Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaki napęd w kosiarce wybrać.

19 Maj 2017 08:32 2271 8
  • Poziom 3  
    Mam do koszenia 20 arów na nierównym terenie i nie wiem jaki napęd będzie lepszy tylny czy przedni,trawa będzie łapana w kosz.Moc to 6-7 KM.
  • Poziom 23  
    Ja bym wybrał tył. Podczas napełniania kosza zwiększa się nacisk na oś napędową. Też mam nierówny teren i nieraz przy pełnym koszu przednie koła się unoszą do góry.
  • Poziom 3  
    Tył- też tak myśłałem ale są też 3 kołowe z przodu jedno koło chyba lepiej się sprawdzi na nierównym terenie . Co wy na to....
  • Poziom 23  
    Nie miałem doczynienia z kosiarkami trzykołowymi. Jak kupowałem obecną wybrałem tą co ma duże koła.
  • Poziom 21  
    Mam oba typy napędu tzn. 4 koła i napęd na tył oraz przód. Faktycznie napęd tylny ma mniejszy poślizg szczególnie przy dociążonym koszu w stosunku do napędu na przód. Jednak dla mnie koszenie działki o nieregularnym kształcie jest wygodniejsze przy kosiarce z napędem na przód ponieważ przy przeszkodach i ciasnych nawrotach nie muszę włączać i wyłączać napędu tylko po prostu delikatnie podnoszę koła i potem opuszczam dalej jadąc.
    To jest akurat super sprawa dla mnie, oczywiście jeśli ktoś ma dużą działkę o regularnym kształcie to nie ma takiego znaczenia.
  • Poziom 3  
    Nie rozwiązałem tematu.
  • Poziom 23  
    Witaj.

Ja miałem podobny dylemat a rozwiązałem go inwestując w traktorek MTD i teraz mam komfort koszenia.

PozdrawiamJaki napęd w kosiarce wybrać.
  • Poziom 35  
    Działkowicze twierdzą, iż traktorek powinno się kupić, gdy ma się do skoszenia ponad 6-7 arów, a masz przecież 20.
  • Poziom 3  
    Kupiłem kosiarkę z tylnym napędem na dużych kołach.