Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka spalinowa chińczyk - Po rozgrzaniu falują obroty i gaśnie

Kato888 20 May 2017 19:25 6654 8
 • #1
  Kato888
  Level 2  
  Witam, mam problem z kosiarką spalinową z silnikiem OHV 118cm(kosiarka jakiś chińczyk,ciężko znaleźć producenta w googlach, więc silnik też raczej chińszczyzna)

  Mianowicie:Gdy kosiarka jest zimna odpala i pracuje ok,natomiast po ~15 minutach koszenia, gdy się rozgrzeje, zaczynają falować obroty - raz niższe, raz wyższe aż ostatecznie zejdą tak nisko,że kosiarka zgaśnie.Potem jest ją bardzo trudno odpalić, a jeśli już się to uda to i tak ciągle faluje.
  Gdy postoi z 30-40 minut i ostygnie to znowu odpala i po 10-15 minutach koszenia się wszystko powtarza i tak w kółko...

  Co może być tego przyczyną? Na złom czy może będą z niej jeszcze ludzie ?
 • Helpful post
  #2
  Ture11
  Level 38  
  Przede wszystkim sprawdź odpowietrzenie zbiornika paliwa.
 • Helpful post
  #3
  qwertexx
  Level 13  
  Wyreguluj gaźnik na ciepłym silniku i zrób tak jak napisał kolega wyżej. Jak obroty zaczną falować odkręć korek baku paliwa, jeśli silnik dalej nie będzie równo pracował pozostaje regulacja gaźnika.
 • Helpful post
  #4
  płetwa
  Level 31  
  Jaka regulacja gaźnika, może mnie kolega oświecić? Bo o ile wiem to tam nie ma co regulować.
 • Helpful post
  #5
  qwertexx
  Level 13  
  Na gaźniku powinny być 3 śruby. Jedna od regulacji wolnych obrotów (obok miejsca gdzie idzie linka gazu) oraz dwie śruby od regulacji dawki paliwa niskich i wysokich obrotów o ile dobrze pamiętam. Podaj model kosiarki albo chociaż zdjęcie będzie nam łatwiej pomóc.
 • Helpful post
  #6
  płetwa
  Level 31  
  Źle pamiętasz!
 • #8
  Kato888
  Level 2  
  Witam i na wstępie dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i odpowiedzi.
  Problem został raczej rozwiązany - kosiarka była używana już przy 3 koszeniach i działała bezproblemowo.Podzielę się co podziałało w tym przypadku, może komuś się to przyda :).

  Dławienie się i ostatecznie gaśnięcie, a potem trudności w odpalaniu okazały się dwoma oddzielnymi problemami.
  Za to pierwsze odpowiedzialny był prawdopodobnie filtr powietrza, bądź coś co miało go imitować(bardzo zbita gąbka czy coś takiego, nie przepuszczało to raczej zbyt wiele powietrza).Po wsadzeniu czegoś bardziej przypominającego filtr problem z falowaniem obrotów i gaśnięciem zniknął.
  Trudności z odpalaniem jednak pozostały, lecz tutaj wystarczyło po prostu odpowiednie ustawienie przerwy na świecy i cewce.Teraz czy zimna, czy ciepła kosiarka pali za 1 razem :).

  @hhep Chyba jednak jeszcze nie przyszedł na nią czas :).
 • #9
  jackoss
  Level 10  
  Ja miałem podobnie z nową kosiarka silnik CHina a czasem strzelił w wydech. Po1 sezonie już stanęła okazało się że winę ponosi wałek rozrządu z plastiku krzyki obracają się wina producenta. A polem rozkręcić się korbowód i prawie dziura w silniku,do wymiany poważne części co przekracza koszt naprawy. Proszę jak się coś dzieje z takim sprzętem idźcie do serwisu i reklamujce niech naprawia bo to badziewie i tak się popsuje kwestia kiedy?? Pozdrawiam wszystkich