Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM 6061 - działa tylko blokada drzwi

jsibilsk 28 Lip 2005 10:23 2922 6
  • #1 28 Lip 2005 10:23
    jsibilsk
    Poziom 2  

Pralka jak w temacie.
    Po włączeniu zasilania zostaje uruchomiona tylko blokada drzwi. Poza tym pralka jest zupełnie martwa - nie świeci się nic i nie reaguje na żadne przyciski i "przekręty".
    Serwis stwierdził (przy telefonicznej konsultacji), że to najprawdopodobniej nie jest wina programatora. Ale w takim razie czego?

JS

0 6
  • #2 28 Lip 2005 11:51
    carma2
    Poziom 14  

Wyjmij programator i bardzo dokładnie mu się przyjrzyj. I pamiętaj, nigdy nie wierz serwisowi :D

0
  • #3 28 Lip 2005 11:52
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

To komu w takim razie? Domowym naprawiaczom?

0
  • #4 28 Lip 2005 15:15
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 28 Lip 2005 22:15
    jmk
    Poziom 28  

Z brakiem świecenia kontrolek to kłamiesz jak z nut- ale problem jest na płycie programatora(fajny procek na oddzielnej płytce!!!)- fatalnie wlutowany przekaźnik, który łapie ale zasilanie dochodzące do niego nie przechodzi dalej - bo jakis "chałpnik" bez pojęcia wlutował przekaźnik!!!
    u mnie w AWM 5100 widoczne było gołym okiem.
    Blokada działa !!!! tak,tak!!! przekaźnik klapie a volty nie dochodzą- wyjmij programato , obejrzyj płytę i ...polutuj -widzę że to na 99,9 ten przypadek.

0
  • #6 29 Lip 2005 14:11
    jsibilsk
    Poziom 2  

Dzięki za uwagi.
    Posprawdzam wszystko. Na razie to jeszcze nie widziałem tej pralki, tylko taki dostałem opis usterki od znajomego.
    Dodam tylko, że usterka pojawiła się prawdopodobnie po tym, jak w sieci nastąpił krótkotrwały spadek napięcia (przy włączeniu silnika o dużej mocy).

JS

0
  • #7 16 Sie 2005 10:33
    jsibilsk
    Poziom 2  

Witam ponownie

Jak się okazało, usterka powstała z powodu uszkodzenia trójfazowej instalacji elektrycznej. W wyniku urwania przewodu zerowego, pralka dostała napięcie międzyfazowe w momencie załączenia silnika trójfazowego i w konsekwencji strzelił rezystor i warystor w układzie zasilającym. Po wymianie tych dwóch elementów wszystko działa poprawnie.

JS

0