Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Trafic - pominięcie wyświetlacza przy sterowaniu can z kierownicy

wibblywoo 20 May 2017 10:30 2508 5
 • #1
  wibblywoo
  Level 9  
  Witam
  Mam problem zwiazany ze sterowaniem niefabrycznym radiem z kierownicy w renault trafic 2006. mianowicie kupiłem sterownik can bus, podłączyłem go ( po przeróbkach) i sterowanie działa. Lecz jest mały problem mianowicie działa tylko wtedy gdy podpięty jest wyświetlacz od oryginalnego radia tuner list czyli SAGEM AFFA2++ (jedna czerwona kostka).
  Sygnał sterowania idzie od żółtej kostki do kostki wyświetlacza (przez wyświetlacz) do can.
  Próbowałem wyciąć kable can wejściowe do wyświetlacza i kable can wychodzące z wyświetlacza i zmostkowac je aby ominąć wyświetlacz to jednak nic nie dało, bo sterowanie przestało działać.

  Jedno jest pewne transmisja can idzie 2 przewodni in i dwoma przewodami out


  Czy ma ktoś jakiś pinout wyswietlacza SAGEM AFFA2++ ?

  Pozdrawiam Adam
 • #2
  milejow
  Level 43  
  Nie ma żadnego CAN,a sterowane czysto analogowe, zarówno z pilota jak i z wyświetlacza do radia (wyświetlacz trochę te sygnały obrabia i steruje radiem). Co do pinologii, poczytaj sobie tą stronę:
  www.studio24.prv.pl
 • #3
  wibblywoo
  Level 9  
  Kolego nie chce nikogo wprowadzać w błąd ale to nie analog. Pilot nie jest taki jak pokazany na stronie. Czytałem już wcześniej tam nie ma mowy o takim przypadku.
  Transmisja z pilota idzie 2 żyłami do wyswietlacza i z wyświetlacza 2 żyłami dalej. Po podpieciu modułu sterowania z kierownicy na wyświetlaczu wyświetla się napis Renault - przy analogu to raczej nie możliwe :)
  Transmisja jest podobna bardziej do transmisji RS.
  Jest do dość poważna zagryzka a nikt nie jest w stanie określić w jakim stopniu wyświetlacz przerabia sygnał...
  Zastanawiam się czy nie pobawić się z diodami i nie powpinac ich w miejsce wyświetlacza, może to coś da...
 • #4
  milejow
  Level 43  
  wibblywoo wrote:
  Transmisja z pilota idzie 2 żyłami do wyswietlacza i z wyświetlacza 2 żyłami dalej.

  Nie w roczniku 2006, jeśli w aucie siedzi rzeczywiście AFFA++ to jest to standardowy display pod Tuner List, pilot spięty z wyświetlaczem sześcioma kablami a radio i wyświetlacz 5 (3 kable do podawania treści z radia na wyświetlacz i 2 sterujące) CAN w torze audio był tam jedynie w modelu z navi. W podanym przeze mnie linku masz dokładnie opisaną pinologię tego wyświetlacza. Zdemontuj sobie plastiki pod kolumną kierownicy i obejrzyj złącze pilota, jest on połączony osobną wiązką z wyświetlaczem.
 • #5
  wibblywoo
  Level 9  
  Niestety tak nie jest... W weekend pokombinuje i może się uda
  Pozdrawiam :)
 • #6
  milejow
  Level 43  
  Pilot steruje radiem poprzez odpowiednie łączenie kabli ze sobą, wyświetlacz to przerabia na sterowanie rezystancyjne, dlatego ci nie działa bez wyświetlacza no ale Ty wiesz lepiej-kombinuj i powodzenia.