Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ONKYO TX-SR607 - Brak dzwieku z kanalow glownych - lewy i prawy

21 Maj 2017 23:14 435 2
  • Poziom 13  
    Drodzy eksperci,
    zakupilem niedawno uzywany amplituner Onkyo TX-SR 607, wszystko bylo pieknie do czasu...

Po pierwsze od poczatku posiadania ow amplitunera nie udalo mi sie uruchomic menu OSD, ale pal licho... do szczescia nie bylo mi to potrzebne.
    Powazne problemy pojawily sie kilka dni temu.
    Przestaly grac dwa glowne kanaly (lewy i prawy), zatem o uruchomieniu trybu pure sound, stero, czy direct moge tylko pomarzyc. Tzn wlacza sie, slychac dwa lub trzy klikniecia przekaznikow i na tym zabawa sie konczy... Dzwieku brak.
    W aktywnym trybie PL Movie czy PL Music gra glosnik centralny i kanaly surround. Subwoofer sie nie aktywuje kanaly glowne rowniez.
    W trybie Surround Sensense M dudni tylko subwoofer, nic innego nie gra.

Stalo sie do z dnia na dzien, pytanie - czy winna moze byc plytka HDMI (chociaz sygnal audio i video dekodowany jest poprawnie przez ampli) ?
    Czy padl procesor dzwieku, przekaznik ktorys, a moze kondensator (Wszystkie wygladaja na zdrowe) ?

Z gory dzieki za podpowiedzi i nakierowanie mnie na wlasciwa droge diagnozy.
  • Poziom 32  
    Prawdopodobnie uszkodzenie procesora dzwieku BGA.

Niestety to jest wlasnie bolaczka amplitunerów serii TX-SR i TX-NR

Starsze modele sa duzo lepszej jakosci
  • Poziom 13  
    W takim razie jaki ampli (Onkyo) polecacie ? Zalezy mi na DTS-HD lub THX no i idealnie zeby obslugiwal DOLBY ATMOS i wytrzymal chociaz te 3-4 lata.