Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki napęd się tu zmieści?

korba6 19 Maj 2017 16:38 486 5
  • #1 19 Maj 2017 16:38
    korba6
    Poziom 9  

Cześć Forumowicze! Potrzebuję Waszej porady ws. napędu do bramy dwuskrzydłowej, który zmieści się w poniższym układzie. Jest to zwykłe segmentowe ogrodzenie a brama jest zawieszona na klasycznych słupkach 10cm. Przeszkodą może być tu furtka dochodząca do tego samego słupka na odległość 2.5cm:

Wstępnie myślałem o Faac 414, zaproponowano mi też Benincę BILL30M. Wstępna lektura na pewno nie wyklucza żadnej z nich (potrzebny mi układ wystarczający na obsłużenie maksymalnie 2-3 cykli dziennie).

Z góry dziękuję za pomoc!

• #2 19 Maj 2017 22:50
    luk9753
    Poziom 24  

Praktycznie większość ..małych" siłowników wejdzie na wymiar montażowy w dolnych partiach wykresu, kwestia tego na który siłownik dostałeś najlepszą ofertę od instalatora.

• #3 21 Maj 2017 00:40
    Fest3r
    Poziom 13  

W takiej sytuacji będzie pasował bob30 z zachowaniem pełnych wymiarów książkowych. Faac 414 ma szerszą budowę przez co trzeba zaniżyć wymiar montażowy od zawiasu w stronę furtki a to będzie powodowało nie płynną pracę skrzydła.
    Możesz przeszukać forum bo były już podobne tematy.

• #4 21 Maj 2017 19:32
    korba6
    Poziom 9  

Sam też skłaniam się ku Bobowi. Jedyne co mnie trapi, to wymiar montażowy B z poniższego zdjęcia:

W moim przypadku odcinek od środka słupka do środka zawiasu ma równe 10cm, czyli 15mm m niej niż wymagane. Czy to nie skreśla napędu?
    W drugim modelu (Bill) minimalny wymiar B wynosi 10cm, więc wszystko by pasowało.

Czy pomimo tej różnicy Bob będzie pasował? Czy jestem "skazany" na Billa?

• Pomocny post
    #5 21 Maj 2017 21:06
    Fest3r
    Poziom 13  

Źle odczytujesz schemat. Liczy się odległość od osi zawiasu do osi śruby mocującej siłownik, środek słupka nie ma znaczenia, czyli bob będzie okej.
    Przy billu wymiar B wyjdzie jakieś 10-11 cm. Teoretycznie mieści się w minimalnych wymiarach ale brama będzie się szybko zamykała i może szarpać przy starcie z pozycji otwartej. Wymiary a i b powinny być jak największe, dla billa30 idealne to A i B - 15 cm

• #6 21 Maj 2017 23:23
    korba6
    Poziom 9  

Idealnie, łapka dla Ciebie! Jutro zamawiam.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME