows i sobie chwalą. Prawda, że Ci pierwsi mogą być wyjątkiem od reguły "cudze chwalicie..." i najzwyczajniej nie spróbować poznać Androida, a drugim może być wstyd przyznać się do błędu.

  Właśnie ten mój znajomy tak miał, że przesiadł się z androida na Windowsa. Pamiętam jak klął przez trzy dni, bo nie mógł się przyzwyczaić ale później stwierdził, że już nigdy nie wróci do androida.
  Twierdzi, że Windows jest łatwiejszy w obsłudze.
  Tak więc wszystko zależy od tego do czego ma służyć telefon?
 • Level 14  
  nutergsm wrote:
  Wszystko zależy od tego do czego chcesz wykorzystywać telefon? Jeżeli ma być tylko do dzwonienia i wysyłania sms i sprawdzania poczty to się nada.

  Tak, rozmowy, sms, poczta (google, outlook, 1&1) i www - to przede wszystkim. Do tego zdjęcia rodzinne.
  Zerknąłem jeszcze do mojego GS2, co mam tam zainstalowane - mBank, Allegro, OLX, JuiceSSH, Cirrus. Z tego wszystkiego pierwsze trzy są dostępne w sklepie Microsoftu, dla terminala jest zamiennik, Cirrusa nie szukałem, ale raczej będę rezygnował z ownCloud na swoim serwerze.
  Z bardziej nietypowych rzeczy, to potrzebuję dostęp do chmury. Teraz korzystam z Dropboxa i szczątkowo Cirrusa, ale, mając służbowy i prywatny komputer z W10 chętnie przerzucę się na OneDrive (5 GB friko w zupełności mi wystarczy). Tutaj jest jeden warunek - telefon z Dual Sim. Nie jestem jeszcze pewny czy DSS mi wystarczy.

  nutergsm wrote:
  Jeżeli chcesz optymalnie wykorzystać telefon to zapomnij o systemie Microsoftu.

  I teraz pytanie - co znaczy optymalnie wykorzystać telefon? Bo jeśli nie to, co robiłem do tej pory, to znaczy, że nawet GS2 nie wykorzystuję optymalnie.
  Nie gram, nie korzystam z fejsbuków, instagramów i innych podobnych. Nawet muzyki nie słucham za często. W lutym stuknął mi wiek Chrystusowy - żeby nie było, że do emeryturki dobijam, dlatego takie mam potrzeby. Tu oczywiście żartuję i urażonych szczerze przepraszam.
 • Moderator of GSM
  No to do Twoich zastosowań powinna wystarczyć taka lumia. Ciekawe jak będzie ze wsparciem ze strony Microsoftu.
  Kudzu wrote:
  I teraz pytanie - co znaczy optymalnie wykorzystać telefon?

  Tutaj miałem na myśli korzystanie z aplikacji których niema w sklepie Microsoftu jak np. aplikacji signal do szyfrowania rozmów i sm czy Kill WiFi.
  Oczywiście telefony z androidem można wykorzystać na wiele sposobów.
 • Level 14  
  Zatem zaryzykowałem Lumię 950 DS. I podsumowując wątek - na razie jestem bardzo zadowolony. A pełnię szczęścia w tej materii osiągnąłem, znajdując fajny terminal ssh za 8,5 zł.
  Generalnie aplikacja bankowa działa aż miło, aplikacja Allegro również. System WM jest bardzo stabilny i płynny. Zdarzyło mi się kilka razy przywiesić jakąś aplikację, ale w ten sposób, że nie odpowiadała przez kilka sekund, natomiast nie zablokowała działania systemu - zawsze mogłem wrócić do ekranu głównego; po chwili aplikacja odżywała. Udało mi się nawet bez problemu skonfigurować służbową pocztę IBMa w domyślnym programie pocztowym, gdzie na Androidzie musiałem pobierać IBM Verse - to mnie bardzo ucieszyło.
  Co do sprzętu - trudno mi o obiektywną ocenę, bo przesiadłem się z SGS2, a służbowo użytkuję jakąś Xperię. Dla mnie jest to galaktyczny przeskok. Na razie odnotowałem dwa słabe punkty. Czytnik tęczówki jest mniej komfortowym rozwiązaniem, niż czytnik linii papilarnych (zwłaszcza ten z iPhone'a SE mojej żony). Niestety, w celu poprawnej weryfikacji trzeba przysunąć telefon do twarzy nienaturalnie blisko, zwłaszcza dla kogoś, kto ma jeszcze dobry wzrok, bo jednak często widuję nastolatków wpatrzonych w ekrany z odległości 20 cm. Druga sprawa to temperatura - rzeczywiście lubi się zagrzać. Nie wiem, jak się zachowuje Lumia 950 XL, która ma ponoć ciepłowody. O aparacie fot. nie będę pisał, bo wiadomo, że jest dobry.

  Jak już wspomniałem, żona ma telefon z jabłkiem, więc mam możliwość porównania. Nie można zaprzeczyć, że iOS nie jest szybki - słucha błyskawicznie każdego muśnięcia palcem. Mam jednak wrażenie, że w kobiecych dłoniach wygląda lepiej.

  Jeżeli ktoś ma dość Androida, a ma opory przed iOS, to zachęcam do próby zaprzyjaźnienia się z W10M.