Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BEKO Volumax 8 8kg A+A 1200rpm - przestaje kręcić a dalej coś rzęzi...

shop-pracz 21 Maj 2017 18:15 582 9
  • #1 21 Maj 2017 18:15
    shop-pracz
    Poziom 2  

Mam pralkę jak w temacie. Zachowanie jest trochę dziwne. Przykładowy program - 1:59/30 stopni/1200 rpm.
    Pobiera wodę, zaczyna kręcić, w prawo, w lewo... Po jakimś czasie (może 2 minutach pracy/kręcenia), podczas kręcenia pojawia się odgłos rzężenia, który ustaje dopiero kilka sekund po zatrzymaniu się bębna i silnika. Po chwili znowu
    bęben kręci, coś zaczyna rzęzić, bęben i silnik stają a to coś dalej chwilę rzęzi... i milknie. Co to może być za podzespół?
    Próbowałem zamieścić filmik, ale "jestem za mały" dla PORTALu.

Będę wdzięczny za fachową poradę.

0 9
  • #2 21 Maj 2017 18:31
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

shop-pracz napisał:
    podczas kręcenia pojawia się odgłos rzężenia, który ustaje dopiero kilka sekund po zatrzymaniu się bębna i silnika.

A zatrzymanie silnika sprawdzasz naocznie? Bo jeśli nie to zapewne jest problem z paskiem przekładni między silnikiem a bębnem.

0
  • #3 23 Maj 2017 07:13
    shop-pracz
    Poziom 2  

Zatrzymanie silnika i paska widzę naocznie. Nagrałem video, na którym widač jak bęben i silnik stają, a w tle przez chwilę coś jeszcze rzęzi, jakby pracowała jeszcze jakaś pompa(?). Chciałem je zamieścić, ale mam za mało punktów. Mogę wysłać na PRV.

0
  • #5 23 Maj 2017 07:38
    ALIBABA I
    Poziom 22  

Witaj kol prawdopodobnie pompa pada

0
  • #7 23 Maj 2017 11:40
    zhudomel
    Specjalista AGD

shop-pracz napisał:
    Co to może być za podzespół?
    Ustal po tym, skąd dochodzą dźwięki. I podaj model pralki z naklejki.

P.S.
    ALIBABA I napisał:
    prawdopodobnie pompa pada
    Kenworth 18 napisał:
    Poszukaj silnika pompy spustowej.
    Po 2 min prania? I czemu wody nie wylewa, tylko pierze dalej.

0
  • #8 31 Maj 2017 06:28
    shop-pracz
    Poziom 2  

Pompa spustowa to nie jest, bo zrzut wody odbywa się właściwie. Co więcej - 49 minutowy program prania ręcznego cały odbywa się właściwie. Program płukania też. Wygląda jakby tam była jakaś pompa obiegowa/"zraszająca" używana przy innych programach. Pytanie tylko czy tak jest i gdzie ją znaleźć w pralce?

0
  • #9 31 Maj 2017 11:04
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

shop-pracz napisał:
    Wygląda jakby tam była jakaś pompa obiegowa/"zraszająca" używana przy innych programach. Pytanie tylko czy tak jest i gdzie ją znaleźć w pralce?

A nie masz tam jednej tylko pompy oraz zaworka sterowanego elektromagnesem zmieniającego obieg z "do kanalizacji" na "do dyszy zraszacza"?

0
  • #10 01 Cze 2017 00:02
    zhudomel
    Specjalista AGD

shop-pracz napisał:
    Pytanie tylko czy tak jest i gdzie ją znaleźć w pralce?
    jdubowski napisał:
    A nie masz tam jednej tylko pompy oraz zaworka sterowanego elektromagnesem zmieniającego obieg z "do kanalizacji" na "do dyszy zraszacza"?
    I tak sobie można gdybać, ale to nic nie da, bo modelu pralki jak nie było, tak nie ma.

0