Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 2 3.0 v6 - Kręci nie odpala

23 May 2017 19:11 1854 12
  • Level 17  
    Witam
    Pacjent to laguna 2 3.0 v6. Instalacja lpg sekwencja. Auto nie odpala kręci. Rozrząd sprawdzony na swoim miejscu. Po podłączeniu testera raz pokazał błąd wypadających zapłonów. W innym sterowniku znalazłem błąd sporadyczny df039 usterka wewnętrzna sterownika nadwozia.
    Nie odpala na plaka.

Kręci czassem jakby już miał załapać ale nie odpala.
    Ma ktoś jakiś pomysł?
  • Level 17  
    Auto miało robione uszczelki pod głowicami. Pracowało ok długi czas. zaczeło mieć problemy z odpalaniem .Cos rzeziło jakby przy skrzyni? piszczało raczej i terz nie odpala. Rozrząd jest ok. Błędów brak

Dodano po 55 [sekundy]:

Nie świecą się kontrolki żadne podczas odpalania tak samo po włożeniu karty
  • Level 23  
    Brak błędów tzn pod co podłączone. Jak kwestia obrotów. Widzi komp. Paliwo na listwie jest. Jak kwestia ciśnienia. Parametry parametry kolego
  • Level 17  
    Witam
    Dziękuje za pomoc
    Na ta chwilę ustaliłem że sprężanie jest ok 12, do tego paliwo dochodzi - świece mokre, iskra jest baardzo słaba sprawdzone na każdej cewce ledwie widoczna i słabiutka, może ecu umarł?
  • Level 23  
    A sprawdzałes jakie zasilenie idzie do cewek skoro mówisz ze słabo iskra jest widoczna. Cewki oraz świece podmieniales. Sprawdź zasilanie i masę cewek skoro już idziesz takim tropem.
  • Level 17  
    Panowie więc tak:

- kompersja zmierzona ma ok 12-13 na każdym cylindrze
    - na cewki przychodzi napięcie podczas kręcenia miga kontrolka
    - paliwo jest - sika z węża przed listwą wtryskową
    - nie odpala na plaka, samostart
    - silnik kręci
    - 0 błędów
    - iskra jest
    - sterownik wypięty i wpięty - wyczyszczone styki , komunikuje się tester z nim
    - podmieniony czujnik walu koło skrzyni na nowy

Nie mam już pomysłów, jedyne co zauważyłem to :
    - wkladam kartę pojawiają się kontrolki od airbag, abs itd po chwili gasną poprawnie zostaje check engine - podczas kręcenia gaśnie i nie pojawia się po nie udanej próbie odpalenia

Jakieś sugestie?
  • Level 17  
    Tester ds150e delphi
  • Level 1  
    Witam,
    Jak rozwišzał pan problem? Ja mam podobny lub identyczny problem. Silnik odpala z bólem na zimnym a dŸwięki z silnika lub skrzyni jakby coœ miało odpaœć😃. W CLIPIE nie ma błędów a silnik na zimnym ledwo odpala dopiero za drugim razem lapie ale jazda na zimnym silniku to dramat. Cewki sprawdzone, swiece wymienione, zawory zmiany faz rozrzšdu sprawne, czujnik temp. silnika wymieniony.
    Proszę o odpowiedŸ.
  • Level 43  
    kamiloskop wrote:
    O masakra podłącz to pod clipa

Jak nie ma zielonego pojęcia na co patrzy to i Clip nie pomoże. Sprawa druga, akurat DS150 nieźle radzi sobie z tym sterownikiem i Clip niewiele tu zmieni.
  • Level 1  
    Witam mam taka sama przyczyne co trzeba wymienić