Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

c 330 - układ chłodzenia- działanie układu

23 Maj 2017 20:22 1755 13
  • Poziom 12  
    Witam. Mam taki problem. Otóż ostatnio zabrałem się za regeneracje układu chłodzenia. Głównym celem była zmiana chłodziwa w układzie, czyli z wody na płyn. Dokonałem płukania układu, powymieniałem węże i kraniki. Wymieniłem obudowę termostatu i tu przechodzę do sedna. W starej obudowie nie znalazłem termostatu tylko jakiś niezidentyfikowany materiał, który był elementem chyba szkoły druciarstwa. Założyłem nową obudowę a w niej umieściłem termostat. Był on sprawdzany w misce z wodą na otwieranie. Działa bez zarzutu. Złożyłem wszystko do kupy. W trakcie sprawdzenia działania całego układu chłodzenia zauważyłem, że zbyt szybko rośnie temperatura na wskaźniku. Do tego momentu wąż górny połączony z chłodnicą był gorący, dolny zaczął się powoli nagrzewać, (był ciepły w połowie, jeśli chodzi o chłodnice górą gorąca, dół chłodny). Przerwałem test gdyż wskaźnik temperatury wchodził na czerwone pole. Czy te objawy które opisałem są normalne, być może ciągnik nie był na tyle rozgrzany, żeby cały układ miał podobną temperaturę. Możliwe żeby czujnik zawyżał? Być może przesadzam, ale nie chce sobie narobić większych problemów. prosił bym o poradę.
  • Poziom 1  
  • Poziom 33  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    A jak tam obudowa termostatu , nie była wyżarta?

Chyba raczej nie:
    cinho90319 napisał:
    Założyłem nową obudowę a w niej umieściłem termostat.
  • Poziom 12  
    Stara obudowa jak to po wodzie, trochę syfu było, ale i tak mniej niż mogłem przypuszczać. Przeżarta nie była. Mógłbym ją wyczyścić i założyć, ale koszt nowej nie zachęcał mnie doczyszczenia. Żebym znał dokładny odczyt temperatury podczas pracy to co innego a tak to loteria. Jest jakiś czujnik temp., który bez większych przeróbek pasuje do c 330 i ma skale stopni?
  • Poziom 25  
    Sprawdź czy po rozgrzaniu jest w ogóle płyn pompowany do chłodnicy. Jakość wskaźnika temp. faktycznie daje dużo do życzenia wiem że montują ruskie może szałowe jakoś specjalnie nie są ale pokazują to co trzeba. Zresztą posiadam w swoim ciągniku taki elektryczny.
  • Poziom 32  
    Witam.
    Termostat oryginalny mieszkowy i prawidłowo założony?
    Przyczyna: termostat nie zamyka małego obiegu wody i nie otwiera do końca dużego.
    Załóż oryginalny to będzie ok.
  • Poziom 32  
    Uważasz że "Mera" z Białegostoku robi złe termostaty?
    Lepszy twoim zdaniem jest ten "nowy typ made in china".
  • Poziom 12  
    Zielone pole w dwu wskaźniku to jaki zakres temperatury? Bo sprawdzałem gorącą wodę na starym wskaźniku i na takim ze skalą stopniową i różnica jest dosyć spora. na dwu wskaźniku wchodziło dość mocno na czerwone pole, w tym drugim optimum na zielonym jakieś 90 C.
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązany. Temperaturę zawyżał wskaźnik. Wymieniłem i gra i buczy. Temat można zamknąć.
  • Poziom 12  
    Apel do tych co jeżdżą na wodzie. Jak wam jej nie ubywa (w sensie że nie spływa do misy) i nie macie innych problemów z silnikiem to czym prędzej zalewajcie płynem dopóki nie jest za późno. Tylko dobrze przepłuczcie układ i wymieńcie komplet węży, dajcie termostat i nową obudowę. Ciągnik odzyska życie.