Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Robię upgrade szkolnej auli i potrzebuje kilku porad sprzętowych :)

20 Maj 2017 22:27 1074 2
  • Poziom 6  
    Witam,
    poszukuję kilku przedmiotów do szkolnej auli ale chciałem się tutaj głównie zapytać o jeden konkretny, mianowicie po 8 godzinach szukania na internecie i przekopywania ofert producentów nie potrafię określić czy istnieje urządznie którego potrzebuje. A poszukuj interfejsu audio (tak do 1200 ZŁOTYCH ! ) na przynajmniej 6-8 wyjść ( przynajmniej 2 XLR'y z phantomami) oraz wyjście usb, który były w sumie jak najprostszy i najtańszy jak to możliwe. Interfejs audio wybieram dlatego że nagłaśniam wszystkie akademie występy itp z programu Main Stage od apple, a używam tego bo potrzebuje FX'ów w stylu kompressor, noise gate, eq ( które jest bardziej rozbudowane niż 3 potencjometry "low - mid - high" które znajduje na zwykłych mikserach. Sam mam Alesis'a iO4 ale 4 kanały to za mało i ostatnim razem musiałem zrezygnować z możliwości nagrania mikrofonów dla prowadzących.
    Zdjęcie: https://obrazki.elektroda.pl/7179015000_1495309597.jpg
    Tak poradziłem sobie ostatnim razem i w sumie i tak było lepiej niż puszczanie wszystkiego przez widoczny na zdjęciu powermixer. Latencja wciąż była poniżej 10 ms więc nie było problemu z opóźnieniem dlatego skoro i tak raczej nie będę miał do nagłośnienia więcej niż 10 ścieżek myślę że interfejs audio będzie lepszym rozwiązaniem niż mikser/powermikser. (jeżeli się mylę i znasz jakieś cudowne rozwiązanie pokaż mi, z chęcią się doedukuje w temacie) Do nagłośnienia mam 4 mikrofony bezprzewodowe ( z czego 2 zmieniam na krawatowe i jeżeli masz jakieś dobre do polecenia to też chętnie posłucham) + 2 mikrofony pojemnościowe akg p120 (1 od kontrabasu drugi od wokalu) + elektryczne skrzypce (puszczone przez dbox) i pianino przez wejście aux. Czasami też jest gitara dlatego jeżeli na karcie była by możliwość wzmocnienia gitarowego to też bosko.
    Widziałem takie karty jak alesis iO 26 ale jest ona na firewire i w dodatku ceny są szalone (bo czasami używane sprawne chodzą po 500-900 zł a nowe po nawet 2500 więc trochę się pogubiłem.
    Ten Powermixer to voicekraft pmr 10 i jakoś nie powala jeżeli chodzi o mozliwości. Dodatkowo żeby zrobić odsłuchy użyłem drugiego powermixera ze szkoly którego podłączyłem na wyjście słuchawkowe do voicekrafta ( wiem że to jakiś inny świat ale tak tylko mogłem sobie poradzić). Zastanawiam się nie rozsądniej było by sprzedać tego voicekrafta i właśnie przekonać dyrektora do inwestycji w interface i końcówkę mocy osobno.
    Jeżeli drogi czytelniku tego posta :P dotrwałeś do tego momentu to ostatnie pytanie które może pozostać bez odpowiedzi to jakie relatywnie tanie i dobre na swoją cenę kable byś polecił, jakiej firmy? Potrzebuję XLR'a 5+ metrów oraz gitarowy tez 5+ metrów.
    Za wszyskie techniczne niedomówienia z góry przepraszam jako że mam dopiero 19 lat i staram się jakoś wkręcić w świat techniki estradowej oraz Pozdrawiam :)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Alesis MultiMix 8 popatrz.
    Kable są albo drogie albo kiepskie najlepiej kup kabel na metry.
  • Poziom 6  
    D214d3k napisał:
    Alesis MultiMix 8 popatrz.
    Kable są albo drogie albo kiepskie najlepiej kup kabel na metry.

Faktycznie, wcześniej gdzieś mi się przewinął ten alesis ale myślałem że to zwykły mixer. Dzięki wielkie.
    A co z końcówką mocy, czy znajdę coś taniego na wyjście 2xspeakon i 400 W ?