Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka spalinowa chińczyk - Po rozgrzaniu falują obroty i gaśnie

Kato888 20 Maj 2017 19:25 1923 8
  • #1 20 Maj 2017 19:25
    Kato888
    Poziom 2  

Witam, mam problem z kosiarką spalinową z silnikiem OHV 118cm(kosiarka jakiś chińczyk,ciężko znaleźć producenta w googlach, więc silnik też raczej chińszczyzna)

Mianowicie:Gdy kosiarka jest zimna odpala i pracuje ok,natomiast po ~15 minutach koszenia, gdy się rozgrzeje, zaczynają falować obroty - raz niższe, raz wyższe aż ostatecznie zejdą tak nisko,że kosiarka zgaśnie.Potem jest ją bardzo trudno odpalić, a jeśli już się to uda to i tak ciągle faluje.
    Gdy postoi z 30-40 minut i ostygnie to znowu odpala i po 10-15 minutach koszenia się wszystko powtarza i tak w kółko...

Co może być tego przyczyną? Na złom czy może będą z niej jeszcze ludzie ?

1 8
  • Pomocny post
    #2 20 Maj 2017 19:32
    Ture11
    Poziom 34  

Przede wszystkim sprawdź odpowietrzenie zbiornika paliwa.

0
  • Pomocny post
    #3 20 Maj 2017 19:42
    qwertexx
    Poziom 13  

Wyreguluj gaźnik na ciepłym silniku i zrób tak jak napisał kolega wyżej. Jak obroty zaczną falować odkręć korek baku paliwa, jeśli silnik dalej nie będzie równo pracował pozostaje regulacja gaźnika.

0
  • Pomocny post
    #4 20 Maj 2017 20:02
    płetwa
    Poziom 29  

Jaka regulacja gaźnika, może mnie kolega oświecić? Bo o ile wiem to tam nie ma co regulować.

0
  • Pomocny post
    #5 20 Maj 2017 20:43
    qwertexx
    Poziom 13  

Na gaźniku powinny być 3 śruby. Jedna od regulacji wolnych obrotów (obok miejsca gdzie idzie linka gazu) oraz dwie śruby od regulacji dawki paliwa niskich i wysokich obrotów o ile dobrze pamiętam. Podaj model kosiarki albo chociaż zdjęcie będzie nam łatwiej pomóc.

1
  • Pomocny post
    #6 20 Maj 2017 20:48
    płetwa
    Poziom 29  

Źle pamiętasz!

1
  • Pomocny post
    #7 23 Maj 2017 15:48
    hhep
    Poziom 8  

Wytarty cylinder. Jak zdejmiesz głowicę i cofniesz tłok to palcem wyczujesz jego nierówność. Żadne regulacje nic nie pomogą. Chińska technologia tak ma. Koś dopóki całkiem nie skona i kup coś porządnego.

2
  • #8 08 Cze 2017 20:46
    Kato888
    Poziom 2  

Witam i na wstępie dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i odpowiedzi.
    Problem został raczej rozwiązany - kosiarka była używana już przy 3 koszeniach i działała bezproblemowo.Podzielę się co podziałało w tym przypadku, może komuś się to przyda :).

Dławienie się i ostatecznie gaśnięcie, a potem trudności w odpalaniu okazały się dwoma oddzielnymi problemami.
    Za to pierwsze odpowiedzialny był prawdopodobnie filtr powietrza, bądź coś co miało go imitować(bardzo zbita gąbka czy coś takiego, nie przepuszczało to raczej zbyt wiele powietrza).Po wsadzeniu czegoś bardziej przypominającego filtr problem z falowaniem obrotów i gaśnięciem zniknął.
    Trudności z odpalaniem jednak pozostały, lecz tutaj wystarczyło po prostu odpowiednie ustawienie przerwy na świecy i cewce.Teraz czy zimna, czy ciepła kosiarka pali za 1 razem :).

@hhep Chyba jednak jeszcze nie przyszedł na nią czas :).

0
  • #9 22 Maj 2018 01:53
    jackoss
    Poziom 9  

Ja miałem podobnie z nową kosiarka silnik CHina a czasem strzelił w wydech. Po1 sezonie już stanęła okazało się że winę ponosi wałek rozrządu z plastiku krzyki obracają się wina producenta. A polem rozkręcić się korbowód i prawie dziura w silniku,do wymiany poważne części co przekracza koszt naprawy. Proszę jak się coś dzieje z takim sprzętem idźcie do serwisu i reklamujce niech naprawia bo to badziewie i tak się popsuje kwestia kiedy?? Pozdrawiam wszystkich

1