Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiego operatora wybrać, dokupić antene ? - przedmieście

mar173 21 Maj 2017 23:33 861 21
  • #1 21 Maj 2017 23:33
    mar173
    Poziom 14  

według mapy btsearch.pl [dane UKE] mam w linii prostej:
    825metry do nadajnika PLAY LTE2600 - [blisko bo przy kościele]
    1180metry do nadajnika ORANGE LTE2600 - [blisko bo przy szpitalu]
    1320metry do nadajnika T-MOBILE LTE1800

gdzie będzie najlepiej według was ? T-MOBILE chyba odpada ze względu na odległość i niższe pasmo ? Zależy mi na dobrym pingu i jak najmniejszej utracie pakietów.

Jaką antenę/y dokupić do Huawei E3372 ?

Czy to że nadajnik jest przy szpitalu oznacza że będzie gorzej dla mnie ? - dużo pracowników, pacjentów chyba będzie z tego korzystać więc dla mnie gorzej - dobrze myślę ? Do tego nadajnik zasłania gęsty las praktycznie od początku do końca.

Jeśli chodzi o PLAY to podobno mają najniższy download/upload:
    PLUS: 40,18 / 29,22 Mbps
    T-Mobile: 30,29 / 17,64 Mbps
    Orange: 28,22 / 17,25 Mbps
    Play: 19,58 / 12,07 Mbps
    http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyj...-a-praktyka-jak-byc-zadowolonym-z-uslugi.aspx

Sam nie wiem doradźcie coś - ważny dla mnie bardziej od d/u ping i bez utraty pakietów.

PS: jeśli chodzi o antene to najprawdopodobniej wystarczy mi antena stojak w domu na parapecie 60zł [odległości od nadajnika mniejsze niż 3km] -> http://big5.pl/dobor-anten/?model=35

PSS: najlepsze wzmocnienie:..................

Moderowany przez jimasek:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• #2 22 Maj 2017 06:08
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Te linki, które podesłałeś na koniec z antenami to stek bzdur, podobnie jak ten artykuł na zamówienie z KŚ. Masz modem E3372, jaka wersja ? Podaj lokalizację/, zrób testy wszystkich operatorów. Sprawdź prędkości i parametry sygnału LTE na poszczególnych pasmach LTE u każdego. To ma być abonament czy internet na kartę?

• #3 22 Maj 2017 09:40
    mar173
    Poziom 14  

Obejrzalem kilka recenzji na yt i mam watpliwosci co do playa i ogolnie abonamentu.

To bedzie internet na karte. Modemu jeszcze nie mam - nie wiem czy nie sciemniaja z ta potrzeba dobrego modemu wszedzie tylko reklama huawei. Neta udostepniam przez telefon kablem usb i wszystko jest ok.

na razie moge probowac jedynie orange bo innych nie mam. internet czasami gubi zasieg i lapie go ponownie po kilku minutach.

• #4 22 Maj 2017 10:34
    matek451

Na telefonie z LTE zainstaluj Network Cell Info i zrob testy sygnału Orange.Jak na karte to Play nie ma konkurencji. Intermet LTE bez. limitu za 5zł/mc.Huawei nie potrzeba reklamowac. Za 100zl kupisz mobilny router LTE np. E5573.Lepsza opcja niz modem.

• #5 22 Maj 2017 13:04
    mar173
    Poziom 14  

W Network Cell Info pokazuje 3g i jakieś -106 jedna kreska, do max -96 dwie kreski. Jak jest jedna to czasem zrywa połączenie. W którym sklepie internetowym kupię najlepszą i najnowszą wersję E3372 ? W play będzie zdecydowanie najlepszy sygnał. Niektórzy piszą że w play mają po <1mb downloadu i <0.5m uploadu mimo że nadajniki są w odległości < 400metrów a niektórzy 40-50mb download, 20upload - nie wiem skąd taka rozbieżność.

Piszesz o różnych pasmach - i w tym może być klucz, jakby nie zadowoleni klienci z tym pokombinowali to może by im normalny transfer wrócił.

A jeśli chodzi o te anteny to strona jest powiązana z: http://mapabts.pl/ zakładka "Program doboru Anten 3g/4g"

Najprawdopodobniej internet sobie odpuszcze - za duże koszta, modem, antena - abonamentu nie dam sobie wcisnąć. 4k ludzi na trzy btsy z czego najwięcej użytkowników jest w play więc już widzę ping w grach skaczący do 200+. Tak mam w orange - mimo czasami dobrego zasięgu skacze - tak jakby ludzie korzystający z tego samego btsa pobierali duże ilości danych - czyli po prostu duża liczba użytkowników zalogowanych jednocześnie. Przez większość czasu w orange ping nie skacze powyżej 90, ale są godziny w których nie idzie nic zrobić.

3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.

• #6 22 Maj 2017 17:11
    matek451

Znalazłeś obie kiepskiego doradcę, stek bzdur na YT . Tego nie da się oglądać, szkoda czasu. Marnujesz go na te bajki zamiast odpowiedzieć na zadane pytania o lokalizację, zrobić testy Orange i Play czy T-mobile z NCI i pokazać screeny. W Orange kupujesz kartę za 5 zł, głosowy przy rejestracji podajesz adres i masz bonus 100GB/m-c. W T-mobile są darmowe startery z 20GB a w Play minimum 100GB na LTE z pełną prędkością za 5 zł/m-c. Oferta Play działa już 43 m-ce a koszty są symboliczne, o usłudze DIL na RBM na Kartę 5 napisałem tu tomy ale ty ogladasz bzdety zamiast się z tym zapoznać. Ci co posłuchali korzystają i się śmieją z takich jak ten na YT. 5 zł/m-c za nielimitowany LTE to za drogo? Sprzęt w Polsce jest za śmieszne pieniądze, no i nikt mający minimum wiedzy nie kupi E3372 ale ty nie czytasz lub nie rozumiesz co ja piszę. Tu masz mobilny MiFi np. huawei-e5573 i taki się kupuje, za 100 zł do koloru do wyboru. na nim działa LTEWatchH i Toolbox, można wymuszać konkretne pasma LTE w Play. Operator korzysta z LTE2600, LTE1800, LTE2100 i LTE800. Najszybsze jest LTE2600 z 20MHz w MIMO DL do 150Mb/s , na LTE1800 połowa tego a na LTE2100 i LTE800 1/4. Opinie ludzi w internecie bez znaczenia, nie mają zielonego pojęcia lub za dużo ogladaja tego "specjalistę" na YT. Tylko testy w konkretnej lokalizacji powiedzą jakie są dostępne prędkości, ale trzeba je zrobić zgodnie z zasadami i pokazać wyniki. "Antenę" i mapę wybrałeś najgorzej jak można. Kolejny stek bzdur przy opisie a wszystko tworzone przez handlarzynę chińskim śmieciem. Dobór anteny po testach i wyborze operatora, możliwe że przy tych odległościach od BTS-ów będzie zbędna. Nie żartuj sobie z kosztami, nie masz pojęcia o sprzęcie i ofertach. 100 zł na Mifi to drobnostka, 5 zł/m-c za no limit LTE w Play to żart a antena póki co nie wiadomo czy konieczna. Jak to jest drogo to znajdź coś tańszego przy pomocy tego mądrali z YT.

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• #7 22 Maj 2017 19:24
    mar173
    Poziom 14  

Nie lubie płacić za coś z czym później będę musiał się dzielić [co innego rodzina :)]. To już nie będzie moja własność tylko ogółu użytkowników - nikt o tym głośno nie mówi, a z youtube właśnie się o tym można dowiedzieć. Do tego operator może nałożyć kary na abonamenta który np. pobrał albo wysłał za dużo danych [wg. operatora cierpią na tym współużytkownicy - brak własności] - ogranicza się prędkość transferu do końca miesiąca - tak więc można korzystać 2,3 dni a później przez 28 dni internet z 500ping i < 1mb download < 0.5m upload. To już się w ogóle nie mieści w głowie - jeśli są kary za to za co płacę - to to nie powinno być płatne tylko darmowe i ogólnodostępne.

na 4 tys mieszkańców jeden nadajnik PLAYA w promieniu 15km pozdrawiam.

Jakieś jednorazowe testy są nieracjonalne, należało by mierzyć ping, transfer przez większość dnia przez cały tydzień wtedy miałoby to odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Wiele niezadowolonych klientów mówi o spowolnieniu internetu z czasem - być może operator uzależnia od siebie użytkownika dając mu najwyższą jakość przez pierwsze miesiące poczym być może daje stopnione ograniczenia - gwałtowne doprowadziły by do rewolucji - czyli niezadowolenia :) - internet na kartę jako tako ok, jeśli się nie spodoba zawsze można zrezygnować. Gorzej z abonamentem do którego tak być może xd nachalnie namawiają.

Życie jest za krótkie by uczyć sie na własnych błędach napychając kieszenie już ochydnie bogatym ludziom.. Tak więc wolę poczytać jakieś prywatne mało popularne opinie ale rzeczowe i jednak rezygnuję :)

Nie chodzi już nawet o cele używania internetu a o to że kupuje coś co nie będzie moje tylko wspólne - na takiej zasadzie wspólne że trzeba się z tym dzielić z innymi użytkownikami. Stały internet po kablu zawsze jest tej samej prędkości - to jest własność - wiem za co płacę. Nadajnik to taki livebox -> jeśli kilka osób na raz będzie korzystać z wifi, to livebox już nie uciągnie - i czasem przez to są resety internetu, ping będzie skakał etc. to samo z nadajnikiem - nawet można poczytać w internecie że ludziom resetuje się internet samoistnie mimo dobrego zasięgu - przeciążenie nadajnika. Jedynie pozostaje światłowód na który będzie trzeba w mojej dzielnicy jeszcze trochę poczekać.

• #8 22 Maj 2017 21:54
    matek451

Szkoda czasu na dyskusje z tobą ty nie masz zielonego pojęcia o tym jak działa internet mobilny, partnerem dla ciebie jest ten nierozgarnięty, sfrustrowany gość z YT. Twoja sprawa z jakiego internetu będziesz korzystał, mnie to nie interesuje. W internecie 90% opinii ludzi nie ma żadnego znaczenia, ich wiedza na ten temat jest zerowa jak tego z YT. Na tym forum nie brak takich, którzy za moimi poradami wybrali odpowiedniego operatora, ofertę , sprzęt do niego i antenę i korzystają z LTE ,nie mają innej alternatywy. I wbrew temu co piszesz są zadowoleni, prawidłowo skonfigurowany sprzęt, antena i właściwy operator i mają szybki internet np. u mnie http://www.speedtest.net/my-result/6317292684.. Ale do tego trzeba mieć wiedzę a nie nagrywać głupawe filmiki na YT.

• #9 23 Maj 2017 12:11
    Marco_zg
    Poziom 17  

mar173 - w Orange Free na kartę jest tak (mam w telefonie jak i w komputerze, na moje potrzeby wystarcza). Za każde doładowanie otrzymujesz odpowiedni pakiet darmowego internetu na określony czas (w zależności od kwoty doładowania - tabelka jest na stronie Orange np. za 100zł dokładnie darmowe 56GB na 5 miesięcy). Karta ważna rok po wysłaniu SMSa o treści START na 8002. Jak nowa karta to zabiorą za pierwszym razem ~3PLN z konta. W dowolnym momencie możesz przedłużać kartę o ten rok tym SMSem. Jak zabraknie internetu to zawsze możesz środki z konta zamienić na pakiet danych w panelu administracyjnym karty (numeru) na stronie Orange. Warto włączyć opcje SKARBONKA i Masz za Staż. Gdzie za każde doładowanie przybywa odpowiednia sumka, którą możesz zamienić w późniejszym czasie na pakiet danych. Zawsze możesz zmienić sieć jak nie będzie odpowiadało. Karta to karta nie jest się uwiązanym. Kiedyś sobie stworzyłem takie proste informacje - w załączniku.

• #10 23 Maj 2017 20:16
    mar173
    Poziom 14  

na studencką kieszeń trochę drogo zwłaszcza że 5 gb starcza mi na tydzień dwa. Kilka filmów yt to już 1gb - oglądając od czasu do czasu filmiki operator może mi nałożyć blokade, ograniczenie - ze względu na używanie zbyt dużych ilości danych.
    Aktualnie mam 5gb w orange co miesiąc - nie mój abonament. Od 9 czerwca kolejny miesiąc a już kilka dni temu osiągnąłem limit. Ponadto mam słaby zasięg w orange - nadajnik jest za gęstym lasem ponad km od domu. Jedna kreska góra dwie - czasem na 10minut w ogóle tracę zasięg - nieznam się ale może ktoś w tym momencie uruchamia jakieś urządzenie, mikrofale czy coś i są jakieś zakłócenia.

Mam jeszcze liveboxa z którego korzystam - mogę oglądać yt etc. Problemem jest wysoki ping, czasem nic się nie da zrobić - bo z internetu korzysta w tym momencie 6 osób. A tak to trzy osoby niemal non stop oglądają yt, twitch etc. Duża rodzina duży problem.

Jeśli chodzi o internet mobilny to skłaniał bym się w moim przypadku jedynie do playa - w linii prostej niecały kilometr do nadajnika, bez żadnych drzew, jakieś pojedyncze domki jednorodzinne - zasięg miałbym pewnie minimum 3 kreski. Te doładowania na kartę są strasznie drogie - wiadomo że gdyby operatorzy sprzedawali tanio gb - to nikt nie brałby abonamentu - a tak to muszą jakoś łowić klientów na dłużej.

• #11 23 Maj 2017 20:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

mar173 napisał:
    Jakieś jednorazowe testy są nieracjonalne, należało by mierzyć ping, transfer przez większość dnia przez cały tydzień wtedy miałoby to odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Tylko, że nikt za Ciebie tego nie zrobi.
    mar173 napisał:
    Życie jest za krótkie by uczyć sie na własnych błędach napychając kieszenie już ochydnie bogatym ludziom.. Tak więc wolę poczytać jakieś prywatne mało popularne opinie ale rzeczowe i jednak rezygnuję

Jakakolwiek opinia, czy to pozytywna, czy to negatywna jest nic nie warta - jeśli nie dotyczy uprzednio i bezpośrednio Ciebie.
    Tak samo możesz zapytać na forum, jakie auto, opony i truskawki warto kupić - tylko, że to wszystko subiektywne oceny, które wynikają wprost z doświadczeń danego klienta.

Bez testów, inwestycji pozostaje Ci czekać na ten światłowód...
    I nie jest to moja uszczypliwość - tylko realny pogląd na Twój problem.

• #12 23 Maj 2017 20:59
    mar173
    Poziom 14  

KOCUREK1970 napisał:
    Tak samo możesz zapytać na forum, jakie auto, opony i truskawki warto kupić - tylko, że to wszystko subiektywne oceny, które wynikają wprost z doświadczeń danego klienta.

Jest różnica jeśli kupię truskawki to są tylko moje i to ode mnie zależy czy się z kimś podzielę czy nie, po zakupie LTE dzielę transfer z nadajnika max 150mb/s ze wszystkimi użytkownikami tegoż nadajnika. Powiedzmy w mojej dzielnicy 500 osób przypada na jeden nadajnik - i prosta matematyka mówi że nawet filmiku yt nie będę mógł uruchomić w jakości 360. 150/500 -> 0.3mb - ależ prędkość. Średnio miałbym może max 2mb d/ 1mb u

Taki matek451 nie potwierdzi nawet że to prawda tylko od razu wyzywa ludzi od frustratów - tamten gość z yt wbrew temu co myśli matek namawia do LTE ale trochę w inny sposób - podaje garść faktów jednocześnie podając jakieś nierealne transfery które osiąga w LTE rzędu 70d/50u [trochę osób tu też ma interesiki dzięki LTE :)] - biorę od niego to co istotne na inne przymykam oko, trzeba czerpać informacje z wielu źródeł a nie tylko z jednego - tu reklamy playa -.-. To dla niego pewnie też sfrustrowani -> http://www.telko.in/lte-halo-tu-ziemia,0

PS - nie mówię że nie byłoby cały czas wolno - wiadomo że w tygodniu w godzinach szczytu, i w weekendy. Jakbym nigdzie w godzinach pracy nie musiał jeździć to ok - a tak to będę mieć skoki pingu, wolny transfer przez większość czasu i to za 100zł 50gb które można po obejrzeniu kilku filmów w internecie stracić w miesiąc. To się totalnie nie opłaca, a w totka nie wygrałem.

PSS - jeśli mam płacić za mierną jakość takie pieniądze to wolę już nie mieć internetu a to będzie zawsze z korzyścią dla rodziny noi dla mnie - przynajmniej człowiek popracuje na działce, poczyta jakąś ciekawą książkę etc. :) [niektórym tu nie podoba się pewnie to o czym piszę - wiem wiem z czegoś trzeba żyć... - ale spokojnie takich jak ja jest niewielu reszta to "normalni" masy które pójdą za każdą reklamą - większość nie jest w stanie nawet przeczytać tekstu dłuższego niż nagłówek bo jest to dla nich zbyt wymagające]

PSSS - Podaje parę przykładów rzetelnych opinii [tu play ale dotyczy każdego operatora bo to LTE - działa na zasadzie współdzielania tranferu]:
    https://youtu.be/JzolpZnnZpk
    https://youtu.be/Kftj5qdMwds
    https://youtu.be/TI3J-baAUrM
    Tu kolejne opinie -> http://portal-konsumenta.pl/opinie-o/play
    Są pojedyncze przypadki osób które mają cały czas zadowalający transfer - ale to jest właśnie mniejszość a nie większość - dobre położenie, mała liczba osób korzystających z nadajnika. Większość to internet wyłączający się i zacinający.

• #13 23 Maj 2017 21:55
    matek451

Kolego ja tutaj na forum mam 10 tysięcy postów, większość dotyczy wyboru operatorów LTE, ofert, sprzętu czy anten. Do tego na PW pomogłem kilkuset osobom. Poczytaj sobie zamiast oglądać filmiki na YT. Znajdź mi tutaj choć jedna osobę, która skorzystała z moich porad i jest niezadowolona. Ja tu się nie bawię w takie pseudo porady jak ten gość z YT. Jestem profesjonalistą, zawsze zalecam wcześniejszy test operatora, sprawdzenie parametrów sygnału, prędkości , ping. Dopiero wtedy przechodzę do konkretów, proponuję operatora, ofertę,sprzęt. Różnorodny sprzęt znam bo go sam używam, cóż takie mam hobby. Zaproponowałem ci nielimitowany internet LTE w Play bez abonamentu za 5 zł/m-c a dla ciebie to i tak za drogo. Do tego MiFi z LTE czyli E5573 za 90 zł, idealny dla studenta. To są śmieszne koszty, niewspółmierne do zysków.Zadałem konkretne pytania, zaleciłem testy LTE Play. Ty zamiast coś zrobić potrafisz jedynie narzekać i szukać dziury w całym kierując się "poradami" pseudo fachowców. Wydajesz bezpodstawne opinie w temacie którego nie znasz, internet LTE w Polsce to ewenement na skalę europejską. Konkurencja cenowa 4 operatorów i oferty, limity bija na głowę inne kraje. Masz kilometr do BTS-a Play więc naturalnym wyborem jest ten operator. Wypisujesz bzdury że internet na kartę jest drogi, choć podałem ci na tacy oferty kart do testów,gdybasz o zasięgu w kreskach itp, itd. Zamiast tego proponuję odpowiedzieć na fachowe pytania, na telefonie z LTE zrobić test na karcie Play np. internetowej na kartę za 9 zł. sprawdzić prędkości, pokazać screena z Network Cell Info. To niewielkie koszty i jeszcze mniejszy wysiłek. Jak będzie OK to przechodzisz do konkretów, czyli 100 zł za MiFi a potem za 5 zł/m-c LTE bez limitu i bez umowy. Tego MiFi zabierasz ze sobą i możesz korzystać z LTE Play w terenie, po WiFi połączysz się z nim na telefonie nosząc go w kieszeni. Tak przedstawiają się fakty, YT to kiepskie źródło w temacie mobilnego.Większość tych porad to bzdury nie warte uwagi. Ludzie to publikujący mają żenującą wiedzę techniczną na ten temat. Od tego są fachowe fora, Telepolis, bez-kabli czy to tutaj.

• #14 23 Maj 2017 21:59
    mar173
    Poziom 14  

matek451 napisał:
    Kolego ja tutaj na forum mam 10 tysięcy postów, większość dotyczy wyboru operatorów LTE, ofert, sprzętu czy anten. Do tego na PW pomogłem kilkuset osobom. Poczytaj sobie zamiast oglądać filmiki na YT. Znajdź mi tutaj choć jedna osobę, która skorzystała z moich porad i jest niezadowolona. Ja tu się nie bawię w takie pseudo porady jak ten gość z YT. Jestem profesjonalistą, zawsze zalecam wcześniejszy test operatora, sprawdzenie parametrów sygnału, prędkości , ping. Dopiero wtedy przechodzę do konkretów, proponuję operatora, ofertę,sprzęt. Różnorodny sprzęt znam bo go sam używam, cóż takie mam hobby. Zaproponowałem ci nielimitowany internet LTE w Play bez abonamentu za 5 zł/m-c a dla ciebie to i tak za drogo. Do tego MiFi z LTE czyli E5573 za 90 zł, idealny dla studenta. To są śmieszne koszty, niewspółmierne do zysków.Zadałem konkretne pytania, zaleciłem testy LTE Play. Ty zamiast coś zrobić potrafisz jedynie narzekać i szukać dziury w całym kierując się "poradami" pseudo fachowców. Wydajesz bezpodstawne opinie w temacie którego nie znasz, internet LTE w Polsce to ewenement na skalę europejską. Konkurencja cenowa 4 operatorów i oferty, limity bija na głowę inne kraje. Masz kilometr do BTS-a Play więc naturalnym wyborem jest ten operator. Wypisujesz bzdury że internet na kartę jest drogi, choć podałem ci na tacy oferty kart do testów,gdybasz o zasięgu w kreskach itp, itd. Zamiast tego proponuję odpowiedzieć na fachowe pytania, na telefonie z LTE zrobić test na karcie Play np. internetowej na kartę za 9 zł. sprawdzić prędkości, pokazać screena z Network Cell Info. To niewielkie koszty i jeszcze mniejszy wysiłek. Jak będzie OK to przechodzisz do konkretów, czyli 100 zł za MiFi a potem za 5 zł/m-c LTE bez limitu i bez umowy. Tego MiFi zabierasz ze sobą i możesz korzystać z LTE Play w terenie, po WiFi połączysz się z nim na telefonie nosząc go w kieszeni. Tak przedstawiają się fakty, YT to kiepskie źródło w temacie mobilnego.Większość tych porad to bzdury nie warte uwagi.

5zł na msc ? a ile gb ? Ja tracę 5 gb w tydzień/dwa - i to nie oglądając filmów, odświerzenie strony to na te czasy 10mb z włączonym adblockiem.

Wiem że jest wersja studencka 10zł/10gb -> to by do mnie przemawiało bo by mi to wystarczyło. Taka kwota to rzeczywiście nic.

A jeśli chodzi o mifi - to nie dla mnie bo mam komputer stacjonarny muszę mieć modem USB, wifi nie jest mi do niczego potrzebne.

• #15 23 Maj 2017 22:12
    matek451

To pytanie idealnie świadczy o tym ze ty nie raczyłeś nawet przeczytać tego co napisałem na wstępie w dniu wczorajszym. Za to wciąż oglądasz, słuchasz ludzi którzy są Januszami w tym temacie. Pytanie, po co? Wystarczyło ten czas poświęcić na moje posty tutaj czy na bez-kabli. W Play można mieć za 5 zł/m-c minimum 100GB z pełna, dostępną u ciebie prędkością LTE. Potem możliwy lejek 2Mb/s ale nie jest obligatoryjny i operator pozwala wykorzystać nawet 200GB z maksymalną prędkością. Ogólnie ten internet jest bez limitu , nawet to 2Mb/s po 100-200GB pozwala korzystać spokojnie z niego. Play korzysta z kilku pasm. Obecnie najszybsze jest LTE2600 gdzie 20MHz pasma w MIMO pozwala na teoretyczny DL do 150Mb/s. pasmo LTE 1800 korzysta z 10Mhz w MIMO i DL do 75Mb/s. Na LTE2100 i LTE800 jest po 5MHz w MIMO i DL do 37,5Mb/s na każdym. Do tego dochodzi agregacja pasm LTE-A. Testy na telefonie i wiedza na ten temat pozwolą określić które i jak działają u ciebie. Na E5573 są programy, które pozwolą wymusić też konkretne pasmo. To jest konkretna wiedza a nie filmiki czy wypisywane przez ludzi bzdety w temacie o którym nie mają zielonego pojęcia. Proszę cię nie dobieraj sobie sprzętu, bo sie kompromitujesz. Routery MiFi w tym E5573 można podłączyć do komputera po USB, a pozostałe urządzenia posiadające karty WiFi np. telefony, tablety, smart TV itp ,itd po WiFi, na dodatek w dwóch pasmach 2,4 oraz 5GHz. Nikt zorientowany nie kupi E3372 w takiej sytuacji. a wszystko za około 100 zł.

• #16 23 Maj 2017 22:39
    mar173
    Poziom 14  

matek451 napisał:
    To pytanie idealnie świadczy o tym ze ty nie raczyłeś nawet przeczytać tego co napisałem na wstępie w dniu wczorajszym. Za to wciąż oglądasz, słuchasz ludzi którzy są Januszami w tym temacie. Pytanie, po co? Wystarczyło ten czas poświęcić na moje posty tutaj czy na bez-kabli. W Play można mieć za 5 zł/m-c minimum 100GB z pełna, dostępną u ciebie prędkością LTE. Potem możliwy lejek 2Mb/s ale nie jest obligatoryjny i operator pozwala wykorzystać nawet 200GB z maksymalną prędkością. Ogólnie ten internet jest bez limitu , nawet to 2Mb/s po 100-200GB pozwala korzystać spokojnie z niego. Play korzysta z kilku pasm. Obecnie najszybsze jest LTE2600 gdzie 20MHz pasma w MIMO pozwala na teoretyczny DL do 150Mb/s. pasmo LTE 1800 korzysta z 10Mhz w MIMO i DL do 75Mb/s. Na LTE2100 i LTE800 jest po 5MHz w MIMO i DL do 37,5Mb/s na każdym. Do tego dochodzi agregacja pasm LTE-A. Testy na telefonie i wiedza na ten temat pozwolą określić które i jak działają u ciebie. Na E5573 są programy, które pozwolą wymusić też konkretne pasmo. To jest konkretna wiedza a nie filmiki czy wypisywane przez ludzi bzdety w temacie o którym nie mają zielonego pojęcia. Proszę cię nie dobieraj sobie sprzętu, bo sie kompromitujesz. Routery MiFi w tym E5573 można podłączyć do komputera po USB, a pozostałe urządzenia posiadające karty WiFi np. telefony, tablety, smart TV itp ,itd po WiFi, na dodatek w dwóch pasmach 2,4 oraz 5GHz. Nikt zorientowany nie kupi E3372 w takiej sytuacji. a wszystko za około 100 zł.

Nigdzie nie widzę oferty 5 zł / 200gb na miesiąc -> http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/

Możesz podać źródło ?

To co podajesz wydaje się bardzo nierealne patrząc na aktualną ofertę play na kartę:
    http://i.imgur.com/58JkYxb.png
    Z tego najbardziej opłacalną opcją jest doładowanie za 10zł/3gb na 7 dni. Na msc wyszło by 40zł to już nie tak fajnie. Lepszej oferty w play nie widzę a abonamentu nigdy nie wezmę i widzę że play 10zł/10gb to też abonament.

Piszesz żebym to ja się nie ośmieszał - ale to ty się ośmieszyłeś bo widzę że nie znasz nawet oferty play.

Za 40zł/msc to już lepiej wziąźć internet kablowy za 50 zł msc - LTE w porównaniu do niego to słaba jakość, współdzielony internet, możliwość kary nałożonej przez operatora, wachania pingu etc.

• #17 23 Maj 2017 22:52
    matek451

Ty nie patrz na strony Play, zamiast tego poczytaj co tutaj piszę od lat o usłudze Darmowy Internet LTE bez limitu na kartach z taryfą RBM na Kartę 5. Sam mam kilka takich kart z RWK i nie wiem co to limity od 43 m-cy. Wyjaśniałem setki razy jaki starter kupić , jak włączyć usługę itp, itd. Teraz na dodatek tłumaczę jak uzyskać Rok Ważności Konta dla tej taryfy aby nie doładowywać co 100dni za 50 zł. Podaj lokalizację, zrób testy LTE Play na telefonie, od tego trzeba zacząć. Nie brnij dalej w tych idiotyzmach, kompromitujesz się tutaj na całego. Człowieku to ja tutaj na tym Forum jestem fachowcem nie Ty, ci co skorzystali z moich porad nie żałują. To co wypisujesz od dawna mnie obraża, reprezentujesz poziom tych gości z YT. Gdybyś poczytał moje posty może by w końcu coś do ciebie dotarło a tak brniesz dalej . Widać że ukształtował cię YT a nie rzetelna wiedza uzyskana od fachowca.

• #18 23 Maj 2017 23:09
    mar173
    Poziom 14  

No o tym to nie słyszałem, na początku nie wiedziałem o czym piszesz - jakiś DIM, RMB 5zł/msc. Jeśli ktoś o tym nigdy nie słyszał to nie oczekuj że będzie wiedział o co chodzi - myślałem że chodzi ci o jakieś typowe doładowanie w playu czy coś, nie wgłębiałem się w to.

Trochę kombinowania w tym jest -> http://jdtech.pl/2015/09/darmowy-internet-lte-w-redbullmobile-porady-2015.html ale czego nie robi się dla darmowego internetu.

• #19 23 Maj 2017 23:17
    matek451

Ty nie musiałeś słyszeć, wystarczyło poszukać moje porady https://www.elektroda.pl/rtvforum/find.php?q=RBM+na+kart%EA+5 , najnowsze posty zawierają wskazówki jak na takiej karcie uzyskać RWK. Część z tych informacji z jdtech jest już nieaktualna, nie działa już migracja przez Fakt Mobile. najnowsze informacje tutaj lub na http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=10&t=44149&start=960 A ten mądrala z YT nic na ten temat?

• #20 23 Maj 2017 23:17
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

matek451 napisał:
    YT to kiepskie źródło w temacie mobilnego.Większość tych porad to bzdury nie warte uwagi. Ludzie to publikujący mają żenującą wiedzę techniczną na ten temat. Od tego są fachowe fora, Telepolis, bez-kabli czy to tutaj.

Autor zapomniał, że ZA filmiki na YT ich autorzy dostają KASĘ.
    Nie tyczy moja opinia wszystkich - ale jest % i to całkiem spory, że publikują te filmy byle często i byle dużo - o ich przydatności lepiej przemilczeć, a kierując się takimi subiektywnymi ocenami danego aspektu, samemu można się władować na minę.
    Oczywiście często i gęsto takie "filmiki" są JESZCZE sponsorowane...

Autorze - dla mnie nie ma znaczenia opinia pozytywna, negatywna. Ma znaczenie co U MNIE działa, co spełnia MOJE potrzeby/założenia - reszta jest dla mnie BEŁKOTEM (marketingowym).
    Jak ja lubię teksty, że to, tamto jest do niczego - ale to cała usługa/rzecz jest do niczego - cała, czy tylko do niczego, bo u danej osoby nie działa?
    Jakiekolwiek wpisy, filmy i opinie są SUBIEKTYWNE.

A Kolegi @matek451 warto posłuchać!

• #21 23 Maj 2017 23:19
    Marco_zg
    Poziom 17  

W sumie to za 100zł mam ~150GB na 8 miesięcy i żadnych lejków. Nie ufam żadnym abonamentom, reklamy reklamami. Ogłaszają to co potencjalny klient chce usłyszeć a jak co do czego to realia są inne od pół prawdy reklamowej. Na dodatek jak już złapią potencjalnego kolejnego abonenta to go później mają go w głębokim....gdzieś, a płacić trzeba. Nie namawiam i nie nakłaniam tylko przedstawiam jak to jest w Orange Free (na obecną chwilę). To 150GB to tak, za 100PLN ma się te ~50GB, plus jest opcja, każde 1PLN można wymienić na 1GB transferu na jeden dzień. Czyli za 100PLM mam 100GB na 100 dni, bonusy darmowe to właśnie ta Skarbonka i Masz za staż. Jestem w Orange na kartę od ponad 14 lat i nie zamierzam tego zmieniać.

matek451 - dobrze radzi. Musisz sam przetestować i wybrać to co Ci odpowiada na twoją kieszeń.

Skoro autor tematu nie ogarnia porad ludzi, którzy mniej lub więcej "zęby zjedli" w temacie i wzoruje się na "specjalistach" z YT to dalsza dyskusja nie ma racji bytu.

• #22 24 Maj 2017 19:27
    mar173
    Poziom 14  

No do ludzi na tym forum mam duże zaufanie - i nie chciałem nikogo urazić moimi wpisami - bardziej mam wątpilwości ogólnie do LTE, że nie będzie to dobry wybór dla gracza gdzie ważny jest ping max 60. Nie jestem jakąś starszą osobą która będzie korzystać jedynie z poczty email, czy strony tvn24, czy góra skype. Aby osiągać wyższą rangę w grze ping jest bardzo ważny - aktualnie pokolenie nie ważne czy to studenci czy nie - niemal każdy zamiast pograć z kolegami w piłkę woli e-sport - szczególnie w korporacjach, w dziale IT :)

matek451 jest specjalistą w dziedzinie i mam do niego zaufanie - mam wątpliwości co do usługi LTE. No ale tak jak piszecie jak nie sprawdzę to nie będę wiedział. Kupię może jutro starter w playu i się dowiem :)

Jedynie w playu będzie normalny zasięg i to wiem - nadajnik orange jest 1.5km ode mnie i od mojego domu od razu do szpitala w całej rozciągłości jest gęsty las. Potrafi zrywać połączenie, zasięg bardzo słaby mimo wystawienia telefonu na zewnątrz. Rok, dwa lata temu miałem cyfrowy polsat LTE (odbiera z nadajnika AERO2 który jest prawie 2km ode mnie - ale po drodze nie ma drzew i mało zabudowań - zasięg trochę lepszy niż w orange ale bez rewelacji - i miałem wtedy modem Huawei i była nawet antena zewnętrzna która zwiększyła moc o jakieś max 20dB - bez anteny potrafiło zrywać połączenie. W tym samym miejscu co AERO2 jest nadajnik od T-MOBILE. PLAY to ledwie 800metrów w linii nie ma lasu, małe domki jednorodzinne.
    Akurat mam dobre położenie okna w pokoju - idealnie skierowane na nadajnik w PLAY - więc ściany nie będą ograniczały sygnały gdy postawię MIFI na parapecie.

Dodano po 19 [godziny] 57 [minuty]:

Próbowałem kupić starter i nigdzie nie można dostać - do tego mówią że i tak nie ma tak naprawdę tych gb po zakupie starteru - najpierw trzeba jakieś dodatkowe doładowanie zrobić czy coś żeby mieć jakikolwiek transfer w lte. Jeszcze trzeba kupować starter na dowód, trzeba rejestrować numer... Jedynie opłaca się brać abonament ... ale nawet nie mam jak sprawdzić jak to u mnie będzie działać.

W google earth sprawdziłem kształt terenu na tym odcinku i nie ma żadnych wzniesień, jest lekki spadek od mojego domu do nadajnika czyli idealnie. W dodatku nadajnik obejmuje swym zasięgiem niewiele domów więc w teorii powinien mi działać idealnie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME