Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony xperia e4 zablokowany.

18 Maj 2017 11:57 1683 12
  • Poziom 4  
    Otóż, właśnie ten telefon mi się zablokował. Po jego włączeniu mamy tylko opcje wyboru klawiszy num. i nic po za tym. Poza tym czy jest w nim sim czy nie pisze, że tylko połączenia alarmowe.
    Dodam, że telefon miał wyłączone wszelkie blokady, piny itd.
    To co się stało z telefonem odbyło się podczas zmiany karty sim. Co prawda na inną sieć, ale ten. nie miał simlocka i już wcześniej korzystałem z dwóch sieci na nim.

Czy da się to naprawić tak, żeby zachować dane? Czy jak zaniese go do akurat Plusa to oni go naprawią, czy tylko nowy soft?
  • Poziom 4  
    Ogólnie tak to wygląda.
    Po podłączeniu do kompa trochę jak bym wchodził w pusty folder. W innym telefonie jak chce np. coś zrobić to na tel. muszę zaznaczyć opcje przesył plików, więc tu może też, ale nie mam dostępu.
    Co do danych to chodzi mi tylko o numery tel. a na karcie sim ich nie ma.
  • Poziom 30  
    W plusie nie ma blokad na telefonach więc nie ma opcji aby telefon się sam zablokował. Ktoś coś musiał pogrzebać. Jeżeli jesteś oryginalnym właścicielem idz z gwarancją to Ci zrobią tylko mów że takie coś Ci się zrobiło przy aktualizacji oprogramowania. To przeważnie działa..
    Jest tak że opcja że telefon został zablokowany zdalnie więc czy miałeś blokady wyłączone czy nie blokada zadziała dzięki usłudze myxperia i połączeniu z internetem. O ile był inny właściciel telefonu. Nie sugeruję kradzieży ale różne cyrki się zdarzały. :)
    Pozdro.
  • Poziom 4  
    Znaczy stało się to podczas ,,szybkiego wyjęcia karty sim" tj. na włączonym tel. wiem, że tak się nie robi, ale byłem zdenerwowany w tamtym momencie.
    Co do gwarancji nie jestem jej pewien. Telefon dostałem 3/15r. w sumie 2 takie same za 90zł w ramach czegoś tam, więc wziąłem.
    A da się jakoś wygrzebać z niego coś bez nowego softu... i czy w Plusie przywrócą telefon do normalności?
  • Poziom 30  
    Jak jest oryginalna gwarancja to powinni zrobić ale dane zostaną wymazane. Jeżeli nie ma to niestety tez podejrzewam że zwykły serwis Ci to zrobi ale dane też pójdą wiadomo gdzie(chyba że serwis będzie na prawdę dobry. Większość idzie na łatwiznę i aby kasę wyciągnąć).

Ściągnij program Pc Companion i sprawdz opcje naprawa urządzenie... albo oprogramowanie. Nie pamiętam jak to się nazywało.
  • Poziom 4  
    No ale muszę mieć odblokowany ekran tel. a tego nie mogę zrobić, wręcz to chce uzyskać.
  • Moderator - GSM
    Aby wgrać nowy firmware nie musisz mieć odblokowanego ekranu. Musisz podłączyć telefon w trybie flashmode.
  • Spec od GSM
    W tym telefonie da sie odzyskac dane - operacja jednak nie sprowadza sie do klikniecia Read w programie ale wymaga zastosowania odpowiedniego sprzetu. Kezeli bedziesz zainteresowany odzyskaniem danych to Priv, jezeli dane nie sa wazne bo miales backup/kopie to najszybciej bedzie zrobic hard reset i odtworzyc dane z backupu
  • Poziom 4  
    Tak jak pisałem, zależy mi tylko na numerach. W sumie inne rzeczy mam na kartach.
    Próbowałem flashtoola a po wejściu w XF wczytuje się i nic się nie dzieje.
  • Spec od GSM
    Rozumiem ale tyle samo pracy trzeba wykonac aby odzyskac kontakty lub tez wszystkie dane - sam proces nawiazania komunikacji wymaga sporej precyzji jezeli sprzet ma pozniej funkcjonowac - jezeli nie straszne Ci mikro lutowanie to nie bedziesz mial z tym problemu, sa narzedzia do zrobienia tego bez lutowania ale nie na budzet dla 1 telefonu
  • Poziom 4  
    Dobra, zainstalowany nowy soft.