Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator Clatronic cl3637 - Po transporcie nie działa

chauwa 19 Maj 2017 12:28 246 2
  • #1 19 Maj 2017 12:28
    chauwa
    Poziom 9  

Witam

Przenośny klimatyzator nowy zakupiony na amazonie. Przyjechał pocztą na boku i został wyładowany i postawiony do góry nogami :D lekko się uszkodziła obudowa i połamało kółko.

Po odstaniu 24 godzin, po włączeniu słychać sprężarkę i to na tyle bo zimna nie dawał wcale, gorący robił się sam agregat i było słychać bulgot.

Po kombinacjach alpejskich czyli włączaniu go w różnych pozycjach, jeden radiator robi się letni, druga strona czuć lekki chłód, z 4 godziny włączany był w różnych pozycjach, na chwilę obecną radiator chłodzący robi się zimny na kilka minut, po włączeniu słychać jak kompresor ma coraz większy wysiłek, i przestaje chłodzić mimo, że nadal działa z oporem. Po wyłączeniu teraz zamiast bulgotania słychać pssssssssss

Zakładam ten temat by dowiedzieć się czy warto go reanimować i wezwać jakiegoś fachowca czy wywalić na złom... Może brakuje czynnika albo coś w samym agregacie się zepsuło, na jednej z rurek przy samym agregacie jest olej ale nie na żadnym łączeniu tylko pod otuliną i nie ma tam żadnego uszkodzenia widocznego gołym okiem, może w fabryce zaciaprali otulinę by lekko wsunąć.

amazon po kontakcie zostawił mi go w spadku więc nie ponoszę na tą chwilę żadnych kosztów nie licząc utylizacji.

0 2
  • #2 19 Maj 2017 13:24
    marek49ae
    Poziom 23  

Miałem kiedyś takie cudo. Więcej dawał ciepła niż chłodu. Minimalna temperatura jaką wydmuchiwał to 18 stopni, a ciepło od niego biło jak od kaloryfera. Objechał kilku fachowców i każdy był zgodny co do jednego---dziadostwo. Zakupiłem potem markowy sprzęt i ten na wylocie miał 5 stopni.

0
  • #3 19 Maj 2017 18:50
    chauwa
    Poziom 9  

Nie wiem po co krytykujesz klimatyzator "taki badziewny" te super markowe również produkują w chinach :D
    Ten akurat nie nagrzewa się i nie robi grzałki w pokoju, pobiera jednym wiatrakiem powietrze z pomieszczenia chłodzi się i wypluwa za okno, drugi wentylator chłodzi powietrze pomieszczenia. To że wyje jak zarzynana świnia mi nie przeszkadza miał być włączany na max 2h dziennie w największe upały przed snem na działce, jak by za dużo zasysał z dworu przez szpary to żaden problem dorobić drugą rurę taśma fix

To jest do pokoju 8m2 :D samo łóżko stoi... przed spaniem włączasz na jakiś czas przed snem ... ten akurat model da radę spokojnie i 30m2, znajomy taki ma i chłodzi nim pół domu turlając go z pokoju do pokoju...

Problem znaleziony, wycieka olej na jednej z rurek pojawił się koło agregatu, zacnego chińskiego cuda. Nie było widać bo była zakryta gąbczastą masą. Więc jak olej wycieka to czynnik chłodniczy również.

0