Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs & Stratton - nie odpala na rozgrzanym silniku

22 Maj 2017 12:39 2919 6
  • Poziom 8  
    Silnik Briggs & Stratton 6 KM 190cc OHV odpala na zimnym silniku jednak po rozgrzaniu i zgaszeniu nie można go ponownie uruchomić. Wtedy świeca jest sucha, ma kolor kawy z mlekiem. Do tej pory wymieniłem cewkę zapłonową, wyczyściłem gaźnik i nic to nie pomogło. Gdzie jeszcze można szukać przyczyny?
  • Poziom 36  
    Jeśli świeca się sucha to szukaj problemu w gaźniku. Próbowałeś przepompować pompką ręczną przed odpaleniem na rozgrzanym silniku?
  • Poziom 8  
    bearq napisał:
    Jeśli świeca się sucha to szukaj problemu w gaźniku. Próbowałeś przepompować pompką ręczną przed odpaleniem na rozgrzanym silniku?

Gaźnik nie ma pompki ręcznej, wygląda jak ten na zdjęciu:
    Briggs & Stratton - nie odpala na rozgrzanym silniku
    Próbowałem podlewać paliwo ze strzykawki bezpośrednio do gaźnika i pod świecę ale nie przyniosło to żadnych rezultatów.
  • Poziom 31  
    Wymień wszystkie uszczelki przed wymianą wyczyść dokładnie podłoże i skręć mocno .
  • Poziom 8  
    Robiłem tak jak mówisz ale za każdym razem jest to samo. Spróbuję jeszcze wyregulować zawory tylko nie mogę znaleźć jakie powinny być luzy.
  • Poziom 8  
    Jeśli twój Briggs to chińska podróbka odkręć głowicę,cofnij tłok i sprawdź palcem czy wyczujesz próg na cylindrze.Zakładam że tak,też miałem taką samą sytuację.Kosiarka wylądowała na złomie.Zbyt wyrobiony cylinder,po rozgrzaniu nieszczelność się powiększa i zmniejsza kompresja.W mojej,idealnej podróbce Briggsa trwało to pół roku zanim skończyła żywot.
  • Poziom 8  
    hhep napisał:
    Jeśli twój Briggs to chińska podróbka odkręć głowicę,cofnij tłok i sprawdź palcem czy wyczujesz próg na cylindrze.Zakładam że tak,też miałem taką samą sytuację.Kosiarka wylądowała na złomie.Zbyt wyrobiony cylinder,po rozgrzaniu nieszczelność się powiększa i zmniejsza kompresja.W mojej,idealnej podróbce Briggsa trwało to pół roku zanim skończyła żywot.

Silnik prawdopodobnie jest z 1998 roku, nie sądzę żeby to była chińska podróbka. A może się mylę?