Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Scenic I 2000r 1.9 dCi - Nie działa silnik i część elektryki

Robert Janaszak 23 Maj 2017 00:42 684 5
  • #1 23 Maj 2017 00:42
    Robert Janaszak
    Poziom 4  

Witam

Mam problem ze scenikiem I lift
    A mianowicie urwala sie jedna śruba od poduszki silnika i to spowodowało przetarcie okablowania czujnika światła wstecznego
    W miedzy czasie zaswiecila kontrolka ciśnienia oleju (ale nie tak mocno tylko lekko) i STOP silnik pracował jeszcze chwilkę 10 s
    Zdążyłem opuścić szybę kierowcy i zgasić silnik
    Po zdiagnozowaniu na drodze co sie stało i postanowiłem zjechać w boczna drogę ale sinik tylko odpalił na 1-2 i wyskoczyła "spiralka "
    Na komputerze sprawdziem błędy był tylko od immo w sterowniku wtrysku i od transpondera immo w immo ( zwarcie do masy ) po wykasowaniu błędy nie powróciły a doszły kolejne usterki : brak kierunkowskazów, brak wycieraczek i spryskiwaczy tył i przód nie idzie podnieść ani opuścić szyby kierowcy
    Po zasterowniu komputerem wszystkie te funkcje które nie działają manetkami czy tez przyciskiem działają klakson czy światła normalnie idzie włączyć manetkami klimatronic i radio tez działa normalnie
    Immo szybko mruga wiec pewnie dlatego nie chce odpalić
    Czy przez zwarcie z masa czujnika cofania mógł sie spalić BSI i rozkodowac immo??
    Sprawdzone zostaly bezpieczniki instalacja od każdego czujnika aż po sam licznik i bsi również ta w nadkolu silnik na plaka chodzi i pompka zasilająca tez
    Prosze o szybka pomoc

0 5
  • Pomocny post
    #2 23 Maj 2017 08:47
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Bezpieczniki sprawdź!

0
  • #4 24 Maj 2017 00:45
    Robert Janaszak
    Poziom 4  

Wszystkie bezpieczniki sprawdzone
    Pod nogami i w komorze silnika chyba ze jeszcze gdzieś sa ?

0
  • #6 12 Lut 2018 00:49
    Robert Janaszak
    Poziom 4  

Witam
    Przepraszam ze tak długo to trwało (dopiero teraz za szczeniaczka się zabrałem) ale rozwiązałem problem , okazało się ze bezpiecznik był db ale już gniazdo nie do końca. Upalił się konektor trzymający bezpiecznik (ktoś tam kiedyś grzebał) po naprawie odpalił od pierwszego dziękuje za pomoc temat zamknięty.

0