Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie falownika Schneider ATV312

K13 19 Maj 2017 17:00 1341 12
  • #1 19 Maj 2017 17:00
    K13
    Poziom 17  

Witam,
    posiadam falownik Schneider z rodziny ATV312 który napędza taśmociąg. Do falownika mam podpięte dwa przyciski START i STOP taśmy oraz potencjometr który ma regulować częstotliwość zadaną falownikowi. Mój problem polega na tym, że nie mogę skonfigurować/ zaprogramować falownika, aby wszystko działało w taki sposób jak napisałem - albo mam regulację poprzez potencjometr lub przyciski START/STOP. Mógłby ktoś wspomóc?

Z góry dziękuję

• #2 19 Maj 2017 17:33
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

[quote="K13"]Witam,
    posiadam falownik Schneider z rodziny ATV312 który napędza taśmociąg. Do falownika mam podpięte dwa przyciski START i STOP taśmy oraz potencjometr który ma regulować częstotliwość zadaną falownikowi. Mój problem polega na tym, że nie mogę skonfigurować/ zaprogramować falownika, aby wszystko działało w taki sposób jak napisałem - albo mam regulację poprzez potencjometr lub przyciski START/STOP. Mógłby ktoś wspomóc?

Kolego ustawiasz zadanie prędkości z wejścia analogowego i konfigurujesz start stop z pierwszego wejscia cyfrowego. Jezeli połączysz 24v z pierwszym wejsciem l1 to falownik wystartuje prędkością ustaloną potencjometrem.

• #3 19 Maj 2017 17:35
    K13
    Poziom 17  

czym jest SC?
    Ja wiem jak to podłączyć, tylko nie wiem jak zaprogramować

• Pomocny post
    #4 19 Maj 2017 18:34
    tos18
    Poziom 35  

tcc=3C
    fr1=AI1

• #5 19 Maj 2017 18:43
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

Nie znam akurat Schneidera, ale każdy falownik można zaprogramować w ten sposób : + 24 VDC wspólne dla przyciskow START i STOP. Oba wyjscia przyciskow NC i NO na wejscia cyfrowe 1 i 2 falownika. Potencjometr pomiedzy + 10VDC i mase tego napiecia - skrajne. Suwak na wejscie analogowe. W instrukcji znajdziesz, jak wprowadzić takie parametry.

• #7 19 Maj 2017 19:00
    tos18
    Poziom 35  

K13 napisał:
    Trzeba poza tym coś ustawiać, jeśli falownik jest uruchomiony po raz pierwszy?

Oczywiście.
    Wprowadzenie parametrów silnika.

• #8 19 Maj 2017 19:03
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

K13 napisał:
    konieczne jest podciągnięcie +24VDC do Li1?
    Litości !! + 24 VDC (zacisk falownika), to zasilanie wejść cyfrowych. Przyciski podłączasz bezpośrednio do falownika. Każdy falownik posiada w tym celu wewnętrzny zasilacz.

• #9 20 Maj 2017 06:27
    K13
    Poziom 17  

spokojnie ja to wiem, nie sprecyzowałem, że chodzi oczywiście o +24VDC falownika:) " Jezeli połączysz 24v z pierwszym wejsciem l1 to falownik wystartuje prędkością ustaloną potencjometrem." i polecam czytać co piszą poprzednicy. Nie są mi potrzebne porady jak podłączyć przyciski/potencjometr do falownika - tylko komendy do ustawienia go, aby dział tak jak to opisałem wyżej.
    Dodano po 11 [godziny] 19 [minuty]:
    Działa regulacja przez potencjometr i stop, ale nie działa start. Jakieś propozycje?

• #10 20 Maj 2017 10:17
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

Krzysztof Kamienski napisał:
    K13 napisał:
    konieczne jest podciągnięcie +24VDC do Li1?
    Litości !! + 24 VDC (zacisk falownika), to zasilanie wejść cyfrowych. Przyciski podłączasz bezpośrednio do falownika. Każdy falownik posiada w tym celu wewnętrzny zasilacz.

Litości !

Kolego nie do L1 tylko do LI1
    Wejścia cyfrowe w tym falowniku maja nazwy li1, li2 ..........

• #11 20 Maj 2017 10:58
    K13
    Poziom 17  

Pogubiłem się, @daro31ie napisałeś o wejściu L1 na górze a teraz piszesz li1 xD

• #12 20 Maj 2017 17:03
    cyp3k
    Poziom 13  

Kolego czytaj manual ze zrozumieniem LI - to logic input (czyli wejscie logiczne) a L1 to faza !!!
    O ile dobrze pamietam to jest tam ustawienie tzw 2wire i 3 wire dla zezwolenia ruchu. Porownaj sobie to z manualem i znajdz odpowiednia opcje w menu falownika. Ja konfiguracje wykonywalem wylacznie przez SoMove.

• #13 21 Maj 2017 19:10
    K13
    Poziom 17  

a czy ja gdzieś pisałem, że podłączam li z l1 lub na odwrót?!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME