Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PREAMP/ PRZEDWZMACNIACZ DO SHURE PG58(XLR)

Kosmopolitanczyk 19 May 2017 11:05 1290 12
    Kosmopolitanczyk
    Level 7  
    Witam wszystkich STEREO Typów :)
    Juz ponad rok nagrywam wokale na swoim lapku, czasami mikrofonem w słuchawkach, czasami tym wbudowanym w lapku, ale ileż tak można.
    Doszedłem do momentu w którym czas się zabrać za to profesjonalniej, choć nadal w domowym zaciszu. Wiedzę o tym całym domowym studiu czerpałem z wszelakich tematów/ poradników zamieszczonych w internecie, więc wiem niewiele :) Dużo sprzecznośći.

Konkrety;

Mam: PGE SHURE PG58 z wejśćiem XLR i wyjściem na duży jack. (dynamiczny)

Nie mam: JaK go podłączyć do komputera.

Chcę mieć: Przedwzmacniacz do 500 zł który mi to umożliwi (nowy lub używany, lepiej nowy, nie chcę wtopić)

Komputer nie posiada karty dźwiękowej (jedynie zintegrowana), następnym krokiem będzie jej kupno. Chcę po prostu jak najszybciej dojść do momentu w którym podłączam mojego majka do kompa i przestaje robić z siebie ...... krzycząc do laptopa. Nie wiem na jakie parametry zwrócić uwagę, wiem, że są transparentne lub koloryzujące (nanagrywam rap i podobno ten drugi będzie lepszy) poza tym wiem niewiele.

Wydaje mi się, że podałem możliwie wszystkie ważne informacje, a ewentualne niedopowiedzenia jak najszybciej dopowiem jeżeli ktoś się pochyli nad tym tematem. Wdzięczny będe jak cholera !!!
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    nagrywamy.com
    Level 30  
    Za 500PLN można kupić bardzo dobry interfejs USB z przedwzmacniaczem mikrofonowym. Przedwzmacniacz do laptopa nawet startu nie ma do powyższej konfiguracji, czyli do interfejsu.
    Kosmopolitanczyk
    Level 7  
    TZn. sprzęt będe kopletował do stacjonarnego, a nie do lapka. Ale obczaje,zobacze czym to sie je, czekam na inne sugestie ;)
  • Helpful post
    nagrywamy.com
    Level 30  
    Niektóre stacjonarne komputery mają wejście liniowe (niebieskie gniazdo), wtedy podłączanie tam przedwzmacniacza ma jakiś minimalny sens. Jeżeli takiego wejścia nie ma, a jest tylko mikrofonowe, to szkoda sensu. Niestety, przedwzmacniacz mikrofonowy to co najmniej 200PLN (jakiś art czy behringer) a i tak jakość będzie w najlepszym wypadku średnia i nie rozwiązuje to innych problemów, jak opóźnienia, odsłuch (głośność i latencja), sterowniki, o oprogramowaniu nie wspominając. Interfejs z przedwzmacniaczem nie jest wiele droższy, a wszystkie powyższe problemy są hurtowo rozwiązane, włączając w to nawet jakieś okrojone wprawdzie, ale jednak oprogramowanie.
  • Helpful post
    yogi009
    Level 43  
    Jeżeli chcesz się zabrać za to z głową, zainwestuj w zewnętrzną kartę dźwiękową 24-bit z wbudowanym przedwzmacniaczem mikrofonowym i zasilaniem phantom. Kolejną sprawą jest sam mikrofon, ten Shure nie jest szczytem techniki scenicznej, poza tym w nagrywaniu lepiej sprawdzi się mikrofon pojemnościowy. Popatrz np. na ofertę australijskiej firmy Rode, mają korzystną relację ceny do jakości. Trzeci temat to szybki dysk twardy (7200rpm z odpowiednią pamięcią cache) no i oczywiście pamięć RAM. Możesz inwestować krokami, najważniejsza jest karta.

Pomyśl też o wyciszeniu i filtrze antyodbiciowym. A do "kręcenia" przydadzą się na początek dobre słuchawki.
    Kosmopolitanczyk
    Level 7  
  • Helpful post
    nagrywamy.com
    Level 30  
    IMO w kolejności - Focusrite, M-audio, Presonus, Behringer. Zwłaszcza Focusrite Scarlett drugiej generacji są bardzo OK. Jak widać, z modelem solo mieścisz się w budżecie. Niestety - zapragniesz wtedy lepszego mikrofonu ;)

Dodano po 58 [sekundy]:

Jeżeli zdecydujesz się na mikrofon dynamiczny, to poniżej 200PLN można znaleźć Lexicon Alpha - bardzo dobry interfejs. Uwaga - średnio się lubi z WIN10.

Dodano po 1 [minuty]:

A - wejście XLR jest wejściem mikrofonowym, więc to nie kwestia przejściówki tylko kabla XLR-XLR.
    Kosmopolitanczyk
    Level 7  
    Focusrite już do mnie jedzie.
    Uważacie, że ten majk jest kiepski ? Kupowałem go głównie dlatego, że nadaje się do niezaadaptowanych pomieszczeń. Podobno.
    Pojemniki niby w takich warunkach nie bardzo. Niedługo się przekonam na własnej skórze.
    Kosmopolitanczyk
    Level 7  
    nie omieszkam się podzielić wrażeniami, prawdopodobnie już dziś, dzięki bardzo za pomoc !!!

w sumie to 3 stówki dałem, dużo tańszych było :) Ale na pasje nie szkoda, najwyżej wymienie.
    Kosmopolitanczyk
    Level 7  
    Zapragnąłem nowego mikrofonu. Miałeś rację.
    Generalnie wszystko śmiga, aż miło, chciałem wam bardzo podziękować za pomoc !!! !