Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka kosa spalinowa do 500-600zł

FaceBuk 03 May 2016 09:36 29088 125
Bosch
    daniel.sz
    Level 21  
    Skoro już idziemy w dodatki to znacznie lepiej kupić kosę marki BERHARD GERMANY w zestawie oprócz dwóch głowic trójzębu itp ma widiowy nóż do koszenia zarośli i żyłkę duala 50 mb.
    Ja upieram się dalej przy EUROTEC GT 110 Ale znajomy niewierny Andrzej który musi mieć wszystko w jego mniemaniu większe i mocniejsze zakupił to na znanym portalu aukcyjnym i powiem że nawet mu to hula, widziałem morduje tą kosę strasznie ma kilka działek i kawałek lasu . Dopiero drugi rok użytkuje ale dostaje mocny wycisk byłem w szoku jak to zasuwa na tej widiowej tarczy. Przynajmniej kosa robiona na Niemcy . Pewnie jak wszystko przez chińczyka ale dla Niemca. Troszkę inna jakość jak chińczyka za 299 zł. Andrzejku nie obraz się jak znajdziesz ten post ale kup sobie kozę i przestań kosić trawę bo szkoda sprzętu w twoich rękach. Jak szukacie czegoś pośrodku to mogę spokojnie polecić. Jak on jej nie dał rady popsuć przez 2 lata to wy nie zmordujecie jej przez 20 lat.
  • Bosch
    onetpl
    Level 9  
    Kupiłem 3 lata temu chińczyka 49cm³ z logiem firmy NAC.
    Była w promocji w Makro, za niecałe 300zł.
    Zależało mi też na tym, żeby kosa nie była ciężka. Taki typowy przedstawiciel mniejszych chińskich kos.
    Szybko kupiłem markową (MAKITA) głowicę. Oryginalny szmelc pękł po kilkudziesięciu minutach. Dokupiłem również porządne szelki, bo to co było w komplecie jest dla jakichś masochistów. Co jakiś czas smaruję przekładnię i jest ok.
    Kosę zapalam w ten sposób, że po podpompowaniu, przezuwam hebelek na ssanie (odwrotnie niż sugeruje naklejka na silniku). Ciągnę jeden raz, silnik zapala na chwilę i gaśnie. Wtedy hebelek z powrotem na ustawienie bez ssania i po jednym, dwóch pociągnięciach kosa zapala i pracuje bez przerwy. Nawet po zimie, z resztką starego paliwa, kosa zapaliła w ten sposób bez problemu.
    Mam do koszenia 1000m² kilka razy rocznie plus to co wokół domku. Generalnie jestem zadowolony bo po prostu pracuje. I nie pierdzielę się z 30 minutowymi interwałami. Przerwy tylko na dolanie benzyny lub zmianę żyłki. Z wad dodam, że chińskie kosy trochę dużo palą biorąc pod uwagę rozmiar silnika i kosy innych producentów.
  • Bosch
    user09
    Level 10  
    Ta chińska kosa z silnikiem 52cm3 - "Progarden BC 520S", za 398zł, na razie drugi sezon działa bez choćby jednej usterki. Pali na dotyk, działa super. Tylko wydaje mi się, że paliwa trochę więcej zużywa niż moje poprzednie kosy i pewnie dlatego dali do niej 1 litrowy zbiornik. Ale ważne że działa. Jak miałem NAC-a, to od nowości był problem z jego odpaleniem, a tu odpalanie ok. W każdym razie sprzęt polecam.
    Borutka
    Level 29  
    daniel.sz wrote:
    Skoro już idziemy w dodatki to znacznie lepiej kupić kosę marki BERHARD GERMANY

Przynajmniej kosa robiona na Niemcy . Pewnie jak wszystko przez chińczyka ale dla Niemca.

:crazyeyes: :shii:
    Rozumiem, że jak dla Niemca, to dostępna jest w Niemczech ?...
    Moi znajomi Cyganie o niej nie słyszeli :please:
    Można zapewne wrzucić jeszcze do tego wora Schwarzbau Germany, Steel Germany, First Austria i parę innych wynalazków... niektóre w nazwie mają "German".
    Nie chciałem być złośliwy, ale to jest portal, gdzie ludzie zaglądają szukając rzetelnej informacji. Więc trzymajmy się tego :)
    A co z chinoli jest dla Niemca, to najlepiej poszukać w niemieckich marketach typu Aldi lub budowlane oraz na Amazonie
    qwertykokos
    Level 6  
    Ja jestem teraz na etapie kupna kosy dla teścia. Wcześniej miał kosę husqvarna i wytrzymała 7 lat i poprostu się zużyła. Brak kompresji. Trzeba by było wymienić cylinder + wszystkie bebechy co jest nieopłacalne. Dał za nią 1600zł a wcale tak dużo nie skosiła bo 3 razy do roku 15 arowy ogródek. Sąsiad podobną ilość kosi już 5 rok chińczykiem za 550zł...
    qwertykokos
    Level 6  
    Z tego co pamiętam to jest model 128R
    kamilo23
    Level 21  
    No to teraz za 1500zł kupisz model 525RX 1,38KM.
    zagorski-tomasz
    Level 16  
    Tylko do czego to się nadaje,do drapania po plecach,ponadto awaryjność z modelu na model w husqvarnie wzrasta,za te pieniądze można kupić kosę min.2 razy mocniejszą i lepszą jakościowo
    kamilo23
    Level 21  
    Zawsze możesz kupić demona o 6 koniach i rypać cały dzień aż ci ręce odpadną. :D
    Borutka
    Level 29  
    Teraz w gazetce Leroya jest za 319zł Handy od Krysiaka 52ccm. Czyli będzie miała dobrze ponad 2 KM (producent podaje 3 KM).
    No i w instrukcji pisze że mieszanka 1:40, a nie 1:25 jak w najpodlejszej chińszczyźnie.
    lukas0987
    Level 18  
    Panowie odgrzeję trochę kotleta :)

Czy ktoś miał styczność z marką Vega?
    W serwisie/sklepie z kosami był to najtańszy model. Reszta ponad 1500 PLN.
    Pan sprzedawca stwierdził, że to jest najtańszy sprzęt co da się naprawić.

http://grass.com.pl/produkt/Kosy-Podkaszarki-pl,Podkaszarki-spalinowe-pl/kosa-spalin-bc-520-3b-51-7cm3-br520-3b/256

Potrzebował bym opinii/uwag. Może ktoś miał styczność.
    TyPeczek
    Level 23  
    Ja polecam sprzęt z Castoramy za 240 zł. Kupiłem, działa doskonale. Choć jak jest silnik rozgrzany i próbuję ją odpalić, to strasznie mi ciągnie rękę rozrusznik.
    zagorski-tomasz
    Level 16  
    lukas0987 wrote:
    Panowie odgrzeję trochę kotleta :)

Czy ktoś miał styczność z marką Vega?
    W serwisie/sklepie z kosami był to najtańszy model. Reszta ponad 1500 PLN.
    Pan sprzedawca stwierdził, że to jest najtańszy sprzęt co da się naprawić.

http://grass.com.pl/produkt/Kosy-Podkaszarki-pl,Podkaszarki-spalinowe-pl/kosa-spalin-bc-520-3b-51-7cm3-br520-3b/256

Potrzebował bym opinii/uwag. Może ktoś miał styczność.

tak sprzęt jest warty polecenia,te kosy są jednymi z lepszych ma rynku
    dreamless
    Level 9  
    Witam,
    Proszę o podpowiedź co do kupna sprzętu do trawy, 10 arów 99% trawy, aktualna kosiarka padła po 8 latach i szukam czegoś nowego, główny dylemat to kosa czy kosiarka, mam sama trawę ale kilka drzewek, plac zabaw i trampolina dość uprzykszaja mi pracę kosiarka, dlatego myślę nad kosa, ktoś, a doświadczenie a takim wyborem?
    Ogólnie myślę nad :
    - chińczyk za 350 zł coś pokroju demona 580
    - makita er2600u
    - Hitachi cg31ebs
    - oleo mac 250T

Max co mogę przeznaczyć to 1000 zł... cięcie co 2 tyg średnio, trawa jak często cięta to mała...

Proszę o podpowiedzi osób bardziej doświadczonych i znających temat ....
    Pozdrawiam
    E8600
    Level 40  
    Jeśli myślisz o kosie to powiem nie kieruj się tylko mocą bo waga jest równie ważna. Ja mam taką TITAN TTL530GBC.
    Jeśli nie miałeś styczności z kosami to na wstępie piszę, że równą i uporządkowaną powierzchnię wykosisz szybciej zwykłą kosiarką. Zwróć uwagę na takie rzeczy jak:
    - Skład mieszanki, najlepiej 1:40 lub 1:50 (tych 1:25 to nie polecam bo to niskoobrotowe silniki)
    - Łączony wysięgnik (wygoda w transporcie oraz można dokupić jakąś przystawkę np. do obcinania gałęzi lub żywopłotu).
    - Waga jest bardzo ważna oraz rodzaj uprzęży pojedyncza szelka odpada bierz pod uwagę tylko takie z dobrymi podwójnymi szelkami z regulacją.
    - Ochrona oczu obowiązkowa szczególnie gdy nigdy czymś takim nie kosiłeś.
    - Oraz solidność samej głowicy bo te chińskie mają głowice co szybko się rozpadają np. Demon.
    Zerknij na tego słabszego ale bardzie wyposażonego titana to tylko luźna propozycja jak masz kasę to lepiej coś markowego.
    Volter17
    Level 9  
    Witam chce kupić kose spalinową do maksymalnie 600zł, koszenia mam godzinę góra 2 w tygodniu wiec nie chce wywalać kasy na porządny sprzęt który będzie się kurzył w garażu ;) co polecacie w tych pieniądzach?
    User removed account
    User removed account  
    Volter17
    Level 9  
    Raczej kosa, a co myślicie o kosach firmy MTD? Mam tej firmy zwykłą kosiarkę i jestem zadowolony, 6 rok bezproblemowo.
    User removed account
    User removed account  
    E8600
    Level 40  
    Temat i tak zapewne zostanie przeniesiony tutaj:
    Link
    Więc zajrzyj, mój post 107. Osobiście nie polecam nic markowego bo obecny markowy sprzęt niewiele odstaje od typowego chinola. Ważne aby była lekka i wysokoobrotowa (mieszanka 1:40 ; 1:50).
    daniel_lisek
    Level 7  
    Ja również polecam demona, kosi aż miło dziś jadę skosić 30arów trawy póki co max 15ar max kosiłem jednorazowo, jak padnie pójdzie na gwarancje a jak się zepsuje później to kupię części są tanie jak barszcz.
    Na dotarciu kosiłem łąkę na końcu filmu widać co rośnie na niej, leje 1:25, znajomy ma też chinola od dobrych dwóch lat kosi przy domu i działa.
    Nie był to filmik reklamowy tylko po prostu kupiłem to testuję.
    User removed account
    User removed account  
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    ray_bones wrote:
    4x4m i przetrwała taką otchłań ? Nie rozpadła się i nie trzeba było gwarancji ? No to faktycznie sukces, gdy kupuje się produkt kosopodobny w cenie szelek do normalnej kosy

Gdybyś uważał w gimnazjun to byś wiedział że to 40x40m a to spory kawałek do koszenia.
    User removed account
    User removed account  
    Borutka
    Level 29  
    daniel_lisek wrote:
    Ja również polecam demona, kosi aż miło dziś jadę skosić 30arów

Kolega na filmiku kosi pas drogowy, co oznacza nie jego teren. Nie jest to więc filmik "z życia kosiarza", tylko najprawdopodobniej filmik reklamowy. Sposób jego realizacji też na to wskazuje.
    Nie mam nic przeciwko takim sprzętom. Jak mam 200m2 rowu wokół działki, to owszem. Ale w 30 arów za jednym podejściem tym chinolem to tylko gimbaza może uwierzyć. Ze względu na wagę, wyważenie i jakość uprzęży po prostu dla przeciętnego człowieka nie ma takiej fizycznej możliwości. O technologii i jakości nie wspominam.
    daniel_lisek
    Level 7  
    [quote="ray_bones"]
    daniel_lisek wrote:
    póki co max 15ar max kosiłem jednorazowo
    4x4m :lol: i przetrwała taką otchłań ? Nie rozpadła się i nie trzeba było gwarancji ? No to faktycznie sukces, gdy kupuje się produkt kosopodobny w cenie szelek do normalnej kosy :lol:

15 arów to 1500m2 a nie 15m2 warto było uważać na lekcjach ;)

Dodano po 19 [godziny] 35 [minuty]:

[quote="ray_bones"]
    daniel_lisek wrote:
    póki co max 15ar max kosiłem jednorazowo
    4x4m :lol: i przetrwała taką otchłań ? Nie rozpadła się i nie trzeba było gwarancji ? No to faktycznie sukces, gdy kupuje się produkt kosopodobny w cenie szelek do normalnej kosy :lol:

15 arów to 1500m2 a nie 15m2 warto było uważać na lekcjach ;)

Edit
    Borutka wrote:

Nie mam nic przeciwko takim sprzętom. Jak mam 200m2 rowu wokół działki, to owszem. Ale w 30 arów za jednym podejściem tym chinolem to tylko gimbaza może uwierzyć. Ze względu na wagę, wyważenie i jakość uprzęży po prostu dla przeciętnego człowieka nie ma takiej fizycznej możliwości. O technologii i jakości nie wspominam.

wczoraj 25arów za jednym podejściem skosiłem tym chinolem i 5arów kosiarką, zajęło mi to około 6 godzin trawa w części prawie po kolana a w części po kostki, kosa miała 1 dłuższą przerwę a tak cały czas na najwyższych obrotach i działa elegancko
    Jaka kosa spalinowa do 500-600zł[/url]Jaka kosa spalinowa do 500-600zł
    [img-0]