Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP P1102w - Fatal error dioda uwaga i gotowa (pomaranczowa i zielona ) swieci

23 Maj 2017 12:43 960 6
  • Poziom 15  
    HP P1102w - Fatal error dioda uwaga i gotowa (pomaranczowa i zielona ) swieci
    Witam, mam taką sytuacje jak na zdjeciu. Drukarka po wlaczeniu zasilania zaczyna sie grzac po czym po 3sekundach przestaje zapalaja sie na stale dwie diody i nic sie niedzieje.
    Probowalem wykonac czynnosci opisane na stronie hp Jednak nie przynioslo to zadnego efektu. Wymiana na inny toner rowniez nie przyniosla efektu.
    Jakies rady, solucje na zaistnialy problem?
    Dodam ze drukarka laczy sie z wifi itd
  • Poziom 22  
    Jeśli przy starcie drukarka zaczyna się testować trzeba zwrócić uwagę czy:
    1/ słychać że pracuje poprawnie silnik główny
    2/ słychać że testuje laser.
    Jeśli te czynności są OK należy sprawdzić poprawność nagrzewania się zespołu utrwalania. Przy usterce "FATAL ERROR" nie jest dokładnie określone miejsce usterki. Trzeba sprawdzić kilka zespołów i ustalić który padł.
  • Poziom 22  
    A czy laser prawidłowo startuje? Dokładnie, czy słychać poligon motor jak pracuje? Trzy sekundy to trochę mało by piec się nagrzał do temperatury testowania.
  • Poziom 15  
    ERESJOT nienwiem czy ogladales filmik ktory dodalem w poprzednim poscie? Drukarka nic wiecej nie robi poza tym na filmiku, probowalem wykonac engine test ale nic sie nie dzieje/brak reakcji.
    Z gory bardzo dziekuje za zainteresowanie tematem
  • Poziom 22  
    Ogłądałem filmik. Niestety dzwięk jest tak cichy że nie słychać czy startuje silnik lustra. Dlatego zapytałem we wczesniejszym poście o to czy go słychać.
  • Poziom 25  
    Również HP P1102, również fatal error. Podczas uruchamiania mojego egzemplarza diody migają jednocześnie, silnik główny uruchamia się, po czym drukarka zatrzymuje się a diody zapalają się na stałe.
    Skoro silnik działa, sprawdziłem laser.
    Polygon motor nie pracuje poprawnie (załącznik).
    Nie wiem tylko, czy to wina silniczka czy sterowania, bo przy obrocie nie wyczuwam najmniejszego oporu...