Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z drukarką samsung ML1510

28 Jul 2005 13:01 1878 8
 • Level 11  
  witam. roczna drukarka laserowa,-na poczatku eksploatowania drukarka po włączeniu strasznie głośno pracowała, wydawała dżwięk taki jak wydaje przekładnia zębata gdy jedno koło obraca się przwskakując po zębach drugiego unieruchomionego.trwało to zazwyczaj ok. 10-15 sekund po czym pozostawał cichy szum jak by wentylatora. Ale drukowała z dobrym kryciem.Natomiast od jakiegoś czasu chrobot ustał,zamiast tego w przez te 10-15 sekund od włączenia słychac jak by włączał sie jakiś silnik,od tego czasu krycie znacznie sie pogorszyło o ok.30 procent.Co sie dzieje ,czy tak byc powinno? czy może to toner sie kończy!? lecz dlaczego chrobot ustał?
 • Printers specialist
  Podmien podzespol bebna z tonerem i zobacz czy krycie bedzie prawidlowe- byc moze padlo cos w napedzie bebna i rolki transferowej.
 • Level 11  
  Witam. Dzięki za odpowiedż.-Też o tym myślałem tylko że wałek z tonerem do niej kosztuje 300 zeta!-a jeśli to nie to?. Nie mam doświadczenia z drukarkami! zastanowił mnie na początku fakt że strasznie chrobocze przy rozruchu, ale!-drukuje dobrze więc nic w tej sprawie nie robiłem. pytanie-czy takie chrobotanie to normalne? czy od początku było coś nie tak?
 • Printers specialist
  Nie znam zbyt dobrze produktów Samsunga - ale czy po wyjęciu zespołu bębna z tonerem też miałeś objawy w postaci "zgrzytu"? Jeśli tak to odpowiedź jest jednoznaczna :)
 • Photocopiers specialist
  wymień cartridge, no chyba że założył Ci ktoś zespół od SCX 4100, to by się zgadzało z tym chrobotem, no ale nie powinno drukować. A ten zespół który masz to dobrze wchodzi do maszyny? Jeśli nie chcesz wymieniać, to daj do regeneracji, rezultaty są dobre, a czerń lepsza niż na oryginale, trzeba tylko przyłożyć sie do wyczyszczenia listwy dozującej
 • Level 11  
  Witam. sęk w tym ze niczego nikt w niej nie wymieniał.Drukarkę kupiłem nową w media-markt. Po wyjęciu tonera nie widać zadnych uszkodzeń mechanicznych. Po zdjęciu osłony też. macie racje chyba poprostu sprubuje zregenerować toner i zobaczymy. dzięki za porady. pozdrawiam.
 • Photocopiers specialist
  generalnie to bardzo dobry, tani i bezawaryjny sprzęt
 • Printers specialist
  martinkrys wrote:
  generalnie to bardzo dobry, tani i bezawaryjny sprzęt


  Hmm... tani i owszem natomiast miałem już problemy z Samsungiem przy wydruku dwustronnym - drukarki mialy b.male przebiegi, praktycznie nowki, papier tez ok a drukarka "zbierala" czesc wydruku z drugiej strony kartki.... a serwis autoryzowany stwierdzil "ze to normalne"....
 • Photocopiers specialist
  a jak to była drukarka? z dupleksem, czy przekładałeś ręcznie na drugą stronę?