Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik mocy z regulacją prądu zwarcia

markus-19 19 Maj 2017 18:10 1326 3
  • #1 19 Maj 2017 18:10
    markus-19
    Poziom 11  

Witam. Chciałbym zapytać o zupełnie nową dla mnie kwestię a mianowicie regulacji xIn. Otóż w pewnej rozdzielni mamy 7 wyłączników 63A "made in China" z jednym z nich, w dodatku pod który chcemy rozbudować instalację podobno od dawna jest problem - sporadycznie wyłącznik lubi zadziałać. Pobór nie przekracza 46 A (kontrola z możliwością śledzenia historii). Ze względu na rozbudowę o dodatkowe zapotrzebowanie na ok 10kW nadzorujący prace nakazał wymianę na 125A.

Teraz tak:
    na wyłączniku xIn ustawione na każde pole 0.4 (jest możliwość regulacji do 1,4) czy skoro od dawna był problem nie można było po prostu zmienić krotności? I co należy brać pod uwagę robiąc taki manewr?

czy 125 to nie tak na wyrost? Ja bym zastosował 80A

Instalacja TN-C-S
    przekroju zasilania nie znam
    przekrój przewodu od wyłącznika do rozdzielnicy 4x50 Al

• #2 19 Maj 2017 22:14
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

markus-19 napisał:
    sporadycznie wyłącznik lubi zadziałać.

Zdiagnozować przyczynę należy. A nie zmieniać nastaw.

• #3 19 Maj 2017 22:32
    markus-19
    Poziom 11  

Do tego jakiś analizator sieci byłby potrzebny (brak na stanie). Być może któryś z klimatyzatorów w momencie uruchamiania to powoduje. Nic więcej tam nie ma: biura - komputery 12 sal i kuchnia- stara płyta z grzałkami. Pytam bo wszystkie wyłączniki ustawione są tak samo, więc albo ktoś wiedział że tak ma być albo po prostu zamontował prosto z pudełka. Historia nie pokazała poboru powyżej 46A, więc może to jakaś szpilka albo uszkodzenie tegoż wyłącznika. Pytam z ciekawości bo tym razem i tak będziemy go wymieniać natomiast następnym razem niekoniecznie, a najtańsze nie są.

• #4 22 Maj 2017 15:02
    markus-19
    Poziom 11  

Dzisiaj dowiedziałem się, że przy montażu nikt nic nie ustawiał, wyłączniki montowane jak leci. Kierownik nadzorujący był jednocześnie projektantem tejże rozdzielni. Przyjmuje się średnio 30% zapasu więc moje 80A odpada. Można było dać 100A ale ponoć droższe niż 125 stąd taki wybór.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME