Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pojedyncze ukrywanie i odkrywanie arkuszy

SZWAJCAR007 18 Maj 2017 12:45 729 6
  • #1 18 Maj 2017 12:45
    SZWAJCAR007
    Poziom 3  

Witam,

mam taki problem a mianowicie:
    Potrzebuję makro, które po pojedynczym naciśnięciu na przycisk "UKRYJ" pozwoli mi ukrywać pojedynczo arkusz z wielu odkrytych arkuszy ( tj. jedno naciśnięcie - 1 ukrywany arkusz). To samo w przypadku odkrywania arkuszy. Po naciśnięciu na przycisk "ODKRYJ" również odkrywać pojedynczo arkusze. Oczywiście chodzi o EXCELA

Dziękuję za każdą pomoc

0 6
  • #2 18 Maj 2017 13:48
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Przy założeniu, że minimalnie 1 arkusz musi być otwarty (z przyciskiem )
    Odkryj/ukryj kolejno z drugiego lub z ostatniego?

Dodano po 8 [minuty]:

od drugiego:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 19 Maj 2017 09:55
    kinggustav
    Poziom 20  

Ale po naciśnięciu czego? Na każdym arkuszu możesz umieścić przycisk "Ukryj" (słabe, ale realne), ale jak go już ukryjesz to co naciśniesz?

0
  • #4 19 Maj 2017 10:07
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Pierwszy arkusz(Menu) zawsze otwarty, ma 2 przycisky 'Ukryj' i 'Odkryj'

Jeśli chce, może umieścić przyciski na pasku narzędzi i makra są zapisywane w skoroszycie osobistem

Dodano po 5 [minuty]:

W każdym przypadku, nie ukryć wszystkie arkusze, co najmniej jeden musi być widoczne

0
  • #5 19 Maj 2017 11:51
    SZWAJCAR007
    Poziom 3  

Dzięki za podpowiedź

A czy jest możliwość użyć tych makr zakładając, że mam dwa podziały na zakładki dotyczące dokumentacji archiwalnej i dokumentacji bieżącej.
    Zakładam również, że będę miał osobne przyciski do odkrywania i ukrywania dla dokumentacji archiwalnej jak i bieżącej.
    A może coś w tym rodzaju: po naciśnięciu przycisku np. "ukryj" otwiera mi się okno wyboru z arkuszami odkrytymi i poprzez wskazanie danego arkusza ukryje go.

0
  • #6 19 Maj 2017 19:00
    kinggustav
    Poziom 20  

To ciągle wygląda jakoś nie tak. Może zrób coś na kształt aplikacji z listą (lub listami) arkuszy do ukrywania/odkrywania. To będzie bardziej intuicyjne. Jeżeli wywołasz makro nie z arkusza to i tak musisz jakoś wskazać arkusz.

0
  • #7 20 Maj 2017 21:06
    SZWAJCAR007
    Poziom 3  

Dzięki za info

0