Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b5 - brak sygnału kierunkowskazu przy zamykaniu i otwieraniu

21 Maj 2017 20:21 1446 13
  • Poziom 2  
    Witam posiadam Passata b5 2005 rok 1.9 tdi 101 km. Jakies 3 tygodnie temu podczas skręcania na włączonym kierunku spalił mi się bezpiecznik. Myslałem ze to jednorazowe wiec nie szukałem problemu. Po 2 tyg spalił sie kolejny a po 10 min kolejny. Właczyłem awaryjne zeby sprawdzic czy działaja usłyszałem jakis dziwny zgrzyt i wywaliło mi bezpiecznik awaryjnych. Czyli najprawdopodobniej walniety był ten włącznik z przyrywaczem. Wymieniłem na nowy i narazie jest ok, ale teraz nie działaja mi kierunki podczas zamykania i otwierania samochodu. Sprawdzalem wszystkie bezpieczniki( te ktore znalazłem) i są ok. Dodam ze wszczesniej kierunki podczas zamykania i otwierania działały normalnie. Sprawdzałem Vagiem to jest bład w module komfortu 01131 aktywacja kierunkowskazu. Myslałem ze moze moduł komfortu zawilgotniał wiec go wyciągnołem ale jest suchutki. co jeszcze mozna sprawdzic bo juz mnie to wkurza dzięki za pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    marcinsabi napisał:
    co jeszcze mozna sprawdzic bo juz mnie to wkurza dzięki za pomoc

Szukaj zwarcia....lub oddaj do elektryka....
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam
    Jeżeli dobrze pamiętam funkcję ta można było aktywować w ustawieniach modułu komfortu,czy się zmieniła trudno powiedzieć,należy to sprawdzić w ustawieniach.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Upaliło moduł w środku
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Też tak może być ,gdyż ustawienia się same niezmieniają.
  • Poziom 2  
    a jest mozliwe ze coz z tym nowym włącznikiem awaryjnym jest nie tak? Mam nadzieje ze to nie moduł padł.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Ty nie rozumiesz zasady tego forum...
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    Włącznik awaryjnych z wbudowanym przerywaczem nie ma nic do tego.
    Przy zamykaniu/otwieraniu sygnał na kierunki idzie z modułu komfortu.
    Uszkodzony moduł lub brak jednego z plusów na zasilaniu.
    Zobacz czy masz plusa na wtyczce 15 pinowej, pin 12 - przewód czerwono-żółty, pin 15 - przewód czerwono-czarny i na pinie 3 - przewód żółto-czerwony wtyczki 23 pinowej.
    Sprawdź to żarówką.
    Tam lubią gnić łączenia przewodów i może się upalił w miejscu łączenia przy wystąpieniu zwarcia.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Pod deską rozdzielczą nad nogami kierowcy przy grodzi jest bezpiecznik od migania kierunkowskazów przy zamykaniu i otwieraniu. Bezpiecznik 15A nad kilkoma przekaźnikami. Ciężko go znaleźć.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tak czy siak trzeba najpiew poszukać zwarcia bo poleci znów. Lewa czy prawa strona ,jest hak?
  • Poziom 2  
    Haka nie ma zwarcia chyba się pozbyłem najprawdopodobniej był uszkodzony włącznik awaryjnych bo na nowym narazie jest ok. Jutro poszukam jeszcze tego bezpiecznika zobaczę może to będzie to.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    W przełączniku nie ma z czego się zrobić Zwarcie.
  • Poziom 2  
    Bezpiecznik znaleziony i wymieniony faktycznie ciężko go znaleźć narazie wszystko działa dzięki wielkie za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Wszyscy ci pomagali ( ja nie... ) a wynagradzasz tylko jrdnego ...dalej nie rozumiesz zasad tego forum...