Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE55ES7000 - Zasilanie poprzez port USB a HDMI Stick

exik 22 May 2017 20:28 3363 3
    exik
    Level 25  
    Dzień dobry,
    Mam do Was następującą sprawę.
    Posiadam telewizor Samsung UE55ES7000. Telewizor ma 3 porty USB z czego 2 są zasilane prądem 5V 0,5A i jeden 5V 1A.
    Mam również HDMI stick Kiano (mikrokomputer) który, wymaga 5V 2A zasilania. W zestawie do Kiano jest zasilacz 5V 2A. Niemniej chciałbym zredukować liczbę wystających kabli zza telewizora i ustawić Kiano tak, aby po otrzymaniu zasilania od razu się uruchamiało (czyli jednocześnie z TV, gdy włączam go pilotem) - ma taką opcję - rozruch przy wykryciu zasilania.

I teraz pytanie, czy KAŻDY port USB w telewizorze jest zasilany osobno, czy wszystkie 3 mają wspólne zasilanie 2A (2x0,5A i 1x1A)

Bo pomyślałem sobie, że używając tylko jednego portu USB do zasilania Kiano uzyskam te 2A, wówczas pozostałe dwa porty zostawiłbym nie używane aby nie przeciążać magistrali USB.

Jeszcze raz na koniec najprościej jak potrafię - czy używając tylko 1 portu USB w telewizorze mogę liczyć na 2A, czy mimo wszystko będzie tam tylko 1A, nawet jak nie będę użytkował pozostałych dwóch?
    lisek
    Service technician RTV
    Chcesz "ugotować " Main podłączaj... prądożerne urządzenia pod USB.

UE50ES5507KXRM chassis U78A
    pcb: BN41-01812A

Twój model z 2012-13r. będzie na pózniejszym chassis UE03
    main pcb: BN41-01800B > BN94-05584R(cpu SDP1101 )
    HD-VIDEO
    Level 42  
    Zasilacz zostaw ten z zestawu; dodaj przekaźnik, który będzie podłączony pod zasilanie +5V USB. Cewka przekaźnika nie bezpośrednio pod zasilanie a przez tranzystor + dioda gasząca przy cewce.

Włączenie TV - załączy zasilanie Kiano