Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 - Jakie klocki hamulcowe wybrać?

StageK9 19 Maj 2017 01:15 4542 10
  • #1 19 Maj 2017 01:15
    StageK9
    Poziom 4  

Witam serdecznie.
    Otóż mam pewien problem z hamulcami i teraz wszystko opiszę.
    W połowie 2015 roku kupiłem VW Passata B5 zrobiłem nim kompletnie hamulce Tarcze TRW, klocki TRW, przewody hamulcowe giętkie TRW.
    No i tak, spoko auto mam od połowy 2015r i zmieniłem te hamulce lecz klocki z TRW są twarde no i oczywiście od tamtej pory zrobiłem już na nich 40tys km, klocków jest jeszcze połowa lecz nie w tym problem, zauważyłem że tarcze bardzo lecą przez te klocki i jeśli dalej tak pójdzie to KPL tych klocków TRW zjeździe mi KPL tych tarcz hamulcowych.
    Nie chce wsadzac coś miękkiego tylko pół miękkiego ale żeby nie były też twarde :) Cena zbyt mnie nie interesuje bo mam full zniżek na części przez znajomego.
    Proszę o podpowiedź z klockami które dobrze hamują / nie walą tak tarcz i oczywiście nie są twarde. Znajomy gadał mi żebym wsadził Boscha, ferodo bądź jakiegoś rothausa czy jakoś tak.
    Czekam na pomoc.
    Przypominam że mam zniżki i chce zmienić KPL klocków przód +tył choć jeszcze jest połowa a nawet więcej lecz przez te klocki lecą tarcze :/
    Passaciorem jeżdżę spokojnie ale często zdążą się i niespokojnie :) więc hamuje czasami ostro.
    Nie wiem czy to jest potrzebne no ale wolałem napisać.
    Z góry dzięki za pomoc.

0 10
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 19 Maj 2017 21:21
    decybel91
    Poziom 39  

Komplet ate będzie piszczeć. Tarcze ate, klocki brembo lub komplet brembo.

1
  • #4 20 Maj 2017 02:41
    StageK9
    Poziom 4  

decybel91 napisał:
    Komplet ate będzie piszczeć. Tarcze ate, klocki brembo lub komplet brembo.

Chyba mnie nie zrozumiałeś, chcę wymienić klocki, tarcze jeszcze są w dobrym stanie ale gdy zostawię te klocki z TRW na tych tarczach które też są z TRW to po jednych klockach tarcze będą do wywalenia :/ Auta raczej prędko nie sprzedam, chyba że się rozpadnie ale zbyt nie ma co bo wszystko jest dbane i zmieniane książkowe, oleje, filtry, świece, przewody itd...
    Kupiłem go jak miał niecałe 266tys km obecnie ma 307 tys km.

0
  • #5 20 Maj 2017 07:51
    psilos1
    Poziom 31  

Najlepsze klocki (jak i tarcze)hamulcowe do grupy VAG jakie zakładałem to Hella Pagid ...nie pylą za bardzo,nie piszczą,hamulec żyleta,wydajne i nie drą tarcz.

1
  • #6 20 Maj 2017 23:00
    celestyn6
    Poziom 10  

Moim skromnym zdaniem to twoje tarcze to jakieś made in china . Ja mam komplet w audi a4 z TRW 120tys tarcze jeszcze ok i drugi komplet klocków. Myślę że nie problem w klockach tylko w nieutwardzonych odpowiednio tarczach.

0
  • #7 22 Maj 2017 01:57
    StageK9
    Poziom 4  

Może i made in china, dotarłem je odpowiednio i jak na twarde klocki hamulcowe hamują ok 👌
    Te klocki MADE IN CHINA miał od Niedziałka na zniżkach :-P Teraz mam innego dostawce części na maxymalnych zniżkach, przekonałem się o tym na zawieszeniu lemfordera które kupiłem za 1500 gdzie u Niedziałka 2700-2800 :> Wiem cena na zniżkach nie do.uwierzenia zbyt no ale faktury wszystkie mam jakby co :)

2
  • #8 22 Maj 2017 06:18
    kortyleski
    Poziom 41  

Podróby kupiłeś i tyle. Oryginalne TRW 3-4 zmiany klocków wytrzymają.

2
  • #9 22 Maj 2017 22:31
    StageK9
    Poziom 4  

kortyleski napisał:
    Podróby kupiłeś i tyle. Oryginalne TRW 3-4 zmiany klocków wytrzymają.

Nie moja wina ze takie coś jakby co to sprzedają u "Niedziałka" :)

0
  • #10 27 Maj 2017 22:09
    gsekulski
    Poziom 16  

Swoje audi kupiłem sprowadzone z Niemiec. Auto było na lux klockach. W każdym bądź razie zrobiłem juz 70 tys na nich i tył się kończy a przód jeszcze pośmiga z 15-20 tys. Co prawda zacisk trzymał mi tylne lewe koło i gdyby nie to to i tył by jeszcze trochę polatał. Klocki Bosch. Razu nie zapiszczały i hamuje normalnie, tak jak powinien.

1
  • #11 29 Maj 2017 00:10
    StageK9
    Poziom 4  

Dzięki wszystkim za pomoc, decyzja padła że nałoże boschówki przód +tył.

0