Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosa Grizzly MTS 34 - Jak rozebrać szarpak

19 Maj 2017 22:52 3285 3
  • Poziom 6  
    Witam,

jestem użytkownikiem kosy jak w tytule od 12 lat bodajże. Dzisiaj zerwała mi się linka szarpka. Odkręciłem go i? Da się to jakoś rozebrać, bo nie bardzo wiem jak nową linkę nawinąć. Szarpak wygląda tak:

Kosa Grizzly MTS 34 - Jak rozebrać szarpak

Jest na środku kółka niby jakaś "śruba" pod wkrętak krzyżakowy, ale to się nie wykręca

Wiem, że kosa stara, ale sam silnik sprawuje się całkiem nieźle i trochę przez te wszystkie lata zainwestowałem w nią: sztyca z nowym wałem, kilka przekładni kątowych. Poza tym odpalam za każdym razem i koszę jednorazowo po kilka godzin z przerwą na dolanie paliwa.

PS

Kilka lat temu miałem problem z nią, nie paliła, nierówno chodziła itp. Znajomy dopasował cewkę zapłonową z quada chińskiego 300cc Linhai 4x4. Od tego czasu nie miałem najmniejszego problemu z odpaleniem, gaśnięciem itd. Nawet po zimie odpalam tak jak by wczoraj pracowała. Piszę, może się komuś przyda.

No i po kilku tandetnych głowicach do żyłki założyłem głowicę z husqvarny. Dołożyłem wygodne szelki ze stihla i tak sobie radziłem, do dzisiaj.

Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc, coś podpowiedzieć - będę wdzięczny.
  • Poziom 39  
    Do wymiany linki nie trzeba nic demontować. Po prostu przecinasz stary i mierzysz jaka długość kupujesz nowy robisz węzełek z jednej strony przewlekasz przez oczko następnie przez obudowę szarpaka na samym końcu przez rączkę do szarpania i robisz drugi węzełek. Jak masz wszystko zaplecione dobrze to napinasz sprężynę i owijasz sznurkiem i jest ok. Tu masz filmik poglądowy.

Link
  • Poziom 6  
    Dzięki, nowa linka rano założona, Grizzly śmiga dalej.

Ale nurtuje mnie jeszcze ta śruba w środku, wyraźnie pod wkrętak, ale nie ma opcji żeby ją odkręcić.
  • Poziom 39  
    decicom napisał:
    Ale nurtuje mnie jeszcze ta śruba w środku, wyraźnie pod wkrętak, ale nie ma opcji żeby ją odkręcić.

Pewnie ma jakieś zabezpieczenie albo to tylko z wyglądu jest śruba. Lepiej nie kombinować bo jak wystrzeli sprężyna to się dopiero namęczysz aby ją zwinąć ponownie.