Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka Hilti SFH 14 A brak mocy po wymianie szczotek

21 Maj 2017 18:34 1854 5
  • Poziom 17  
    Witam skończyły się w niej szczotki. Jako że nigdzie nie ma części zamiennych do tego to byłem zmuszony dorobić je sam. Po wymianie wkrętarka nie kręci na pełnych obrotach, nie ma mocy, szybko się grzeje. Co może być tego przyczyną ?
  • Poziom 18  
    A dotarłeś szczotki do kształtu wirnika?Pewnie nie, więc zrób to zanim spalisz komutator
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Z jakich szczotek dorobiłeś?
    W takich wkrętarkach ze względu na duże prądy powinno się stosować szczotki miedziowane.
    Zwykłe szczotki będą się palić.

Zobacz np. szczotki makity cb-440 jak wyglądają.
  • Poziom 27  
    A zwracałeś uwagę którędy do szczotki dochodzi prąd? Czy nie poprzez sprężynę dociskową? Prąd płynący przez nią potrafi ją rozgrzać do czerwoności i sprężyna traci swoją siłę, przez co szczotka nie dolega do komutatora, iskrzy i grzeje się.
    PS
    Jak długo używasz tej wkrętarki, bo to trochę dziwne, że wykończyłeś szczotki. Zazwyczaj wcześniejsze zużycie szczotek zwiastuje problemy z wirnikiem.
  • Poziom 17  
    Temat zamknięty nie popatrzyłem na szczotki dałem zwykły grafit po wymianie na miedzio grafit jest ok. W odpowiedzi na pytanie kolegi o docieranie szczotek to szczotki mają 2.5 mm szerokości to docieranie ich nie ma najmniejszego sensu bytu. Wkrętarka pracowała prawie dzień w dzień przez 6 lat. Sprzęt nie do zajechania tyle części do tego to dramat.