Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka kosa spalinowa do 500-600zł

FaceBuk 22 Maj 2018 17:41 8784 125
  • #121 22 Maj 2018 17:41
    E8600
    Poziom 35  

Tak więc jestem po pierwszym koszeniu w 3 sezonie - kosa Titan. Ogólnie sprzęt odpalił od strzała tylko pod koniec koszenia zaczął robić fochy odpowietrznik w korku trzeba będzie znowu igłą potraktować (poluzowałem korek paliwa i przestała falować na obrotach).

Niestety ale zmuszony byłem męczyć się z żyłką typu kwadrat gdyż okrągłej oczywiście w lokalnym sklepie zabrakło. :( Nie dość, że kwadrat szybciej się tępi/rwie (idzie więcej żyłki) to i paliwa też więcej spaliła. Zawsze było 1,7-1,8 litr a wczoraj było powyżej 2 poszło.

Pytanie do kolegów czy ktoś z was testował tanią żyłkę po 100 m z alledrogo? Chcę kupić większy zapas okrągłej bo nie chcę znów męczyć się kwadratem lub innym wynalazkiem trójkąt/gwiazda. Obiło mi się o uszy, że ta tania żyłka z allegro są z gównolitu i rwie się już od samej prędkości głowicy ktoś potwierdza lub dementuje?

• #122 27 Maj 2018 16:16
    zagorski-tomasz
    Poziom 11  

Wiadomo że te żyłki są takie jak piszesz albo nie wiele lepsze,będzie dużo zabawy z częstym nawijaniem na głowicę

• #123 29 Maj 2018 23:33
    kamilo23
    Poziom 17  

Widzę że nowe teorie powstają odnośnie zużycia paliwa. Co to będzie jak się założy gwiazdkę, flekse lub trójkątna.

Ile miałeś do koszenia jak 2 litry poszło mieszanki?

• #124 30 Maj 2018 00:00
    E8600
    Poziom 35  

kamilo23 napisał:
    Ile miałeś do koszenia jak 2 litry poszło mieszanki?

Tyle co zwykle czyli działka 10 a wiec mam porównanie. A tyle poszło bo na kwadracie trzeba wyżej kręcić kosę bo kwadrat początkowo ostry ale szybko tępi i urywa dlatego też na to samo koszenie idzie znacznie więcej żyłki i paliwa.
    Dlatego muszę kupić zapas okrągłej.
    W sklepie co się zaopatruję zabrakło tylko okrągłej żyłki więc chyba inni sądzą podobnie, że wynalazki nie są takie cacy.

• #125 30 Maj 2018 00:34
    adversus
    Poziom 26  

Witam, ja polecam wymienianego tu już Demona, zaczęty 2 sezon bez najmniejszych problemów. Zalałem paliwko rozrobione z olejem i odpaliła od strzała :). Mam do obrobienia 20 arów, więc ma co robić... Pracuje jeszcze nad kosiarką spalinową - odrestaurowuje stara spalinową z napedem prawie 20 letnia z silnikiem Briggsa 149ccm

Kosa kupiona z całym zestawem, ze wszystkimi akcesoriami (3 rodzaje żyłek, tarcza do chaszczy - trójząb , i tarcza na krzaczory taka ala od pilarki, osłona na głowę trochę jeszcze akcesoriów, olej do paliwa, w zależności od sprzedającego od chyba około 270 pln z przesyłką z alledrogo. W tej cenie lepszej nie kupisz.

Sprzedawana od kilku lat. Sam sie mocno wahałem czy brać chińczyka czy cos markowego, ale CCC mnie przekonało, dostępność części i setki zadowolonych kupujących na alledrogo, do tego pozytywne opinie z forum muratora czy for ogrodniczych.
    Puki co nie spotkałem się z narzekaniami (poleciłem kilku znajomym i tez bardzo zadowoleni), dostępne wszystkie części serwisowe za za przysłowiowe "guziki". Jak masz smykałkę i jest się trochę technicznym i ogarniętym to brać i tylko kosić.

• #126 30 Maj 2018 08:41
    karlosik
    Poziom 11  

Też mam kose Demon 6km i jest niesamowicie silna. Kosi się bardzo przyjemnie, ale uszy trochę bolą, więć warto mieć coś na uszach, słuchawki lub wygłuszacze bo myśli się nie słyszy.