Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka laserowa do domu

21 May 2017 21:06 1962 8
  • Level 11  
    Witam,
    Mam problem z wyborem drukarki, poprzednia się zepsuła więc potrzebuję nowej. Moje poprzednie drukarki były atramentowe, lecz większość poleca laserowe, więc zdecydowałem się na laserową. Niestety trudno znaleźć drukarkę, która oferowałaby funkcje takie jak skaner(dobrze by było jakby był, ale mógłbym się bez niego obejść, ponieważ mogę skorzystać ze skanera ze starej drukarki), duplex, wifi w niskiej cenie. Ponadto chciałbym, aby dostępne były dość tanie zamienniki tonerów do tej drukarki. Moją uwagę zwrócił używany model drukarki Brother HL-2270DW, lecz dowiedziałem się, że nie ma on bębna zintegrowanego z tonerem, co zwiększa koszty eksploatacji. Jakie urządzenia byłyby dobrym wyborem w tej cenie(do 400zł, używane)?
  • Level 24  
    Witam.
    Najlepszym rozwiązaniem jest coś używanego z HP, bo ma najtańsze tonery (model 1102 lub podobne), w następnej kolejności są starsze modele Samsungów z wiecznym chipem (SL-M2022, ML2165, itp).

Urządzenie ma być nowe to aktualnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest Ricoh sp112 z wiecznym chipem (dosypujesz proszku do tonera i drukujesz dalej).

Odnośnie brotherów to mają niższą jakość wydruku od modeli wskazanych wyżej, a ceny tonerów są nieco wyższe.

Przybliżone ceny:
    - HP od 250-600zł
    - Samsung od 120-250zł
    - Ricoh około 200zł
    - Brother około 200zł
  • Level 9  
    A zasypywanie proszkiem nie jest szkodliwe dla zdrowia w Ricoh 112? I co z tym chipem wiecznym? Jest już w drukarce, czy trzeba coś kombinować?
  • Level 33  
    Ile stron miesięcznie będziesz drukował?
  • Level 9  
    Panowie, która z drukarek będzie najlepszym wyborem?
    Brother HL-1110E
    Ricoh SP 150
    Xerox Phaser 3020

Która z nich najtańsza w utrzymaniu i ma najlepszy wydruk? Może ktoś podzieli się doświadczeniami? Skłaniam się ku Ricoh sp 150 ze względu na małe wymiary i cenę.Jak wygląda sprawa z jakością wydruku i ceną tonerów?
  • Level 24  
    Z-G wrote:
    A zasypywanie proszkiem nie jest szkodliwe dla zdrowia w Ricoh 112? I co z tym chipem wiecznym? Jest już w drukarce, czy trzeba coś kombinować?

Zasypywanie jest szkodliwe w przypadku, gdy tego proszku codziennie się dużo wdycha. Jeżeli wykonujemy to raz na jakiś czas to ma znikomy wpływ na zdrowie.

Wieczny chip jest w drukarce - o ile się kupi urządzenie z taką funkcją.
  • Moderator
    Z-G wrote:
    która z drukarek będzie najlepszym wyborem
    @Z-G połączyłem tematy, czytaj to, co wyżej.
  • Level 9  
    Imprimarex wrote:

Wieczny chip jest w drukarce - o ile się kupi urządzenie z taką funkcją.

A jeżeli kupię drukarkę bez "wiecznego chipa", czy problem będzie w założeniu?
  • Level 11  
    Dzięki za odpowiedzi, ostatecznie udało mi się kupić drukarkę HP LaserJet 1320nw za niecałe 300zł. Model ten ma wszystkie najważniejsze funkcje - duplex oraz możliwość drukowania poprzez wifi, tonery też są w miarę tanie.